Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Olga Daliga
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

O emocjach mówi się dużo i często. Choć są czymś naturalnym, bardzo potrzebnym i wszyscy ich doświadczamy, to większość z nas ma problem z właściwym rozpoznawaniem i regulowaniem własnych emocji. Czują się przytłoczeni nadmiarem często sprzecznych uczuć, nieumiejętnością ich kontrolowania. Inni wręcz deklarują, że nie czują nic.

Może przyszedł czas na to, żeby stawić czoła swoim emocjom, postarać się je zrozumieć i oswoić? Nauczyć się je wyrażać. Rozplątać to, co kiedyś zostało poplątane. Nie odkładaj tego na później!
W książce znajdziesz m.in. odpowiedzi na to:

· Jak przetrwać emocjonalne tsunami?
· Skąd bierze się emocjonalny chaos i co można z nim zrobić?
· Jak proces wychowawczy wpływa na nasze przyszłe emocje?
· Czym są toksyczne relacje? Jak się z nich wyzwolić?
· Jak rozmawiać z kimś kogo ponoszą emocje?
· Czym jest bezsilność? I jak sobie z nią radzić?
· Czy kryzys emocjonalny może być szansą na coś twórczego?
· Jak poradzić sobie z lękiem?
· Jakie są funkcje złości i sposoby jej wyrażania? Szkodzi? A może pomaga?

W poradniku znajduje się wiele praktycznych wskazówek oraz ćwiczeń, które pozwalają zapoznać się z tematami poprzez doświadczanie, i pomogą w regulowaniu swoich emocji.
Data wydania: 2022-09-21
ISBN: 978-83-287-2476-1, 9788328724761
Wydawnictwo: Muza
Kategorie: Poradniki, Psychologia
Stron: 256
dodana przez: Asamitt

Autor

Olga Daliga Olga Daliga Jestem psychologiem, ukończyłam jednolite studia magisterskie na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz studia podyplomowe z Mediacji sądowych i pozasądowych. Doświadczenie zdobywałam m.in. odbywając staż w Ośrodku...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Z miłości do siebie...

WYBÓR REDAKCJI
9.10.2022

Ta książka jest przede wszystkim dla osób, które naprawdę kochają siebie. Dla osób, które są dla siebie ważne i wiedzą, że chcą zadbać o siebie. Mam wrażenie, że ten poradnik jest lekki jak piórko. I trzeba przyznać, że to jest jedyny dla typowych wrażliwców. Nie ma w nim twardych słów, krytyki i nieprzychylnych myśli. W tej książce nie chodzi o ... Recenzja książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Zbyt emocjonalna?

18.09.2022

Czyli o tym, jak zapanować nad swoimi emocjami. I czy to możliwe. Mam wrażenie, że jesteśmy uczeni tłumienia emocji. Emocjonalność postrzegana jest negatywnie, nierzadko nawet wyśmiewana. W nowoczesnym świecie wydaje się, że to nie zaleta, a wada. Tymczasem, dużo lepsze efekty w naszym codziennym życiu daje nam przyglądanie się swoim emocjom... Recenzja książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

@Zaneta@Zaneta × 6

W świecie emocji

21.09.2022

W świecie emocji Emocje są nieodłącznym towarzyszem naszego życia, są z nami każdego dnia. Czasem jest ich za dużo, czasem nie potrafimy sobie z nimi poradzić, czasem sobie na nie pozwalamy, czasem ich nie rozumiemy, czasem przeszkadzają nam w życiu i nie wiemy już co robić by poczuć się lepiej sami ze sobą. Na pomoc przychodzi Olga Daliga, psyc... Recenzja książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Recenzja przedpremierowa

18.09.2022

„Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje” autorstwa Olgi Daliga, jest poradnikiem, który powinien przeczytać każdy z nas. Czemu? Aktualnie żyjemy w zabieganych czasach, w których każdy z nas dąży do rozwoju kariery oraz zgromadzenia dużej sumy pieniędzy, przez co zapominamy o najważniejszej w naszym życiu osobie - o nas samych i naszych emo... Recenzja książki Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje

Moja opinia o książce

Opinie

@Brzezinkowa
2022-10-09
6 /10
Przeczytane

Ta książka jest przede wszystkim dla osób, które naprawdę kochają siebie. Dla osób, które są dla siebie ważne i wiedzą, że chcą zadbać o siebie.

Mam wrażenie, że ten poradnik jest lekki jak piórko. I trzeba przyznać, że to jest jedyny dla typowych wrażliwców. Nie ma w nim twardych słów, krytyki i nieprzychylnych myśli. W tej książce nie chodzi o to, żeby tłumić emocje, ale żeby je zrozumieć, dzięki czemu staną się one lżejsze i nie będą nas uwierać w czułe punkty.

Autorka jest psycholożką i mediatorką, aktywną w mediach społecznościowych. Zebrane doświadczenie przeniosła do tej publikacji i stara się w przystępny sposób przemycić je do codzienności. Książka składa się z dwóch obszarów. Pierwszy - teoria i rozwiewanie wątpliwości na temat emocji, oraz drugi - historie ludzi z życia wzięte (w większości, ponieważ niektóre zostały stworzone przez Olgę na potrzeby tej książki).

Znajdziesz tutaj rozdziały, które będą do Ciebie pasowały bardziej lub mniej, ale poruszone są trudne tematy, takie jak:
zarażanie się emocjami, wspieranie innych w momentach pełnych emocji, psychosomatyka, kryzys emocjonalny oraz miłość i związki.

Do mnie najbardziej trafił rozdział o bezsilności. Dlaczego? Bo czy nikt z nas nie doświadczył w sobie takiego momentu? To chwila, kiedy mamy ochotę zakopać się pod kocem i zapomnieć o codzienności. Bezsilność to jedna z najtrudniejszych emocji. To moment poddania się. Co zrobić, aby wyrwać się i przestawić swój mózg ...

| link |
@Pasjonistka
2022-10-04
9 /10

Czym są emocje? Jak sobie z nimi radzić? Czy wpływ na nie mają aspekty wychowawcze?
Olga Daliga przygotowała dla nas lekturę, dzięki której możemy spróbować odpowiedzieć sobie na powyższe pytania (i nie tylko!).
Co znajdziemy w książce? Nie tylko masę ciekawych spostrzeżeń, ale również ćwiczenia i historie, które przywołuje sama autorka ze swojego życia, lub życia pacjentów.
Tej książki nie powinno czytać się szybko. W moim odczuciu, winniśmy znaleźć czas na przeanalizowanie każdego rozdziału, w spokoju zrobić ćwiczenia załączone i przetrawienie tego, co dostajemy na tacy od Olgi. Swoista terapia, chwila zadumy, próba nazwania tego, co odczuwamy.
Przyjemny poradnik, do którego warto zajrzeć.
Warto uczyć się nazywać i wyrażać emocje, które w nas siedzą. To trochę jak powtórki z Pierwszej Pomocy. Zawsze trzeba sobie przypominać, co i jak, gdzie i dlaczego. Dbać o siebie nie tylko fizycznie ale być może i przede wszystkim psychicznie.
Świetne było przypominanie nam o tym, że „inni też tak mają…” i NIE JESTEŚMY w tym wszystkim SAMI.
Przepiękna okładka.


| link |
@Booklutek
2022-10-25
7 /10

Olga Daliga psycho.inspiracje „Jak rozumieć, nazywać i regulować swoje emocje”

Jak często mówicie o swoich emocjach? Potraficie je nazywać?

„Żyjemy w społeczeństwie, w którym nie ma zwyczaju, by rozmawiać o uczuciach”.

Przesłanie o kontrolowaniu uczuć, aby ostatecznie poprawić samopoczucie, jest bardzo ważne.
Pouczająca lektura, która dobrze radzi sobie ze złożonością emocji powstającą za nimi nauką i fascynującym działaniem samego mózgu. Może pomóc ci zachować spokój i opanowanie, nawet w zły dzień. Autorka doradza również, jak lepiej zarządzać własnymi emocjami i uzyskać większą kontrolę nad swoim życiem.

Dużo ćwiczeń i teorii oraz przykładów z życia codziennego pacjentów.

„Każdy człowiek jest wyjątkowy i potrzebuje indywidualnego podejścia do jego uczuć”.

Myślę, że ten poradnik przeznaczony jest dla osób, które nie mają większego pojęcia o emocjach. Natomiast ci, którzy interesują się psychologią, nie odkryją nic nowego.

| link |
@ksiazkowy_mruczek
2022-10-10
9 /10
Przeczytane
@papierowamagnoolia
2022-10-09
10 /10
Przeczytane
@lunka.bookstagram
2022-09-23
9 /10
@karolina92
2022-09-21
8 /10
Przeczytane
@Zaneta
2022-09-18
8 /10
Przeczytane 2022
@zaczytana.archiwistka
2022-09-18
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Pozwól sobie na przeżywanie wszystkich emocji, zarówno tych, które są przyjemne, jak i tych, które są mniej przyjemne. (...) Człowiek, który jest emocjonalnie dojrzały, doświadcza całej gamy u...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl