Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści

Jacek Inglot
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Zremasterowana i poszerzona wersja powieści wydanej wcześniej przez "Supernova" i jeszcze wcześniej przez "Rebis". Wydanie wzbogacone o dwa opowiadania, wpisane w realia świata przedstawionego i nawiązujące do doświadczeń bohatera. Całość poprzedza słowo wstępne autorstwa Jacka "Franco" Horęzgi, wieńczą zaś tekst refleksyjno-publicystyczny Autora - "Diabeł w płynnej ponowoczesności" oraz posłowie pióra tłumacza i krytyka - Krzysztofa Sokołowskiego.



Wydanie zawiera 100 stronicowy dodatek publicystyczny, składający się z tekstów krytycznych, informacji o autorach i książkach wydawnictwa "OdeSFa".



------------------------------------



Bohaterem powieści jest bezimienny polski nauczyciel, noszący żartobliwą ksywę „Inkwizytor”, gdyż pasjonuje się magią i czarownictwem oraz sposobami zwalczania diabłów i demonów. Pewnego dnia w szkole, w której pracuje, dochodzi do przejawu aktywności sił nieczystych i podejrzenie pada na uczennicę imieniem Patrycja. Belfer rozpoczyna prywatne śledztwo: między nim a młodocianą czarownicą rozpoczyna się niebezpieczna gra, z czasem dla nauczyciela coraz bardziej ryzykowna, gdyż samozwańczy inkwizytor nie potrafi się oprzeć rosnącej fascynacji tropioną czcicielką Szatana… Uwaga: w tej historii nikt nie jest do końca tym, za kogo się podaje!




Autor zdaje sobie sprawę, że żyjemy w epoce chwiejnej, która lada moment może się przeformować w coś innego. O to „inne”, o kształt przyszłości trwają teraz targi. Aztecki demon Tezcatlipoka chce ostatecznego otumanienia ludzi, w ten sposób podporządkować ich sobie i swoim planom. Epoka Szóstego Słońca, która rozpocznie się pod jego panowaniem, będzie wiodła wprost do piekła na ziemi. Czytana tak książka Inglota zmienia się w diagnozę cywilizacji.



Marek Oramus




Bardzo interesująco natomiast wypada obraz szkoły współczesnej, zarysowany przez Inglota z dużą znajomością rzeczy. Szkoła jawi mu się jako miejsce podjazdowej wojny, gdzie następuje gwałtowny styk mentalnie do się nie przystających cywilizacji. Jest to wojna psychologiczna na wyniszczenie. Wizja ta, mająca dużo wspólnego z rzeczywistością, jest mocną stroną „Inquisitora”.



Jacek Sobota
Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 978-83-962412-7-6, 9788396241276
Wydawnictwo: Odmienne Stany Fantastyki "OdeSFa"
Seria: Szamani Fantastyki
Kategoria: Fantastyka
Stron: 502
dodana przez: electric_cat

Autor

Jacek Inglot Jacek Inglot
Urodzony 5 czerwca 1962 roku w Polsce (Siedlec Trzebnicki)
Jacek Inglot – polski pisarz, tworzący głównie w gatunku science fiction. Ukończył Liceum Ogólnokształcące Nr 1 we Wrocławiu i filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Po studiach pracował jako nauczyciel w LO nr 1. Obecnie mieszka we Wrocław...

Pozostałe książki:

Wypędzony Bohaterowie do wynajęcia Porwanie Sabinek Co większe muchy Quietus Eri i smok Inquisitor. Zemsta Azteków Polska 2.0 Wizje alternatywne Wizje alternatywne. Antologia opowiadań "SF" pisarzy polskich Antologia SF: Dira Necessitas Eri czarodziejka Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści Sodomion Wizje alternatywne 3 Czarna msza Dumać z Kochanowskim Bawić się z Krasickim Inquisitor Pokochać Fredrę Poznać Sienkiewicza Przewodnik literacki. Polubić Słowackiego
Wszystkie książki Jacek Inglot

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@electric_cat
2024-04-23
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Inquisitor. Zemsta Tezcatlipoki oraz inne opowieści. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat