Jak wygrać życie. Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei

Alicja Chybicka, Edyta Brzozowska
Jak wygrać życie. Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Można się pokłócić, potem się pogodzić. Można zbudować dom i go zburzyć. Ale nic, nikt i nigdy nie cofnie człowieka, który znalazł się po drugiej stronie życia. To jest powód, żeby z całych sił walczyć o każde ludzkie istnienie – mówi profesor Alicja Chybicka, onkolog dziecięcy, hematolog, pediatra, immunolog, specjalista medycyny paliatywnej.

Trudno policzyć, ile dzieci wyleczyła z ciężkich, śmiertelnie groźnych chorób nowotworowych. Niektóre z nich miały zaledwie kilkanaście procent na przeżycie. Dziś studiują, pracują, nagrywają teledyski, jeżdżą konno. I chcą być onkologami.

Ta książka wyjaśnia, dlaczego szanse leczenia chorób nowotworowych u dzieci były bardzo niskie i jakie przełomy w medycynie zaczęły odwracać ten trend.

To również opowieści pacjentów, którzy dają świadectwo tego, że dzięki nadziei i determinacji – walkę z rakiem można wygrać.

Chciałabym z wysokości ośmiotysięcznika zobaczyć świat, w którym już nigdy żadne dziecko nie zachoruje na nowotwór. W którym my, lekarze onkolodzy dziecięcy, już nie będziemy potrzebni.

Prowadzę wojnę z panem Bogiem o każde ludzkie istnienie po to, by mogło pozostać na tym świecie jak najdłużej.

prof. Alicja Chybicka

Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-8103-631-3, 9788381036313
Wydawnictwo: Pascal
Kategoria: Biografia
Stron: 272
dodana przez: chudini0505

Autor

Alicja Chybicka Alicja Chybicka
Urodzona 10 maja 1951 roku w Polsce (Wałbrzych)
Alicja Paulina Chybicka z domu Opolska – polska lekarka, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, senator VIII i X kadencji, posłanka na Sejm VIII kadencj...

Pozostałe książki:

Onkologia i hematologia dziecięca tom 1-2 Onkologia i hematologia dziecięca. Tom 1 Onkologia i hematologia dziecięca. Tom 2
Wszystkie książki Alicja Chybicka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Jak wygrać życie. Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak wygrać życie. Prawdziwe historie pacjentów przylądka nadziei. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl