Kłamstwo

Care Santos
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Kłamstwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Xenia była do tej pory wzorową uczennicą, która marzy o dostaniu się na medycynę. Jednak ostatnio przestała przykładać się do nauki. Okazuje się, że dziewczyna się zakochała, ale nie w chłopaku z klasy, tylko w zjawie, kimś, kogo poznała przez Internet i z kim podzieliła swoją czytelniczą pasję. Po tym, jak chłopak odmawia spotkania "w realu", Xenia postanawia zrobić mu niespodziankę i na podstawie niewielu informacji, jakie o nim posiada, próbuje go odnaleźć. Z przerażeniem odkrywa, że wszystko, co jej o sobie powiedział, było oszustwem, nawet jego imię i zdjęcie, a w tajemniczej przesyłce dziewczyna znajduje... dziennik mordercy. Kim tak naprawdę jest wirtualna bratnia dusza Xenii?
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-65345-61-5, 9788365345615
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Stron: 220

Autor

Care Santos Care Santos
Urodzona 8 kwietnia 1970 roku w Hiszpanii (Mataro)
Studiowała prawo i filologię na Uniwersytecie w Barcelonie;pisarka i krytyk lit. Zaczeła pisać w wieku 8lat, mając 14 wygrywa swój pierwszy konkurs literacki, jako 25latka debiutuje wydanym zbiorem opowiadań. Była założycielką i przez 8lat prezesem ...

Pozostałe książki:

Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj Zamknięte pokoje Popioły piekła Czekoladowe pragnienie Prawda
Wszystkie książki Care Santos

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak poradzić sobie z prawdą

22.05.2020

"Kłamstwo" i "Prawda" Care Santos to krótka seria opowiadająca o Ericu i Xenii, nastolatkach muszących przezwyciężyć gamę problemów i niekorzystnych kolei losu, by zdołać pozostać razem. Ich uczucie dla obojga jest zaskakujące, szczególnie ze względu na jego siłę, obezwładniającą i już od pierwszych chwil tak intensywną, że nie mogli z siebie zre... Recenzja książki Kłamstwo

Boleśnie prawdziwa

8.10.2019

Ta książka jest boleśnie prawdziwa. Możemy oceniać główną bohaterkę jako mało rozważną lub po prostu głupią, jednak takie są nastolatki. Xenii żyjącej pod jarzmem rodziców wystarczy zainteresowanie płci przeciwnej, by po prostu porzucić swoje marzenia i dać się ponieść uczuciu. Nuta tajemniczości, sprawia, że bohaterka dostaje wręcz obsesji na pun... Recenzja książki Kłamstwo

Moja opinia o książce

Opinie

@joanna.stolarek
2020-09-20
7 /10
Przeczytane

Xenia to wzorowa uczennica, a jej marzeniem jest medycyna. Coś jednak sprawia, że wyniki w nauce znacząco się pogorszyły. Jej głowę zaprząta pierwsze silne zauroczenie nowo poznanym w Internecie chłopakiem, z którym dzieli zamiłowanie do książek. Xenia postanawia zrobić mu niespodziankę i pomimo małej ilości informacji, chce go odnaleźć. Ani przez chwilę nie spodziewa się, że chłopak nie jest tym, za kogo się podaje, a przesyłka, którą od niego otrzymuje to dziennik mordercy.

Wydawnictwo Akapit Press za każdym razem zaskakuje mnie naprawdę wartościową literaturą młodzieżową. Nie inaczej było z “Kłamstwem”, które czekało na swoją kolej dobrych kilka miesięcy (do tej pory nie wiem, czemu tak długo ją odkładałam!). Choć fabuła książki była dla mnie dosyć przewidywalna, poruszyła problemy, które dla młodszego czytelnika mogą okazać się przestrogą — znajomości w Internecie, trudy i konsekwencje dorastania w szemranym środowisku. Historia Xeni i Erica była poruszająca, chwytała mnie za serce. Cieszę się, że książki dla młodzieży to nie tylko lekkie opowieści o pierwszej miłości, ale także pokazanie młodości z kompletnie innej, być może nie do końca znanej perspektywy. “Kłamstwo” pochłania się błyskawicznie. Zachowania bohaterów nie zawsze wzbudzają sympatię, ale ja poczułam do nich przywiązanie i trzymałam kciuki, żeby osiągnęli swoje cele. Uważam, że to historia dla każdego. Czy to młodzież, czy dorośli… Każdy wyciągnie z tej opowieści odpowiednie wnioski. Polecam!
...

| link |
@snaky_reads
2021-02-04
5 /10
Przeczytane

Kolejny średniak. Styl pisania okropny(wina autorki bądź tłumaczki)- pomieszanie stylu potocznego z oficjalnym. To już lepiej moim zdaniem byłoby pisać w całkowicie oficjalnym, żeby to aż tak nie raziło w oczy. Poza tym bohaterowie są niezwykle infantylni jak na swój wiek. Zachowują się dziecinnie, pomimo że mają 18 i 16 lat bodajże. Za plus uważam pytania retoryczne i to, że Xenia- główna bohaterka- jakby gawędzi sobie z czytelnikiem. Oprócz tego pomysł na całą fabułę i jej fundament wydaje mi się być absurdalny. Dziewczyna wymienia z chłopakiem przez forum książkowe dosłownie kilka, max kilkanaście zdań. Po kilku wysyła mu swoje zdjęcie(jak głupim trzeba być, ta dziewczyna ma 16 lat, w tym wieku chyba wie się o zagrożeniach w cyberprzestrzeni), a po otrzymaniu fotki zwrotnej zakochuje się w chłopaku. Uważam to trochę za płytkie. Jakby, zakochała się w chłopaku po zdjęciu, które mogłoby być nie prawdziwe i kilku zdaniach, w ogóle nie znając jego charakteru? I jeszcze proponuje mu spotkanie, gratuluję zdrowego rozsądku i (nie)myślenia.
Plus daję autorce również za to, że zrobiła jakiś research nt. zakładów poprawczych i przygotowała się do napisania tej książki.

Ale ogólnie dobrze się bawiłem podczas czytania, książka typowo dla odmóżdżenia, nie widzę w niej osobiście żadnej innej wartości. Czytadło do połknięcia w jeden wieczór.

| link |
@IMOD
2022-02-25
9 /10
Przeczytane
@zgrajaksiazek
2020-05-22
7 /10
Przeczytane
@Patriseria
2019-10-08
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“ 'Czy kiedykolwiek się zastanawiałaś, ile tak naprawdę osób było dla Ciebie ważnych? Mam na myśli ludzi, którzy coś zmienili w Twoim życiu. Zwykle jest ich bardzo mało.'”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl