Z czułością dla siebie

Gerald Hüther
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Z czułością dla siebie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W czasach, w których tak wielu ludzi gna przed siebie, by nieustannie wszystkich wyprzedzać, w których liczą się osiągnięcia i każdy chce możliwie jak najwięcej posiąść i przeżyć, niełatwo okazywać troskę zarówno innym, jak i sobie. W naszym zglobalizowanym, scyfryzowanym świecie, podporządkowanym presji ekonomicznej, brak miłości, czułości i życzliwości jest coraz powszechniejszy, coraz więcej osób zapada na zdrowiu – nie tylko psychicznie, lecz także fizycznie.

Niestety zauważamy to nierzadko dopiero wtedy, kiedy jest już za późno – kiedy zachorujemy. Okazuje się, że każde zdrowienie, także to wspierane przez współczesną medycynę, jest zawsze procesem samouzdrawiania zachodzącym w naszym ciele. Jak dowodzą badania, zdolność do samoleczenia jest jednak bardzo często przygaszana przez niepewność, lęk, bezradność i stres psychoemocjonalny. Neurobiolog Gerald Hüther na przykładzie działania naszego mózgu pokazuje, jak brak czułości dla samego siebie tłumi nasze siły obronne i moce samouzdrawiania.

Jeszcze kilka lat wstecz taka perspektywa nie byłaby możliwa, a poświęcona jej książka wylądowałaby w dziale ezoteryki. Dziś jednak do naszej dotychczasowej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych i medycznych doszło już wiele badań potwierdzających, że brak miłości wpędza nas w chorobę. Nie jest to już hipotezą, ale niepodważalnym faktem, uzasadnionym na gruncie nauk ścisłych i udowodnionym medycznie.
Tytuł oryginalny: Lieblosigkeit macht krank. Was unsere Selbstheilungskräfte stärkt und wie wir endlich gesünder und glücklicher werden
Data wydania: 2022-03-10
ISBN: 978-83-67173-06-3, 9788367173063
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Stron: 158
dodana przez: przyrodazksiazka

Autor

Gerald Hüther Gerald Hüther
Urodzony 15 lutego 1951 roku w Niemczech (Emleben)
Dr hab. med., uznany neurobiolog, był profesorem neurobiologii w Klinice Psychiatrycznej Uniwersytetu w Getyndze. Wcześniej, w Instytucie Maxa Plancka na Wydziale Medycyny Eksperymentalnej, zajmował się badaniem zaburzeń rozwoju mózgu oraz długofalo...

Pozostałe książki:

Wspieranie rozwoju dziecka. Poradnik Kim jesteśmy - a kim moglibyśmy być Wzmocnij pamięć – usuń demencję. Samodzielna aktywacja regeneracji mózgu
Wszystkie książki Gerald Hüther

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Z czułością dla siebie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2022-03-23
10 /10
Przeczytane

Książkę można traktować jak przyjaciółkę, która chce dla nas tylko najlepiej. Opowiada nam co sprawia, że jesteśmy nieszczęśliwi i co możemy zrobić, by temu zapobiec. Niby każdy z nas wie, że będąc radosnym czuje się lepiej i ma tą nieodpartą chęć, by żyć. Niby wiemy, że uśmiech na twarzy potrafi ukoić ból, a przytulenie sprawi, że choć część problemów z nas spadnie. Dlaczego zatem tak trudno jest się do tego dostosować? Czy faktycznie musimy czuć przygnębienie i samotność? Dlaczego tak się z nami dzieje? Poradnik uświadamia nam, że będąc nieszczęśliwym po części ściągamy na siebie różne choroby. I ma rację. Zawsze najwięcej chorują osoby nieszczęśliwe. Te, które rozpamiętują wszystko w głowie i nie potrafią ruszyć na przód. Poradnik sugeruje, że jako ludzie jesteśmy populacją stadną. Potrzebujemy drugiego człowieka niemal do wszystkiego. Sami nie umielibyśmy funkcjonować we wszechświecie, tym bardziej nasz mózg nie umiałby odróżnić stanu w jakim byśmy się znajdowali.

,,Nasz mózg nie istnieje sam dla siebie. Jest nierozerwalnie połączony z ciałem, a jako istoty społeczne jesteśmy równie mocno powiązani z innymi ludźmi. Dlatego nie tylko nasz mózg, lecz także równocześnie ciało i dana społeczność stanowiące tło, w którym jesteśmy osadzeni, muszą zostać tak zorganizowane, by wszystko możliwie najlepiej do siebie pasowało."

Książka jest poradnikiem, jednak zupełnie innym niż wszystkie, które dotychczas przeczytałam. On uczy nas jak sprawić, byśmy pokochali...

× 1 | link |
@edyta.kyziol
2022-04-19
7 /10
Przeczytane

"My ludzie, jesteśmy dziwnymi istotami"

Tak zaczyna się doskonała książka Geralda Huthera "Z czułością dla siebie".

No więc dlaczego jesteśmy tacy dziwni? Bo sami sobie szkodzimy, robimy rzeczy, które nam szkodzą, jemy rzeczy, które nam szkodzą, pragniemy rzeczy, które nam szkodzą...
A takie na przykład dziko żyjące zwierzęta, rośliny... One wiedzą, co mogą a czego nie. Jedzą to, co organizmowi jest potrzebne, robią wszystko, co im służy.
My ludzie, nie kierujemy się sygnałami, które wysyła nam nasz organizm.
Stworzyliśmy sobie świat i staramy się go zmieniać, wedle naszych wyobrażeń.
I przez to niszczymy siebie, zwierzęta, rośliny i naszą planetę...

Czy to możliwe, że my nie kochamy siebie i dlatego się wyniszczamy?

Podstawą do dobrego życia jest miłość do siebie i do rzeczywistości, która nas otacza. I właśnie w tej książce autor nam to opisuje i udowadnia w sposób prosty i przyjemny.

Polecam

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Z czułością dla siebie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl