Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło

Grażyna Bąkiewicz
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Wszyscy w tej rodzinie (poza mną) jedzą sałatę, liczą kalorie i mają sprawy pod kontrolą. No cóż, może jestem podrzutkiem. Na nic próby przekonywania bliskich, że cukierki dodają energii i pewności siebie. Musiałbym chyba zostać bohaterem, by uwierzyli, że z nadwagą też można się do czegoś nadawać. Ale to raczej niewykonalne. Dobrze przynajmniej, że mam fajnych kumpli… Grupa nastolatków przenosi się do czasów, kiedy Polską rządziło jednocześnie dwóch królów. Mają sprawdzić, kto – królowa Jadwiga czy Władysław Jagiełło – zrobił więcej dla Polski. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula. Bogato ilustrowana seria „Ale historia…” z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z trzeciej części dowiecie się między innymi, dlaczego słodycze były kiedyś strasznie drogie, jak zbudować most w kilka godzin, co można kupić za królewskie korale i dlaczego Jagiełło jadał zawsze z tego samego drewnianego talerza. 
Data wydania: 2017-02-15
ISBN: 978-83-10-13053-2, 9788310130532
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Ale historia...
Stron: 224

Autor

Grażyna Bąkiewicz Grażyna Bąkiewicz
Urodzona w 1955 roku w Polsce (Łódź)
Łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów prowadziła badania prasy międzywojennej i pamiętników pisanych przez młodzież w latach 30. Po uzyskaniu t...

Pozostałe książki:

Stan podgorączkowy Będę u Klary Muchy w butelce Opowiadania letnie, a nawet gorące O melba!
Wszystkie książki Grażyna Bąkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2019-11-02
10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019 Historia Dzieci, młodzież

Cześć mam na imię Karol, dla przyjaciół Gruby, chodzę do szkoły, kocham słodycze najbardziej na świecie. Tym razem nasz historyk pan Cebula wysłał nas w czasy Jadwigi i Jagiełły, abyśmy odpowiedzieli na pytanie, który z królów (tak Jadwiga była królem, nie królową) zrobił więcej dla Polski, a ja postanowiłem poszukać przepisu na znakomite cukierki.
W następnym tomie mamy czasy Jadwigi i Jagiełły. Szczegóły budowy przepraw, robienia potraw dla władcy i jego otoczenia. Mniej znane fakty z życia Jadwigi, dlaczego Ruś Halicka – Czerwona, skąd powiedzenie „Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek”. Oczywiście kulminacyjnym punktem jest bitwa pod Grunwaldem i słynne dwa miecze. Z humorem przekazywane informacje, nie nużą, a rysunki Artura Nowickiego dopełniają całość. Snucie historii w znakomity, zabawny, ale i uczący sposób. Bardzo dobra forma przekazywania historii – polecam dużym i małym.

| link |
@Chilli
2022-03-15
Przeczytane

Bardzo śmiesznie i ciekawie opisana historia walki z Krzyżakami, opis z życia króla i królowej.
Polecam lubiącym historię... I nielubiącym też.

| link |
@agaczyta
2022-07-24
8 /10
Przeczytane Dla dzieci
@melkart002
2022-05-17
5 /10
Przeczytane
@apo
2021-12-28
8 /10
Przeczytane
@tahti87
2020-06-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ale historia... Jadwiga kontra Jagiełło. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl