Judasz

Tosca Lee
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Judasz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Tosca Lee, wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka licznych bestsellerów, zagląda do serca i umysłu Judasza – człowieka, którego imię stało się synonimem zdrajcy. Pyta: Co skłoniło go do wydania Jezusa? I pozwala nam spojrzeć na czyn Judasza w świetle jego oczekiwań oraz w kontekście świata i kultury, w jakich przyszło mu żyć. Pozwala odczuć ówczesne wołanie całego narodu – o wolność, o zbawienie, o prawdziwego Mesjasza. I obawy tego narodu, bo przecież tylu mesjaszów już zawiodło ich nadzieje. Judasz to powieść wizjonerska, a zarazem historycznie dokładna, aż po najdrobniejsze szczegóły. Mistrzowska narracja, która wyszła spod pióra jednej z najbardziej utalentowanych pisarek naszych czasów.
Data wydania: 2016-10-14
ISBN: 978-83-8065-043-5, 9788380650435
Rodzaj: audiobook
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Seria: Na Osi Czasu
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tosca Lee Przez krytyków "New York Timesa" okrzyknięta bestsellerową autorką. Wielokrotnie nagradzana za swe powieści. Ceniona za kunszt pisarski. Jej bohaterowie są wielowymiarowi, a historie dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Pozostałe książki:

Pierworodna. Tom 2 Potomkowie Królowa Saby
Wszystkie książki Tosca Lee

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Judasz aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@melkart002
2020-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

to dosyć fajna powieść. Autorka przedstawia nam postać Judasza, którego nie znamy. Tutaj Judasz nie jest łotrem, zdrajcą, arcykłamcą czy potworem. Judasz autorki jest zwyczajnym człowiekiem. Ten wyklęty apostoł budzi wiele skrajnych emocji. To człowiek pełen rozterek, słabości, których nie potrafi ujarzmić czy choćby zrozumieć. Już sam wstęp zapowiada fascynującą przygodę. Pozwolę sobie ją zacytować – "Będę mówić, że go zdradziłem, że sprowadziłem jego wartość do 30 srebrników. Że zwróciłem się przeciwko swojemu mistrzowi. Nie znają mnie". Prawda, że fajne? Wraz z kolejnymi zdaniami zaczyna nas fascynować jego postać. Co ciekawe, Autorka nie dystansuje się od niego – daje Judaszowi wolność. Nie wartościuje jego czynów, nie wybiela, daje mu po prostu ludzki rys, tak odmienny od tego, co przylgnęło do jego osoby przez te 2000 lat. Warto po tę pozycję sięgnąć.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/296447/judasz/opinia/60311233?#opinia60311233

{}× 1 | link |
@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca

Judasz, to imię niegdyś będące powodem do dumy, bowiem oznaczało kogoś, kto pochodzi ze znakomitego ludu, wywodzącego się od Judy, obecnie kojarzone jest, a raczej jest synonimem zdrajcy i wiarołomcy.
A wszystko to za sprawą Judasza, ucznia i przyjaciela Jezusa, który wydał Go za 30 srebrników oprawcom.
Ale, czy wszystko jest takie proste i jednoznaczne, jak przedstawiono to w Biblii?

Całkowicie inne spojrzenie, na tego człowieka, przedstawia w swojej książce Tosca Lee.Zhańbiony i okryty złą sławą, jedyny uczeń, którego Jezus, zwał swoim przyjacielem.Co skłoniło go do zdrady, czy poznając wersję autorki, nadal będziemy mieć przed oczyma wersję zawartą w Piśmie?
Pisarka poradziła sobie znakomicie z zadaniem, które postawiła przed sobą.Judasz, to człowiek zagubiony pełen kompleksów, którego splot wydarzeń, skłonił do czynu, który uczynił z niego na wieki wcielenie zła.

Niezwykle silne emocje, wywołuje ta pozycja.Judasz to człowiek pełen smutku i do cna nieszczęśliwy, nie potwór bez serca.Wyłania się tu mężczyzna, z którym może się utożsamiać każdy.Polecam, książka spełniła swoje zadanie, czyli wywołuje emocje i pozostaje na długo w pamięci.

{} | link |
HA
2021-11-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@wierkiewicza
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Judasz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl