Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)

Elżbieta Jodko-Kula
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Mam głupiego brata.
Mam głupiego starszego brata.


Cóż począć… Zdaniem starszych, to część układanki zwanej „rodziną”. Tu każdy puzzel jest tak samo potrzebny, chociaż (dodam od siebie):
— Rodzice (jak to dorośli) często robią nielogiczne rzeczy.
— Wiktor co rusz pokazuje, że ma dosyć „nas”, z naciskiem na „mnie”.
— Ja zaś czasem (naprawdę niespecjalnie) daję mu do tego powody. Jak na przykład wtedy, gdy wymieniłem go na siostrę kolegi. Nasza rodzinna historia nabrała przez to tempa!

Jaką szybkość osiąga pełzający niemowlak? Dlaczego koty nie chcą mnie na ratownika? I jak wygląda braterski bój o lipę i czystą podłogę?

Mam głupiego starszego brata, ale…
Wart jest więcej niż sterowany samochód!
Data wydania: 2021-11-30
ISBN: 978-83-8207-199-3, 9788382071993
Wydawnictwo: Skrzat
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 144
dodana przez: paulina2701

Autor

Elżbieta Jodko-Kula Elżbieta Jodko-Kula Elżbieta Jodko-Kula - z zawodu pedagog i socjoterapeutka, autorka sztuk teatralnych oraz książek dla dzieci i młodzieży (osiem powieści i zbiory opowiadań, w tym dla dzieci ze spektrum autyzmu), a także dla dorosłych ("Zdrady i powroty", "Maria Piłs...

Pozostałe książki:

Julka Anka Adam Zanim zamkniemy drzwi Czas niesprawiedliwych
Wszystkie książki Elżbieta Jodko-Kula

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Płakałam ze śmiechu. Z resztą nie tylko ja 🤣

16.01.2022

Elżbieta Jodko-Kula ma na swoim koncie już wiele książek, ale to pierwsza, która wpadła w moje ręce. "Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)" stanowi zbiór zabawnych opowieści niespełna dziewięcioletniego chłopca, który ma mnóstwo niesamowitych pomysłów. Główny bohater książki jak nikt inny, potrafi znaleźć rozwiązanie niemal w każdej sytuacji.... Recenzja książki Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)

Zabawna historia z morałem

30.01.2022

„Oddam brata za piątaka. (tylko żartowałem).” to książeczka dla dzieci autorstwa Elżbiety Jodko-Kula. Bohaterem książki jest malec, dokładniej ośmiolatek, który nie znosi swojego starszego brata oraz często pakuje się w kłopoty. Chłopczyk rozbawia nas swoim światopoglądem oraz opisem sytuacji. No powiedzmy szczerze, kto z nas nie miał dość swoje... Recenzja książki Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)

Moja opinia o książce

Opinie

@stos_ksiazek
2022-01-17
10 /10
Przeczytane

"Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)" autorstwa Elżbiety Jodko-Kula to świetna książka ukazująca dziecięcy punkt patrzenia na świat.

Głównym bohaterem historii jest ośmiolatek, który rozbawi was swoim pojmowaniem otaczającej go rzeczywistości. To jak chłopiec tłumaczy sobie niektóre sprawy, jest przezabawne. Osoba dorosła nieźle może się pośmiać. Choćby przykład nawiązujący do tytułu, jak pozbyć się starszego brata? Nic prostszego, wystarczy kupić sobie młodszą siostrę. Będzie tu wiele zabawnych i ciekawych sytuacji wziętych z życia kilkulatka i jego rodziny. Książka to płynna całość, która jest podzielona na krótkie rozdziały wzbogacone nawiązującymi do treści ilustracjami. Każdy rozdział opisuje sytuację wywołaną postępowaniem młodszego z braci. Mnie najbardziej podobało się opowiadanie, w którym chłopiec postanawia spełnić dobry uczynek oraz walka o drzewo.

Książka jest to lekka i przyjemna, spodoba się zarówno małym, jak i dużym. Warto ją przeczytać i zobaczyć, co najmłodsi myślą o często niezrozumiałym dla nich zachowaniu najbliższych. Będzie zabawnie, ale momentami też wzruszająco. Opisana w książce rodzina to zwykła czteroosobowa drużyna, dlatego tak dobrze się to czyta. To zwyczajni rodzice i rodzeństwo, które, mimo że często się sprzecza, to w rzeczywistości kocha się i o siebie dba, kiedy jest taka potrzeba.

Propozycja od wydawnictwa @Skrzat urzekła mnie, przede wszystkim swoją ...

× 2 | link |
@paulina2701
2022-01-16
9 /10
Przeczytane

Książka bawi do łez, momentami wzrusza, a dzieci, które jeszcze same nie potrafią czytać chcą więcej i więcej...

× 2 | link |
@aneta.sawicka05
2022-02-24
7 /10
Przeczytane
@recenzowelovee
2022-01-30
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl