"Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Włodzimierz Bolecki
"Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Inny świat Gustawa Herlinga-Grudzińskiego znalazł się na liście lektur wkrótce po przemianach politycznych w 1989 r. i po likwidacji cenzury (kwiecień 1990). Pierwsze oficjalne nakłady Innego świata osiągnęły liczbę kilkuset tysięcy egzemplarzy, czyniąc z książki Herlinga nie tylko jeden z najważniejszych utworów współczesnej literatury, lecz także prawdziwy bestseller. Prezentowana książka ma tylko jeden cel: pomóc nauczycielom, uczniom oraz studentom w lekturze Innego świata jako utworu literackiego i świadectwa historycznego, przybliżyć jego problematykę ideową i artystyczną, a także nieodłącznie z nią związaną biografię Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-242-0791-6, 9788324207916
Wydawnictwo: Universitas
Seria: Biblioteka Analiz Literackich
Stron: 364
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Włodzimierz Bolecki Włodzimierz Bolecki
Urodzony 13 kwietnia 1952 roku w Polsce (Warszawa)
Włodzimierz Bolecki, ps. „Jerzy Malewski” – polski teoretyk i historyk literatury polskiej, profesor Instytutu Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, krytyk literacki. Wiceprezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP).

Pozostałe książki:

Ciemna miłość : szkice do portretu Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Chack. Gracze. Opowieść o szulerach Wyrok na Józefa Mackiewicza Dzieła zebrane tom 11. Ptasznik z Wilna. O Józefie Mackiewiczu (Zarys monograficzny)
Wszystkie książki Włodzimierz Bolecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka "Inny świat" Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl