Jak zrozumieć chrumaka i wejść do świata tych którzy myślą inaczej

Elżbieta Jodko-Kula
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Jak zrozumieć chrumaka i wejść do świata tych którzy myślą inaczej
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Z dziury w poplamionym plecaku leniwe cielsko wystawia Glizdoń. Chrumak stroi zestaw chrumkadełek, by sączyć do ucha hałaśliwe melodie. Z kieszonki kurtki zaś, na szczęście, już wygląda miś-ratowniś.

Główny bohater wprowadza czytelnika do swojego świata. Pełnego tajemnic, ale i strachów oraz wątpliwości, które cicho proszą, by z troską je obłaskawić. Osobliwego, ale bliskiego każdemu... Świata oglądanego oczami osoby ze spektrum autyzmu. To historie autentyczne jak dziecięce problemy. Powstałe dzięki wieloletniej współpracy autorki z dziećmi, inspirowane przez nie i recenzowane przez ich mamy. Kierowane zarówno do rodziców, terapeutów, jak i uczniów ze spektrum autyzmu, a także ich rówieśników.

O nicponiach, których warto zrozumieć, i różnicach, które trzeba poznać!
 
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7915-747-1, 9788379157471
Wydawnictwo: Skrzat
Stron: 168
dodana przez: Patriseria

Autor

Elżbieta Jodko-Kula Elżbieta Jodko-Kula Elżbieta Jodko-Kula - z zawodu pedagog i socjoterapeutka, autorka sztuk teatralnych oraz książek dla dzieci i młodzieży (osiem powieści i zbiory opowiadań, w tym dla dzieci ze spektrum autyzmu), a także dla dorosłych ("Zdrady i powroty", "Maria Piłs...

Pozostałe książki:

Anka Adam Zanim zamkniemy drzwi Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem) Czas niesprawiedliwych
Wszystkie książki Elżbieta Jodko-Kula

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak zrozumieć różnice?

29.12.2020

Pozornie zwykła i prosta książka skierowana do najmłodszych czytelników jest powieścią wręcz obowiązkową, poruszającą bardzo ważny temat. Pozornie proste przygody chłopca opisane w książce pomogą rodzicowi zdrowego dziecka wytłumaczyć mu różnice pomiędzy nim a rówieśnikiem ze spektrum autyzmu. Dla rodziców i terapeutów dzieci z zaburzeniami staną ... Recenzja książki Jak zrozumieć chrumaka i wejść do świata tych którzy myślą inaczej

@viki_zm@viki_zm × 2

Jak zrozumieć

11.11.2019

Ciężko jest mi oceniać te książkę, bo jest ona specyficzna. Ma dwa przeznaczenia; albo praca z dziećmi dotkniętymi tym syndromem, albo z pozostałymi by w prosty sposób wprowadzić ich do świata, często swoich krewnych czy kolegów ze szkolnej ławki. Główny bohater nie ma imienia – łatwiej pozwala to czytelnikom się z nim utożsamiać i przeżywać wspó... Recenzja książki Jak zrozumieć chrumaka i wejść do świata tych którzy myślą inaczej

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2020-12-29
8 /10
Przeczytane Z biblioteki Książka papierowa 2020

Pozornie zwykła i prosta książka skierowana do najmłodszych czytelników jest powieścią wręcz obowiązkową, poruszającą bardzo ważny temat. Pozornie proste przygody chłopca opisane w książce pomogą rodzicowi zdrowego dziecka wytłumaczyć mu różnice pomiędzy nim a rówieśnikiem ze spektrum autyzmu. Dla rodziców i terapeutów dzieci z zaburzeniami staną się natomiast pomocą dydaktyczną i pokażą dziecku, że nie jest jedynym z podobnymi problemami.
Główny bohater nie ma imienia – jest po prostu Chłopcem, dzięki czemu czytelnikowi łatwiej jest się utożsamić z wykreowaną przez autorkę postacią. Chłopiec jest inny od rówieśników, wyjątkowy. Dziecko pozwala nam wejść do swojego świata, wyjątkowego, bo nieco innego, co nie znaczy gorszego. Chłopiec opisuje swoje przygody, codzienne sytuacje i wspomnienia. Dzięki przedstawionym historiom możemy lepiej poznać świat dziecka z zespołem Aspergera, jego nastroje, emocje i wątpliwości.
Przewracając kolejne kartki powieści dowiadujemy się, że w życiu Chłopca pojawia się Chrumak. Nie jest to wyczekiwany gość i utrudnia codzienne życie Chłopca i jego bliskich. Z pomocą rodziny i pani psycholog powoli udaje się ujarzmić potworka i zrozumieć dlaczego pojawił się w uchu dziecka. Ludzie, którzy otaczają Chłopca wtedy i w innych momentach jego życia muszą wykazać się dużą dozą cierpliwości, empatii i zrozumienia, a także podjąć konkretne działania, by pozbyć się jak największej ilości przeszkód stawianych na drodze Chłopca.
Autorka w swo...

| link |
@Patriseria
2019-11-11
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Jak zrozumieć chrumaka i wejść do świata tych którzy myślą inaczej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl