Kina i okolice Z dziejów X muzy na Śląsku

Andrzej Gwóźdź
Kina i okolice Z dziejów X muzy na Śląsku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Minęło 100 lat od czasu, kiedy kina na Śląsku osiadły w budynkach i zaczęły funkcjonować jak prawdziwe instytucje: ze stałymi adresami i przedsiębiorcami. Ci zaś musieli uczyć się nowych reguł zarządzania nimi, odmiennych niż te, jakie obowiązywały w kinach wędrownych czy sklepowych. Zaczynała się nowa, nieomal już współczesna epoka w historii ruchomych obrazów... Ale kina to również ich okolice, rozlokowane nie tylko e topografii miast, lecz obecnie także jako pamięć filmów i tego wszystkiego, co stanowi o bogactwie życia filmowego. O jednym i drugim jest ta książka.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7164-551-8, 9788371645518

Autor

Andrzej Gwóźdź Andrzej Gwóźdź
Urodzony w 1953 roku w Polsce
Andrzej Gwóźdź jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie kieruje Zakładem Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach. Był również pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego, profesorem gościnnym uniwersytetów w Konstancji i Szanghaju or...

Pozostałe książki:

Czeska myśl filmowa. T. II: Reguły gry Filmorób, czyli kino nieustające Rainera Wernera Fassbindera Kino po kinie Kino Kieślowskiego kino po Kieślowskim - Andrzej Gwóźdź Kino na biegunach
Wszystkie książki Andrzej Gwóźdź

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kina i okolice Z dziejów X muzy na Śląsku nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kina i okolice Z dziejów X muzy na Śląsku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl