Fizyka ruchu i czasoprzestrzeni

Michał Heller
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Fizyka ruchu i czasoprzestrzeni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ksiażka jest bardzo oryginalnym wykładem ewolucji fizykalnych koncepcji ruchu, czasu i przestrzeni od Arystotelesa do Einsteina. Autor rozpatruje jedynie kluczowe etapy ich rozwoju, zwiazane z nazwiskami czołowych myslicieli i fizyków: Arystotelesa, Kopernika, Kartezjusza, Newtona, Leibnitza i Macha. Istota wykładu nie jest przedstawienie pogladów tych wielkich ludzi w oryginalnej formie, lecz rekonstrukcja ich twierdzeń w języku dzisiejszej fizyki i matematyki.
Data wydania: 1993
ISBN: 83-01-11249-2, 8301112492
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 184

Autor

Michał Heller Michał Heller
Urodzony 12 marca 1936 roku w Polsce (Tarnów)
Ks. prof. zw. dr hab. Michał Heller - filozof, teolog, fizyk kosmolog. Pracownik Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego oraz Papieskiej Akademii Teologicznej. Za swoją działalność został uhonorowany między innymi doktoratem honoris causa na Aka...

Pozostałe książki:

Kosmologia kwantowa Podglądanie Wszechświata Filozofia i wszechświat Czy fizyka i matematyka to nauki humanistyczne? Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu
Wszystkie książki Michał Heller

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Fizyka ruchu i czasoprzestrzeni nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam Fizyka_3

Bardzo ciekawa i nowatorska praca. Na polskim rynku unikat w takim podejściu do opisu koncepcji czasu i przestzreni. Profesor rekonstruuje wizje kilku myslicieli uzywajac języka współczesnej fizyki i matematyki. Stąd potencjalni czytelnicy muszą wiedzieć, iż do pełnego śledzenia treści wymagana jest znajomośc geometrii analitycznej (przestrzen afiniczna), topologii i rachunku tensorowego (pojawia tensor krzywizny w zapisie konwencji sumacyjnej Einsteina).
Polecam - naprawde warto.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Fizyka ruchu i czasoprzestrzeni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl