Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej

Grażyna Bąkiewicz, Kazimierz Szymeczko, Paweł Wakuła
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej Szlacheckiej to trzecia książka z serii „Zdarzyło się w Polsce”. W pięciu tomach współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, ukazali węzłowe punkty polskich dziejów, widziane oczami zwyczajnych ludzi: szlachciców, mieszczan i pańszczyźnianych chłopów – naszych przodków. Za ich sprawą czytelnik Husarskich skrzydeł przeniesie się w czasy Stefana Batorego, Zygmunta III Wazy, Jana III Sobieskiego, będzie świadkiem pierwszej wolnej elekcji, bitwy pod Chocimiem i obrony Częstochowy. Dowie się o tragicznych losach Maryny Mniszchówny i Samuela Zborowskiego oraz... skąd w Europie wzięła się kawa! Książki z tej serii dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.
Data wydania: 2017-02-17
ISBN: 978-83-7672-474-4, 9788376724744
Wydawnictwo: Literatura
Serie: Zdarzyło się w Polsce, A to historia!
Stron: 208

Autor

Grażyna Bąkiewicz Grażyna Bąkiewicz
Urodzona w 1955 roku w Polsce (Łódź)
Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów prowadziła badania prasy międzywojennej i pamiętników pisanych przez młodzież w latach 30. Po uzyskaniu t...

Pozostałe książki:

Stan podgorączkowy Będę u Klary Muchy w butelce Opowiadania letnie, a nawet gorące O melba!
Wszystkie książki Grażyna Bąkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-02
10 /10
Przeczytane Dzieci, młodzież Historia Przeczytane w 2019

10 opowiadań o władcach elekcyjnych, ale bardziej o wydarzeniach, które miały miejsce za ich panowania: elekcja Henryka Walezego, działalność Kochanowskiego, konflikt Zamoyskiego z Zborowskim, dymitriada,
wojna z Turcją, walki z Kozakami, obrona Jasnej Góry, bitwa pod Wiedniem, panowanie Wazów i Leszczyńskiego, insurekcja kościuszkowska. Historie opowiadane są przez młodych bohaterów, którzy opisują wydarzenia, które się wokół nich toczą, a czasami w nich uczestniczą. Krótkie rozdziały zawierają najważniejsze wiadomości polityczne, społeczne. Pod koniec jest słowniczek najważniejszych pojęć i osób, mamy też dużo słownictwa historycznego w treści – co uczy w sposób łatwy historii. Polecam czytać rozdziałami po jednym, aby z dziećmi wyjaśnić ewentualne pytania – to dotyczy tych małych czytelników. Całość zilustrowana wspaniale przez Mikołaja Kamlera.

| link |
@ewanowak
2019-07-01
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Husarskie skrzydła. 10 opowiadań z czasów Rzeczpospolitej Szlacheckiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl