Jezus Niechrystus

Piotr Augustyniak
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Jezus Niechrystus
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jezus Niechrystus to książka łamiąca gatunkowe konwencje i światopoglądowe stereotypy.
Autor odwołując się do osobistych doświadczeń wiary i jej porzucenia, a także do swojej filozoficznej erudycji proponuje bardzo odważne, współczesne odczytanie słów historycznego Jezusa. W oparciu o nie Augustyniak formułuje oryginalną filozofię życia, która odrzuca instytucjonalny Kościół i podważa fundamenty chrześcijańskiej wiary. Jednocześnie ukazując przesłanie Jezusa jako inspirację do twórczego odnalezienia się w nowoczesnym świecie i wyzwolenia od jego mielizn.

„Do tej pory o Jezusie nikt tak w Polsce nie pisał. Piotr Augustyniak napisał książkę o utracie wiary w zmartwychwstanie Jezusa, paradoksalnie wydobywając w ten sposób najgłębszy wymiar jego ziemskiego nauczania. Ta książka nie ucieszy jednak ani ateistycznych działaczy, ani antyklerykałów. Będzie też poważnym problemem dla teologów przyzwyczajonych do traktowania religii jako własnego poletka, na które innym wstęp surowo wzbroniony. Ucieszy jednak wszystkich szukających sposobu nazwania najgłębszych niepokojów wewnętrznych, dla których nie znajdują ukojenia w tradycyjnych formach religijności czy nazbyt oczywistych sposobach ich odrzucania. Myślę, że trafi głównie do ludzi młodych. Ale przecież nie tylko. Wielu z nas, którzy od dziesiątków lat przyglądają się zmiennym funkcjom religii, odnajdzie w przemyśleniach Augustyniaka własne myśli, choć zabrakło nam odwagi, by nazwać je z taką jasnością.”

– prof. Stanisław Obirek

Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-7453-524-3, 9788374535243
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Stron: 192
dodana przez: abdita

Autor

Piotr Augustyniak Piotr Augustyniak
Urodzony w 1977 roku w Polsce
Piotr Augustyniak – filozof, eseista, dramaturg, znawca mistyki i myśli teologicznej. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor kilku książek, m.in. szeroko komentowanego eseju „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019) oraz pionie...

Pozostałe książki:

Wyspiański. Zbudź się, Polaku Istnienie jest Bogiem, Ja jest grzechem Trans. Filozofia Cezarego Wodzińskiego Homo polacus. Eseje o polskiej duszy Religia wobec historii, historia wobec religii
Wszystkie książki Piotr Augustyniak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Jezus Niechrystus? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Galene
2021-07-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Eseje Ebooki

Cytaty z książki

O nie! Książka Jezus Niechrystus. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl