Klucz do nieba

Theodore Sturgeon
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Klucz do nieba
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

W przyszłości, w której zbrodnia jest praktycznie nieznana, bogaty człowiek wynajmuje jednego z niewielu pozostałych przestępców do odwiedzenia zakazanej planety.
Tytuł oryginalny: It Opens the Sky
Data wydania: 1985
ISBN: 83-207-0806-0, 8320708060
Wydawnictwo: ISKRY
Seria: Zeszyty Fantastyczno-Naukowe II
Stron: 48

Autor

Theodore Sturgeon Theodore Sturgeon
Urodzony 26 lutego 1918 roku w USA (Nowy Jork)
Theodore Sturgeon – amerykański pisarz specjalizujący się w science fiction, fantasy i horrorach. Przez trzy lata był mechanikiem na statku handlowym, pracował również jako domokrążca, kierownik hotelu i budowlaniec, zanim rozpoczął karierę pisarską...

Pozostałe książki:

Wielka księga ekstremalnego SF. Tom 2 Droga do science fiction. Od Heinleina do dzisiaj Rakietowe dzieci. Antologia science fiction. Rakietowe szlaki 2. Opowiadania fantastyczno-naukowe. Więcej niż człowiek
Wszystkie książki Theodore Sturgeon

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Klucz do nieba nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2022-07-31
7 /10
Przeczytane FANTASTYKA

Klucz do nieba to kolejna książeczka wydana w formie zeszytowej przez wydawnictwo Iskier zawierającą w tym przypadku nowelkę fantastyczną. Jej autorem jest Theodore Sturgeon, którego znam od pewnego czasu, ale chyba kiedyś czytałem tylko jakieś opowiadanie. Postanowiłem sięgnąć po Klucz do nieba i przekonać się jak wypadnie autor w tym krótkim opowiadaniu jakie dostałem.

Akcja książki rozgrywa się pośród kosmosu i planet po jakich podróżuje bohater. Pomysł na historie był bardzo dobry i gdyby rozbudować pewne fragmenty było by lepiej. Jednak same przygody naszego bohatera wciągnęły mnie, bo podróże w kosmosie, cywilizacja mająca opiekę nad innymi i wybory Deeminga prowadziły do określonego celu. Ładnie wszystko przedstawił autor od samego początku i dlatego historia mnie wciągnęła. Nie wiedziałem czego spodziewać się po niej, ale mimo krótkości nieraz potrafiła mnie czymś zaskoczyć i przenieść w świat wykreowany przez autora. Awanturnicza fantastyka z wieloma przygodami i bohaterem dokonującym rzeczy niemożliwych. Odkrywający tajemnicę misji jaką zaangażował się i jej konsekwencji w wyborze. Tajemniczy Aniołowie dopełniają obrazu, który został przedstawiony w sposób poetycki. Wszystko zostało skondensowane i przedstawione w sposób ciekawy wzbudzając moje zainteresowanie nie tylko losem bohatera, ale o co chodzi w tym wszystkim. Dlatego sam pomysł oceniam bardzo dobrze i jego wykonanie było na dobrym poziomie.

Książka Klucz do nieba...

× 10 | link |
@fprefect
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Fantastyka

Cytaty z książki

O nie! Książka Klucz do nieba. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl