Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być

Gerald Hüther
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Presja osiągania jak najlepszych wyników i nieustanny stres zabijają motywację i chęć do nauki, odbierają radość uczenia się i niszczą wrodzoną potrzebę odkrywania otaczającego świata. Tymczasem nasz mózg najlepiej rozwija się dzięki kreatywności i entuzjazmowi. To właśnie one powodują, że lepiej przyswajamy wiedzę, potrafimy wykorzystywać nasze możliwości, a co za tym idzie, dostrzegamy sens uczenia się. Niestety nasza kultura, nastawiona na wyścig i dążenie do sukcesu za wszelką cenę, odrzuca możliwość działania innego niż nastawionego na cel. Nie dziwi zatem, że najbardziej rozpowszechnione choroby naszej cywilizacji to wewnętrzne wypalenie, depresja i demencja. Znany niemiecki neurobiolog, Gerald Hüther, proponuje radykalną zmianę myślenia. W oparciu o wyniki badań nad mózgiem stawia prowokującą – i dla wielu mocno deprymującą tezę: Większość z nas to „niedorozwinięte wersje” własnych potencjałów i możliwości. W książce „Kim jesteśmy – a kim moglibyśmy być” Hüther pokazuje z neurobiologicznej perspektywy, w jaki sposób każdy może stać się tym, kim naprawdę mógłby być, gdyby wykorzystał predyspozycje, jakimi rzeczywiście dysponuje.
Data wydania: 2015-05-12
ISBN: 978-83-64184-19-2, 9788364184192
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Stron: 208

Autor

Gerald Hüther Gerald Hüther
Urodzony 15 lutego 1951 roku w Niemczech (Emleben)
Dr hab. med., uznany neurobiolog, był profesorem neurobiologii w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu w Getyndze. Wcześniej, w Instytucie Maxa Plancka na Wydziale Medycyny Eksperymentalnej, zajmował się badaniem zaburzeń rozwoju mózgu oraz długofalo...

Pozostałe książki:

Wspieranie rozwoju dziecka. Poradnik Wzmocnij pamięć – usuń demencję. Samodzielna aktywacja regeneracji mózgu Z czułością dla siebie
Wszystkie książki Gerald Hüther

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

SA
2019-09-01
8 /10
Przeczytane

Książka przybliża najnowsze badania dotyczące mózgu. Wskazuje w jaki sposób funkcjonujemy, co wywiera największy wpływ na nasze reakcje, emocje i to jak postrzegamy świat.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl