Inżynieria powierzchni

prof. Marek Blicharski
Inżynieria powierzchni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Inżynieria powierzchni jest wyodrębnionym działem inżynierii materiałowej zajmującym się strukturą materiałów warstwy wierzchniej wyrobów, procesami ich modyfikowania oraz wytwarzania, także degradacją ich składników mikrostruktury, prowadzącą do zużycia tych wyrobów – elementów maszyn i urządzeń podczas eksploatacji.

Książka jest drugim wydaniem podręcznika wydanego w 2009 r., pod taką samą nazwą, przez WNT. Postępy w nauce inżynierii powierzchni przez ostatnie 10 lat były tak duże, że obecne wydanie bardzo różni się od poprzedniego i ma wiele aktualnych, ciekawych treści. Poza uaktualnieniem wiedzy dotyczącej opisywanych zjawisk, podręcznik od poprzedniego wydania, będzie się różnił tym, że główny nacisk zostanie położony na podstawy chemiczne i fizyczne opisywanych procesów.

Podręcznik będzie przydatny studentom studiów technicznych kierunków: materiałoznawstwo, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn czy inżynieria produkcji. Będzie również mógł być wykorzystany przez inżynierów materiałoznawców, mechaników czy służby utrzymania ruchu w przedsiębiorstwach.

Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-01-21520-0, 9788301215200
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 410
dodana przez: chudini0505
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

prof. Marek Blicharski prof. dr hab. inż. MAREK BLICHARSKI, profesor zwyczajny na Akademii Górniczo-Hutniczej (emerytowany) Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej; Katedra Inżynierii Powierzchni i Analiz Materiałów wieloletni członek senatu AGH wielolet...

Pozostałe książki:

Wstęp do inżynierii materiałowej Wojna światów. Nowe tysiąclecie Inżynieria materiałowa. Stal
Wszystkie książki prof. Marek Blicharski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Inżynieria powierzchni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Inżynieria powierzchni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl