Czeska myśl filmowa. T. II: Reguły gry

Andrzej Gwóźdź
Czeska myśl filmowa. T. II: Reguły gry
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W drugim tomie prezentującym myśl filmową naszych południowych sąsiadów Czytelnik znajdzie szkice teoretyków skupionych wokół Praskiego Koła Lingwistycznego oraz ich kontynuatorów (Jan Mukařovský, Jan Kučera, Roman Jakobson), teksty powstałe w związku z ekspansją kina nowej fali (Vratislav Effenberger, Jaromil Jire), a także wypowiedzi młodszego pokolenia filmoznawców (Vlastimil Zuska, Petr Mare). Teksty napisane na przestrzeni blisko 75 lat pozwalają prześledzić ewolucję myśli filmowej pod wpływem zmieniających się nurtów w europejskim kinie oraz modnych koncepcji badawczych. Dają również możliwość przyjrzenia się rozmaitym zagadnieniom, jak język i estetyka filmu, związki X muzy z życiem społecznym oraz innymi tekstami kultury.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7453-753-7, 9788374537537
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Eseje o Sztuce
Stron: 425

Autor

Andrzej Gwóźdź Andrzej Gwóźdź
Urodzony w 1953 roku w Polsce
Andrzej Gwóźdź jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie kieruje Zakładem Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach. Był również pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego, profesorem gościnnym uniwersytetów w Konstancji i Szanghaju or...

Pozostałe książki:

Filmorób, czyli kino nieustające Rainera Wernera Fassbindera Kina i okolice Z dziejów X muzy na Śląsku Kino po kinie Kino Kieślowskiego kino po Kieślowskim - Andrzej Gwóźdź Kino na biegunach
Wszystkie książki Andrzej Gwóźdź

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Czeska myśl filmowa. T. II: Reguły gry? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czeska myśl filmowa. T. II: Reguły gry. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl