Jedna chwila w dziejach Wszechświata. Lemaitre i jego kosmos

Michał Heller
Jedna chwila w dziejach Wszechświata. Lemaitre i jego kosmos
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Georges Lemaître, belgijski duchowny i uczony, jeden ze współtwórców współczesnej kosmologii. W swoich polemikach z Einsteinem, przynajmniej dwa razy to on miał rację. I to w kluczowych sprawach. Po raz pierwszy, gdy – wbrew Einsteinowi – osobliwość w jego równaniach zinterpretował jako początek wszechświata (dlatego nazywa się Lemaître’a „ojcem Wielkiego Wybuchu”). I po raz drugi, gdy upierał się, że w równaniach trzeba zachować stałą kosmologiczną (którą dziś obciąża się odpowiedzialnością za istnienie ciemnej energii). On też pierwszy przewidział rozszerzanie się wszechświata. W tej fascynującej książce sam Lemaître przemawia do Czytelnika, w dwu esejach przedstawiając swoje poglądy. Komentarze Michała Hellera kreślą kotekst historyczny i rzutują osiągnięcia Lemaître’a na współczesną scenę kosmologiczną.
Data wydania: 2020-02-12
ISBN: 978-83-7886-434-9, 9788378864349
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Stron: 212

Autor

Michał Heller Michał Heller
Urodzony 12 marca 1936 roku w Polsce (Tarnów)
Ks. prof. zw. dr hab. Michał Heller - filozof, teolog, fizyk kosmolog. Pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz Papieskiej Akademii Teologicznej. Za swoją działalność został uhonorowany między innymi doktoratem honoris causa na Aka...

Pozostałe książki:

Kosmologia kwantowa Podglądanie Wszechświata Filozofia i wszechświat Czy fizyka i matematyka to nauki humanistyczne? Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu
Wszystkie książki Michał Heller

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Jedna chwila w dziejach Wszechświata. Lemaitre i jego kosmos? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Jedna chwila w dziejach Wszechświata. Lemaitre i jego kosmos. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl