Kapitalizm nieobjawiony. Doktryna ładu społecznego, politycznego i ekonomicznego w myśli Wilhelma Röpkego (1899-1966)

Piotr Dardziński
Książka Kapitalizm nieobjawiony. Doktryna ładu społecznego, politycznego i ekonomicznego w myśli Wilhelma Röpkego (1899-1966)
Książka Kapitalizm nieobjawiony. Doktryna ładu społecznego, politycznego i ekonomicznego w myśli Wilhelma Röpkego (1899-1966)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wilhelm Röpke (1899-1966) to jeden z najbardziej przenikliwych analityków kryzysu cywilizacji zachodniej, wierzący niezachwianie w jej zdolność do odnowy; zagorzały przeciwnik kolektywizmu, także w jego łagodniejszej, socjaldemokratycznej formie, zwracający jednocześnie uwagę na znaczenie wspólnoty w życiu jednostki; ostry krytyk liberalizmu, ale równocześnie gorący zwolennik jego odrodzenia; pragmatyczny ekonomista odwołujący się do filozofii i teologii, protestant wnikliwie analizujący nauczanie Kościoła katolickiego; teoretyk i naukowiec uznawany za współtwórcę jednego z najskuteczniejszych programów politycznych. Myśliciel w Polsce mało znany, od którego wiele moglibyśmy się nauczyć. Według socjalistów przesadnie zwalczał wszelkie przejawy kolektywizmu, dla liberałów był zbyt konserwatywny, a chrześcijanie uważali go za wyznawcę zsekularyzowanego liberalizmu, wszyscy oni słuchali jednak tego, co miał do powiedzenia.  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-7638-368-2, 9788376383682
Wydawnictwo: Ksiegarnia Akademicka
Cykl: Societas, tom 58
Stron: 198
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kapitalizm nieobjawiony. Doktryna ładu społecznego, politycznego i ekonomicznego w myśli Wilhelma Röpkego (1899-1966) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kapitalizm nieobjawiony. Doktryna ładu społecznego, politycznego i ekonomicznego w myśli Wilhelma Röpkego (1899-1966). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}