Jajecznica Kolumba. opowieść o wielkich podróżnikach

Paweł Wakuła
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Jajecznica Kolumba. opowieść o wielkich podróżnikach
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jajecznica Kolumba to książka dla wielbicieli dalekich wędrówek, takich, którzy nie wahają się udać w nieznane jedynie z plecakiem i namiotem, i takich, którzy podróżują głównie palcem po mapie.
Bohaterem książki jest Kuba, ten sam, który w książce Jagiełło pod prysznicem pobierał u swojego dziadka korepetycje z historii. Tym razem chłopiec i jego rodzina, a wraz z nim czytelnicy poznają najwybitniejszych odkrywców w dziejach, poczynając od starożytnych Fenicjan i Greków, a kończąc na współczesnych polskich podróżnikach.
Wyruszą wraz z nimi do mroźnej Ultima Thule, żyznej Winlandii, owianego tajemnicą El Dorado, i niezbadanej Terra Australis Incognita. Przekonają się, że za wielkimi odkryciami geograficznymi stała nie tylko ciekawość świata, ale także chęć zysku, polityka… i przypadek, a wśród podróżników nie brakowało zwyczajnych awanturników.
Wyprawy na kraj świata przeżyte wspólnie z Leifem Erikssonem, Benedyktem Polakiem, Krzysztofem Kolumbem, Jamesem Cookiem i Roaldem Amundsenem sprawią, że lekcje geografii przestaną być nudne.
Data wydania: 2018-09-25
ISBN: 978-83-7672-643-4, 9788376726434
Wydawnictwo: Literatura
Seria: A to historia!
Stron: 232
dodana przez: kazal_ka

Autor

Paweł Wakuła Paweł Wakuła
Urodzony 24 czerwca 1965 roku w Polsce (Wrocław)
polski rysownik prasowy, ilustrator, pisarz – absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu – dyplom w pracowni prof. Wojciecha Sadleya w roku 1991. Publikował rysunki satyryczne min. „PC World Computer”, „Su...

Pozostałe książki:

Co w trawie piszczy Wierusz i Nikt Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej Jagiełło pod... prysznicem. Opowieści o władcach Polski Bjorn. Syn Burzy
Wszystkie książki Paweł Wakuła

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Jajecznica Kolumba. opowieść o wielkich podróżnikach aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-02
10 /10
Przeczytane Historia Dzieci, młodzież Przeczytane w 2019

Po dziadkowej lekcji historii okazało się, że Kuba jest już 6 uczniem, niestety tym razem geografia leży. Dziadek postanawia dać rodzinie lekcję, tym bardziej, że ojciec złamał nogę, więc w tym roku wakacje spędzą w domu.
Kompendium wiedzy o odkryciach geograficznych. Dziadek w humorystyczny i bardzo ciekawy sposób opowiada o odkrywaniu świata, od Fenicjan, przez Greków, Wikingów, Konkwistadorów, poprzez odkrycia Azji, Afryki, Nowego Świata do odkryć Australii, Arktyki i Antarktydy. Mamy słynnych i mniej słynnych podróżników, ich przygody, problemy i opisy tras, które przebyli. Dziadek posługuje się słownictwem z geografii: pasat, erozja, pływy, kompania, maniok czy pora deszczowa, wszystkie trudniejsze i mnie trudne pojęcia są wyjaśnione. Wiele ciekawostek i postaci zupełnie zapomnianych – książka idealna tak jak i poprzednia. Książka uczy i bawi – wspaniała. Plusem są ilustracje Mikołaja Kamlera.

| link |
@mrbiggles
2018-12-01
10 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

O nie! Książka Jajecznica Kolumba. opowieść o wielkich podróżnikach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl