Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj

Francesc Miralles, Care Santos
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Książka Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj
Książka Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Iris po śmierci rodziców nie potrafi znaleźć sensu życia ani wskrzesić marzeń z czasów młodości. Przypadkowo odkryta kawiarnia i poznani w niej ludzie powoli zmieniają jej sposób widzenia rzeczywistości i samej siebie. Każdy z sześciu stolików, przy których siada przez sześć kolejnych dni, posiada magiczne właściwości pomagające bohaterce rozliczyć się z przeszłością i rozsmakować w teraźniejszości. Pod formą lekkiej przyjemnej powieści kryje się poradnik niosący potężną dawkę życiowej mądrości. Współautor, Francesc Miralles, specjalizuje się w literaturze coachingowej – stoi za światowym sukcesem filozofii ikigai.
ISBN: 978-83-287-1080-1, 9788328710801
Wydawnictwo: Muza
Stron: 192

Autor

Urodzony w Barcelonie w 1968 roku, z wykształcenia jest germanistą, a obecnie pracuje jako pełnoetatowy pisarz. Za swoje powieści dla dorosłych i młodzieży otrzymał wiele prestiżowych hiszpańskich nagród, m.in. Premio Columna Jove.

Książki Francesc Miralles

Wszystkie książki Francesc Miralles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magiczne miejsce

“Nigdy o tym nie zapominaj: każde uczucie ma swoją odwrotność. (...) nigdy nie należy obawiać się smutku, samotności ani bólu. Są dowodem na istnienie radości, miłości i spokoju. To dobra wiadomość.” Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Booktour organizowanemu przez @marta której bardzo dzięku... czytaj dalej »

Najlepsze miejsce 10/10

Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj" to cieniutka książeczka napisana przez Francesc Miralles Care Santos. Pomimo niewielkich rozmiarów jest co poczytać. Często chudziutkie książki są ubogie w treść, jednak nie tym razem. Iris w wypadku samochodowym traci rodziców i zostaje całkiem sa... czytaj dalej »

Najlepsze miejsce na świecie

Najlepsze miejsce na świecie" to kolejna książka, która przywedrowala do mnie w ramach booktouru. A teraz kilka słów o książce. Jest to przepiękna powieść o magii życia. O tym, że zawsze jest nadzieja i że zawsze po burzy wychodzi słońce. To historia Iris, która straciła rodziców i tym samym chęć ... czytaj dalej »

AJ
@Ajunadesign

Moja opinia o książce

Opinie
@dwor_ksiazek_i_slow
2019-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Book Tour 2019 Book Tour Przeczytane 2019

“Nigdy o tym nie zapominaj: każde uczucie ma swoją odwrotność. (...) nigdy nie należy obawiać się smutku, samotności ani bólu. Są dowodem na istnienie radości, miłości i spokoju. To dobra wiadomość.”

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Booktour organizowanemu przez @marta której bardzo dziękuję. Gdyby nie jej booktour to niesięgneła bym po nią. Wcześniej nigdy nie czytałam żadnego poradnika, to było moje pierwsze spotkanie i bardzo miłe. Na pewno dlatego, że to nie jest typowy poradnik, a poradnik w formie powieści. Opowiada nam historię Iris, 36latki której rodzice zginęli niedawno w wypadku samochodowym. Od tego czasu kobieta straciła sens życia. Nie czuje się dobrze w swej pracy telefonistki, nie ma przyjaciół, a dom przepełniony jest wspomieniami z którymi sobie nie radzi. Pewnego dnia postanawia ze sobą skończyć, gdy przypadkiem trafia na kawiarnię "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj". I właśnie to miejsce oraz poznani tam ludzie pomagają jej odnaleźć cel w życiu. Jest to miejsce magiczne z sześcioma tajemniczymi stolikami. Iris co dziennie siada przy innym i każdy z nich uczy ją czegoś nowego. Barman zwany magikiem wraz z Luca - tajemniczym włochem pomagają jej zrozumieć życie i je odmienić. Dzięki nim i kawiarni "Najlepsze..." odzyskuje wiarę w siebie i jest gotowa do zmian. Natomiast dzięki zmianom odnajduje przyjaźń i miłość. Pojmuje, że do szczęścia niewiele nam trzeba i zaczyna żyć na nowo.

"Ciemność sprawia, że wszyscy stajemy si...

{}× 2 | link |
@ksiazkowa.gladys
2019-04-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Wow! Co to była za książka! Gdyby wszystkie poradniki były tak napisane jak "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj" to na pewno częściej bym po nie sięgała. Nie jest to typowy poradnik - jest on przedstawiony w formie powieści. Gdzie my czytelnicy musimy sami wydobyć z niej sens.

Główna bohaterka Iris straciła sens życia, kiedy jej rodzice nagle zginęli w wypadku samochodowym. Ma nudną pracę, nie ma przyjaciół, a dom w którym mieszka na każdym kroku przypomina jej o rodzicach. Kiedy Iris nie czerpie radości z życia i nie chce tak dalej żyć, odkrywa kawiarnię o nazwie "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj". Wejście do tej kawiarni było najlepszą podjętą decyzją w życiu kobiety. Od tej pory jej życie zmienia się diametralnie.

Już sam tytuł książki informuje nas, że to nie jest zwykły poradnik. Jest to coś więcej. Ta książka skłania nas do refleksji nad własnym życiem, otwiera nam oczy na otaczający nas świat. Pokazuje czym jest miłość, szczęście, smutek, żałoba. "Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj" uczy nas, uczy nas zwłaszcza czym jest szczęście. My ludzie bardzo często go nie dostrzegamy, a ono znajduje się na wyciągnięcie ręki. Tylko trzeba tego chcieć i nie uciekać od tego uczucia.

{} | link |
AJ
@Ajunadesign
2019-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@ZaczytanaMalwa
2019-04-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Megin
2019-01-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Na Białym Regale

Cytaty z książki

O nie! Książka Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}