Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet

Marzena Filipczak
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

"Jadę sobie" nie jest przewodnikiem pokazującym turystyczne atrakcje. To opis tego, co widać z okna zdezelowanego autobusu albo hoteliku na ruchliwym bazarze, o czym rozmawiają klienci lokalnych restauracji, czym się emocjonują miejscowe nastolatki. Opis niespieszny, bo autorka nie postawiła sobie za punkt honoru obejrzenie wszystkich zabytków, pojechanie na wszystkie wycieczki i pójście na wszystkie trekkingi; wybierała to, co ją interesuje najbardziej, jeśli gdzieś jej się podobało zostawała dłużej.
Część I
Jest utrzymana w konwencji blogu. Marzena Filipczak opowiada o ludziach spotkanych po drodze, drewnianych autobusach, którymi jeździła, przydrożnych knajpach, w których jadała, małpach, które ją pogryzły i szpitalach, które ją potem leczyły.
O tym, jak nie mogła porozumieć się z miejscowymi (trudności zarówno komunikacyjne, jak i mentalne) i jak ci miejscowi jej pomagali.
Część II
Jest bardziej praktyczna i traktuje o bezpieczeństwie samotnej (i nie tylko) kobiety w podróży. To odpowiedzi na najczęstsze pytania, które autorka zadawała sama sobie przed wyjazdem, i które inni zadawali jej po powrocie.
Od tego: gdzie i jak znaleźć porządny hotel, jak przeżyć kradzież pieniędzy, jak to jest podróżować nocą w wagonie pełnym facetów z plecakiem przypiętym łańcuchem do siedzenia, po odpowiedzi na pytania czy można kupić miejscowe kosmetyki (można, ale trzeba uważać na kremy wybielające) albo pójść do fryzjera (nie można, bo często po prostu go nie ma).
Data wydania: 2009-09-22
ISBN: 978-83-929512-9-2, 9788392951292
Wydawnictwo: Poradnia K
Stron: 264
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Marzena Filipczak Marzena Filipczak Marzena Filipczak jest dziennikarką i redaktorką. Zanim w 2008 roku wyjechała do Azji, przez 13 lat pracowała w Gazecie Wyborczej i Metrze - w tym drugim tytule także jako redaktor naczelna. W chwilach pomiędzy łamaniem gazety i ustawianiem makiety p...

Pozostałe książki:

Rozważnie i romantycznie Między światami Lecę dalej. Tanie podniebne podróże Jadę sobie. Powrót do Azji Poczuj PL
Wszystkie książki Marzena Filipczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Azja – 2tys. zł / mc

29.08.2010

(...) “Jadę sobie” zaciekawiła mnie kilkoma rzeczami – po pierwsze “poradnik”, po drugie – Maria Peszek. Zaraz za ciekawością szła nadzieja, że nie będzie to czas stracony. Rachując “za” i “przeciw” wychodzi na “za”, ale… Bez “ale” obyć się nie mogło. Na początek – lektor, bo to z nim zawsze trzeba się na początku zderzyć, a czasem zderzenie to pr... Recenzja książki Jadę sobie. Azja. Przewodnik dla podróżujących kobiet

Moja opinia o książce

Opinie

WE
2012-10-20
10 /10
Przeczytane
@salome
2012-04-25
8 /10
Przeczytane
@alexis_88
2011-05-07
5 /10
Przeczytane
@doffka
2010-10-03
8 /10
Przeczytane własne podróże
@Broclin
2010-09-12
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Była trzecia nad ranem, a ja właśnie wylądowałam na lotnisku w Bangalurze na południu Indii. Bez żadnych rezerwacji i jakiegokolwiek pomysłu co dalej, pierwszy raz w Azji i pierwszy raz sama g...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl