Wyspiański.Burzenie polskiego kościoła

Piotr Augustyniak
Wyspiański.Burzenie polskiego kościoła
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Czy patrzymy dziś na społeczne przebudzenie Polaków? Tak zwana dobra zmiana wywołała powszechną erupcję energii i aktywności. Dlaczego mimo to nie możemy wyzwolić się z okowów trywialnego romantyzmu, w które zakuli nas Mickiewicz i Sienkiewicz? Dlaczego nie potrafimy zburzyć kościoła skamieniałej myśli, tradycji i historii? Stanisław Wyspiański pomaga nam naprawdę powstać z kolan. W Wyzwoleniu nazywa nasze lęki, uprzedzenia i absurdalne zachowania, które hamują rozwój społeczny i skazują na stagnację. Piotr Augustyniak udowadnia, że uniwersalna myśl Wyspiańskiego może stać się remedium na społeczny impas.
Data wydania: 2019-01-16
ISBN: 978-83-240-5845-7, 9788324058457
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Biografia
Stron: 352
dodana przez: chudini0505

Autor

Piotr Augustyniak Piotr Augustyniak
Urodzony w 1977 roku w Polsce
Piotr Augustyniak – filozof, eseista, dramaturg, znawca mistyki i myśli teologicznej. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor kilku książek, m.in. szeroko komentowanego eseju „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019) oraz pionie...

Pozostałe książki:

Istnienie jest Bogiem, Ja jest grzechem Trans. Filozofia Cezarego Wodzińskiego Homo polacus. Eseje o polskiej duszy Religia wobec historii, historia wobec religii Jezus Niechrystus
Wszystkie książki Piotr Augustyniak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Wyspiański.Burzenie polskiego kościoła nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Wyspiański.Burzenie polskiego kościoła. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl