Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela

Shlomo Sand
Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela? to kontynuacja fascynującej i kontrowersyjnej książki ?Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski?, w której profesor Shlomo Sand rozwija zarysowane wcześniej wątki i daje wykład na temat historii Ziemi Izraela. Samo pojęcie ?Ziemia Izraela? kryje w sobie pewną tajemnicę ? za sprawą jakiej alchemii biblijna Ziemia Święta przekształciła się w nowożytną ojczyznę, z obywatelami, instytucjami politycznymi, granicami i armią służącą do ich obrony? Profesor Shlomo Sand zdekonstruował już mit wiecznego istnienia narodu żydowskiego, teraz zaś czyni to samo z legendami dławiącymi państwo Izrael, biorąc pod lupę tajemnicze, święte terytorium, ową Ziemię Obiecaną, do której Naród Wybrany ma mieć niezbywalne prawo. Czy pojęcie ojczyzny występuje już w Biblii i w Talmudzie? Czy wyznawcy religii mojżeszowej zawsze pragnęli żyć na Bliskim Wschodzie? Jak wyjaśnić fakt, że dziś większość ich potomków wcale nie ma ochoty tam mieszkać? I w końcu jak się ma sprawa z nieżydowskimi mieszkańcami tych ziem ? mają prawo na niej żyć czy nie? Shlomo Sand, profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie, urodził się w Linzu (Austria) w 1946 roku. Zajmuje się przede wszystkim historią idei oraz rolą myśli narodowej w budowie państw. W Polsce ukazały się dotychczas jego dwie najbardziej znane książki ? ?Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski? oraz ?Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka?.
Data wydania: 2014
ISBN: 978-83-8002-102-0, 9788380021020
Wydawnictwo: Dialog
Stron: 300

Autor

Shlomo Sand Shlomo Sand
Urodzony w 1946 roku w Austrii (Linz)
Shlomo Sand, profesor historii na uniwersytecie w Tel Awiwie urodził się w Linzu (Austria). Zajmuje się historią idei i rolą inteligencji we współczesnym społeczeństwie, związkami kina z historią oraz rolą idei narodowej w budowie państw. Tematom ty...

Pozostałe książki:

Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka
Wszystkie książki Shlomo Sand

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl