Jane Goodall. Pani od szympansów.

Jerzy A. Wlazło, Danuta Tymowska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Jane Goodall. Pani od szympansów.
Jane Goodall. Pani od szympansów.
Jane Goodall. Pani od szympansów.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Opowieść o wyjątkowej kobiecie, jej pasji, odwadze oraz sile więzi ze światem zwierząt.
Młoda Brytyjka Jane zabiera lornetkę, kilka talerzy, namiot i wyrusza do dżungli w głąb Afryki. Bez naukowego przygotowania zamierza badać szympansy. Prawie nikt w nią nie wierzył…
Dzisiaj jej badania to najstarsze i najbardziej szczegółowe studium gatunku, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na świecie. Na jego podstawie należało ponownie zdefiniować pojęcie „człowiek".

Jane Goodall to jedna z najbardziej wyjątkowych kobiet naszych czasów, ikona nauki i ekologii, podróżniczka, pisarka, wysłanniczka pokoju ONZ, aktywistka. Odznaczona wieloma honorowymi tytułami oraz nagrodami. Jej ambasadorką jest Angelina Jolie.
Wisława Szymborska uznała Goodall za wybitną postać i marzyła, aby ją poznać.
Ta książka to pierwszy pełny obraz życia niezwykłej kobiety, opowieść o jej dzieciństwie, relacji z matką i synem, trudnych wybrach, ale przede wszystkim obraz wojowniczki, która miała odwagę realizować marzenia.

"Jest siła, której nie da się zahamować – to siła kobiet" - (ze wstępu do specjalnego wydania „WO” – „Światem rządzą kobiety. 25 najbardziej wpływowych kobiet”, wśród których znalazła się Jane Goodall) 
Data wydania: 2020-01-29
ISBN: 978-83-240-5364-3, 9788324053643
Wydawnictwo: Znak
Stron: 440
dodana przez: Justyna_K

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Życie jest przygodą

{} WYBÓR REDAKCJI
25.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jane Goodall - to nazwisko zna prawie każdy, bo o jej obserwacjach szympansów jest głośno od kilku dekad. Walczy o prawo do życia dla dzikich zwierząt oraz o poprawę warunków bytowych dla zwierząt żyjących w niewoli. Młoda, biała i piękna kobieta w samym sercu Afryki, w lesie pełnym dzikich zwierząt, niebezpiecznych owadów, trujących roślin i ... {} Recenzja książki Jane Goodall. Pani od szympansów.

@zetbasia27@zetbasia27 {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

@zetbasia27
2020-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Polecam tę książkę z całego serca. Czyta się z ogromną przyjemnością. Życie Jane Goodall jest fascynujące i jest dowodem na to, że marzenia się spełniają

{}× 1 | link |
@BagatElka
2020-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 📚 Posiadam 2020

Co czytać po książce “Jane Goodall. Pani od szympansów.”- Jerzy A. Wlazło

Walentynowicz. Anna szuka raju
Walentynowicz. Anna szuka raju
{}4.5/10
Prywatna historia kobiety legendy Uparta i ambitna. Zawsze...
Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego
Uzurpator. Podwójne życie p... Piotr Głuchowski, Bożena Aksamit
{}8/10
W latach 80. ksiądz Henryk Jankowski był bohaterem. Gdańszcz...
Sztuczna Inteligencja. Nieludzka, arcyludzka
Sztuczna Inteligencja. Niel... Aleksandra Przegalińska, Paweł Oksanowicz
{}8/10
Jak sztuczna inteligencja zmienia nasze życie Kto już wkró...
Małżeństwo gwiazdy
Małżeństwo gwiazdy Kamil Norden
{}7/10
Rauty, intrygi i skandale Dwudziestolecie międzywojenne...
Dojrzałą poznam
Dojrzałą poznam Jacek Melchior
{}6/10
Bardzo trudno jest kochać, ale najtrudniej jest kochać, nie ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Jane Goodall. Pani od szympansów.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe