Jak czerpać radość z pracy

Marie Kondo, Scott Sonenshein
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
Jak czerpać radość z pracy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów

Opis

Najnowsza książka autorki kultowej "Magii sprzątania".

Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. Pokazuje, jak doprowadzić do porządku biura i gabinety, a także dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas pracy, podejmowanie decyzji i organizowanie zebrań, niematerialne aspekty działalności zawodowej.

Praktyczne wskazówki Scotta Sonensheina - psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu, którego Marie Kondo zaprosiła do współpracy - pomagają natomiast zorganizować życie zawodowe, osiągać sukcesy w pracy oraz zyskiwać motywację i zapał do budowania życia, jakiego się pragnie i - oczywiście – czerpać z tego radość.

Data wydania: 2021-03-10
ISBN: 978-83-287-1455-7, 9788328714557
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: Poradniki
Stron: 304
dodana przez: chudini0505

Autor

Marie Kondo Marie Kondo
Urodzona 9 października 1984 roku w Japonii (Tokio)
Marie Kondo jest specjalistką w dziedzinie sprzątania i organizacji przestrzeni, autorką poradników, w których radzi czytelnikom, jak wprowadzić ład i porządek do nawet najbardziej zaniedbanego i zagraconego mieszkania. Jej książki są absolutnymi be...

Pozostałe książki:

Manga sprzątania. Obrazkowy przewodnik po japońskich porządkach Magia sprzątania Spark Joy An Illustrated Guide to the Japanese Art of Tidying Tokimeki. Magia sprzątania w praktyce
Wszystkie książki Marie Kondo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uporządkuj swoje życie

20.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lubię czytać poradniki, ale często po ich przeczytaniu zapominam większość rad i tak sobie leżą na półce. Natomiast książka "Jak czerpać radość z pracy" stanowi wyjątek od tej mojej reguły😉 Moja recenzja 🗺️: Od jakiegoś czasu nie czujecie spełnienia w pracy? Nie umiecie organizować swojego dnia tak, by choć na chwilę odpocząć? W telefonie macie ... {} Recenzja książki Jak czerpać radość z pracy

@julcias01@julcias01 {}× 4

Niezły poradnik

20.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dzisiaj będzie o poradniku, chociaż ja za nimi nie przepadam i zwykle po nie nie sięgam. Tym razem jednak byłam zwyczajnie i po ludzku ciekawa. W końcu autorzy „Jak czerpać radość z pracy” obiecują przedstawienie rad dotyczących porządków w miejscu pracy, danych cyfrowych i kontaktów. Przeczytałam tę książkę od deski do deski. Przemyślałam, p... {} Recenzja książki Jak czerpać radość z pracy

Czy to biurko daje ci radość?

20.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W mojej pracy z jednego biurka korzysta kilka osób w zależności, kto akurat ma zmianę. Na miejscu rzeczy służbowe, czyli wspólne, mieszają się z prywatnymi, a do tego dochodzą różnego rodzaju dokumenty i śmieci generowane codziennie. Uwielbiam porządek, więc moją dniówkę rozpoczynam najczęściej od sprzątania. Przy schludnym blacie czuję, że mam ko... {} Recenzja książki Jak czerpać radość z pracy

@mysilicielka@mysilicielka {}× 2

Bluźniercza parafraza motta „byle do piątku”?

19.03.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Tytuł stanowi bluźnierczą parafrazę motta „byle do piątku”. Słowa kluczowe: radość, praca, porządki, efektywność, otoczenie Styrana po całym tygodniu etatowej działalności zabrałam tę książkę z półki „do przeczytania” po drodze do wanny, bo… okładka była różowa (sic!), a ja miałam ochotę na coś lekkiego. Kiedy już zanurzyłam się w wodzie i... {} Recenzja książki Jak czerpać radość z pracy

@phd.joanna@phd.joanna {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@kasia.rzymowska
2021-03-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Czyżby na rynku pojawiła się książka, którą powinniśmy dostawać w pakiecie z umową o pracę? 😂

Może nie wysnuwałabym aż tak daleko idących stwierdzeń, ale biorąc pod uwagę, że życie zawodowe to duża część codzienności każdego z nas, myślę, że warto poznać ten tytuł.

Marie Kondo posprzątała już nasze domy i za pośrednictwem swoich poradników pokazała jak za sprawą uporządkowanej przestrzeni osiągnąć większą radość i spokój. Teraz przyszła pora na nasze miejsca pracy i nie mam tu na myśli tylko biurek.
W książce poruszone zostały tematy porządkowania przestrzeni fizycznej, jak i tej wirtualnej (która czasem jest trudniejsza do opanowania). Przedstawione są też metody efektywnego zarządzania sobą w czasie, planowania spotkań czy "układanie" pracy w zespole.

Wszystko to po to, aby praca sprawiała nam większą radość, równocześnie dając większe korzyści i satysfakcję ☺

{}× 3 | link |
@esclavo
2021-04-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Czy radość z pracy możemy czerpać dzięki porządkowi? Marie Kondo, autorka kilku poradników o sprzątaniu, przekonuje że tak. Ja jako człowiek nie lubiący chaosu postanowiłam sprawdzić co kryje ta urocza różowa okładka.

Uporządkowanie jest ważne. Czy to dokumenty na biurku czy relacje międzyludzkie. Autorka porusza wszystkie aspekty problemów na lini sprzątanie - praca. Brzmi żmudnie, ale książka jest napisana lekkim, swobodnym stylem, po przyjacielsku, przez co czyta się ją bardzo przyjemnie. Łatwo można skorzystać z rad dotyczących porządkowania swojego czasu, obowiązków, czy nagromadzonych wizytówek. Wskazówki są jasne i konkretne, a wprowadzenie ich w życie - sprawi, że bez chaosu i nerwów ogarniemy naszą pracę.

Jest to ciekawa pozycja, poradnik inny niż wszystkie. Myślę że każdy z nas może wynieść z niej coś dla siebie.

{}× 2 | link |
@Anna_Szymczak
2021-04-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Oj ostatnio naprawdę polubiłam sięgać po wszelkiego rodzaju poradniki. A jeśli się sięgnie po ten odpowiedni to naprawę wiele ciekawych nauk można z nich zaczerpnąć.

Akurat tego poradnika byłam najbardziej ciekawa i chciałam najszybciej jak się da po niego sięgnąć. A faktycznie tak warto było? Jak myślicie?


Japońska guru porządkowania postanawia teraz uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również pracy i podejściu do niej.
Tym razem możemy korzystać z rad, jak doprowadzić do ładu biura i gabinety. Uporządkowanie fizycznej przestrzeni jednak nie wystarczy, aby praca szła gładko. Aby naprawdę doświadczyć radości w życiu zawodowym, trzeba uporządkować każdy jego aspekt, dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas pracy, podejmowanie decyzji i organizowanie zebrań, niematerialne aspekty działalności zawodowej.

Do współpracy nad książką autorka zaprosiła Scotta Sonensheina - psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu. Jego praktyczne wskazówki pomagają zorganizować życie zawodowe, osiągać sukcesy w pracy oraz zyskiwać motywację. A przede wszystkim czerpać z tego radość!


„Jak czerpać radość z pracy” to naprawdę niesamowity poradnik po który warto jest sięgnąć. Już od jego pierwszych stron dowiadujemy się jak ład i porządek tak naprawdę mają wpływ na nas, nasze życie i decyzje jakie podejmujemy.

Mamy tu aż jedenaście interesujących rozdziałów, z których każdy pomaga uporządkować nam wszelkie sfery w których najc...

{}× 1 | link |
@zaglebiam_sie
2021-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Jest to poradnik, który pomoże uporządkować nam miejsce naszej pracy, co ma sprawić, że będziemy czerpać radość z naszego zajęcia zarobkowego.
I nie chodzi tu wyłącznie o porządek na biurku czy w gabinecie, ale także o przestrzeń cyfrową, jak e-maile, sieci kontaktów, czy pulpit komputera.

Część rozdziałów na temat porządkowania przestrzeni, napisana jest przez Marie, natomiast porządkami w cyfrowym świecie zajął się Scott.
Okazuje się bowiem, że sprzątanie w miejscu naszej pracy to coś więcej niż ładnie wyglądające biurko, czy przestrzeń wspólna. Chodzi o to, żeby poczuć sens i odkryć, co w pracy daje nam szczęście, aby jak najlepiej wykonywać swoje zajęcia.

I według mnie jest to bardzo ciekawy poradnik, zawiera dużo praktycznych wskazówek o tym, w jaki sposób uporządkować swoją przestrzeń oraz jak bardzo po dokonaniu tego, może zmienić się nasze podejście do pracy. Książka jest konkretna, napisana w taki sposób, że czyta się ją błyskawicznie, jednocześnie wynosząc z niej dużo wskazówek do zastosowania w swoim życiu zawodowym. Niektóre z nich można wykorzystać również w domu, porządkując dokumenty, czy pocztę elektroniczną, a pamiętać trzeba, że w obecnej sytuacji część firm przeniosła się do mieszkań swoich pracowników.

Jak dla mnie bardzo ciekawa i przyjemna w odbiorze książka i na pewno sięgnę po poprzednią książkę Marii Kondo "Magia sprzątania".

{}× 1 | link |
@su.wiktoriaa
2021-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Chciałabym na wstępie zaznaczyć, że książka wcale nie tylko musi odnosić się do pracy. Ja, jako uczeń znalazłam w tej książce wiele porad, które pomogą mi w efektywności nauki oraz zarządzaniu czasem.
Czy kiedykolwiek mieliście taki problem, że gubiliście we własnym biurku ważne dokumenty? Albo w szafce od burka nie mogliście się dogrzebać do tej jednej poszukiwanej rzeczy?
Ta książka w bardzo przystępny dla czytelnika sposób pokazuje, jak łatwo ogarnąć swoje stanowisko pracy, ale również i myślenie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo czasu marnujemy na takie szukanie różnych rzeczy! A pomyśleć, że można by było przeznaczyć ten czas na coś, co lubimy :) Dodatkowo, możemy znaleźć cenne porady, jak zacząć efektywnie pracować w zespole oraz jak sprawić, aby praca stała się przyjemnością, a nie obowiązkiem.
,,Jak czerpać radość z pracy” to książka, która przyda się tak naprawdę dla każdego! Mnie osobiście bardzo zmotywowała do działania i od razu po lekturze zajęłam się porządkami na moim miejscu pracy.


{}× 1 | Komentarze (1) | link |
@pierwszyrozdzial
2021-04-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Specjalistka organizacji, porządku, i dobrego nastroju powraca! Tym razem z poradnikiem „Jak czerpać radość z pracy”, który już cieszy się równie dużą popularnością jak poprzednia książka Autorki „Magia sprzątania”. Czy jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie („Times”) znalazła przepis na pracę idealną?

Marie Kondo we współpracy z psychologiem Scottem Sonensheinem wskazują jak należy zorganizować miejsce pracy, relacje ze współpracownikami i jak uporządkować zaaranżować czas i sferę cyfrową, żeby zmaksymalizować efektywność i radość pracy. W skrócie: metoda sprzątania KonMari w lekko zmodyfikowanej i odświeżonej formie. Wyszło całkiem ciekawie, estetycznie oraz rzeczowo!
Poradnik czyta się w try miga, styl jest lekki (a jednocześnie profesjonalny), Autorka jak zwykle podaje masę sensownych przykładów z życia wziętych. Każdy podrozdział zakończony jest serią pytań lub sugestii, które mają pomóc w organizacji, a interaktywną częścią są „zadania rozwojowe”, które dają możliwość przetestowania efektów metody.

Bardzo ciekawy i przydatny poradnik! Po raz kolejny Marie Kondo udowadnia, że jest mistrzynią organizacji i porządku, ale również zaznacza, że każdy może iść jej śladem! Przekaz jest jasny: każdy, nawet potencjalnie najmniej istotny aspekt pracy (biura i przestrzeni wspólnej oraz relacje ze współpracownikami) jest ważny - uporządkowany pulpit, dobrze działająca poczta elektroniczna, zaufanie oraz sposób przechowywania dokumentów, a nawet se...

{} | link |
CZ
2021-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Autorkę „Jak czerpać radość z pracy” znamy z kultowej pozycji „Magia sprzątania”. Tym razem Marie Kondo przychodzi nam z pomocą w uporządkowaniu przestrzeni w pracy. Rady zawarte w jedenastu rozdziałach pozwalają uporządkować biura i gabinety, a to wszystko by praca była bardziej efektywna. Ale nie tylko uporządkowanie przestrzeni fizycznej jest konieczne do zadowolenia ze swojej pracy. Po uporządkowaniu biurka, należy zabrać się za porządki wszelkich plików na komputerze i dyskach, poczty elektronicznej, sieci kontaktów, swojego czasu pracy czy innych niematerialnych aspektów działalności zawodowej.

Nie sposób nie wspomnieć o współautorze książki. Scott Sonenshein to psycholog i wykładowca biznesu, który na podstawie badań pokazuje jak możemy odnosić w pracy sukces i czuć satysfakcję z wykonywanych obowiązków zawodowych. A to wszystko przy wykorzystaniu posiadanej wiedzy i umiejętności.

Poradnik czyta się bardzo przyjemnie. Marie Kondo bardzo precyzyjnie i prosto prowadzi czytelnika przez porządkowanie życia i otoczenia zawodowego. Autorka udziela konkretnych wskazówek, co robić by uporządkować każdy aspekt swojej pracy. Wszystkie skutki i spostrzeżenia popiera konkretnymi przykładami ze swojej pracy konsultanta do spraw porządkowania.

Marie Kondo wierzy, że każdy może być zadowolony ze swojej pracy. Odpowiednie podejście oraz uporządkowanie każdej sfery zawodowej pozwoli czerpać przyjemność z życia zawodowego,...

{} | link |
@mysilicielka
2021-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Recenzje

Większość opisywanych metod osobiście stosuję w życiu już od dawna, są dla mnie tak naturalne, że na początku dziwne mi się wydawało, jak kogoś można uczyć sprzątać. Mimo tego dowiedziałam się paru nowych rzeczy, które przydadzą mi się w życiu. Spojrzałam na sprzątanie pod innym kątem. Myślę, że ta książka jest w stanie wiele osób zmotywować do reorganizacji swojej przestrzeni na lepsze, dlatego polecam serdecznie.

{} | link |
@rainestrella95
2021-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane book guide
@important.books
2021-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@book_na_kanapie
2021-04-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 4 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2021-04-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@luna_luna
2021-03-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@angell15
2021-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@inzynier.i.ksiazki
2021-03-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Twoja praca i twopje życie to suma twoich wyborów”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe