Klucz do szczęścia

Kamila Majewska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Klucz do szczęścia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Czy Monika ulegnie naciskom swojego apodyktycznego męża i zostanie przykładną żoną i matką, czy postawi na swoim, spełniając się w męskim zawodzie?

Monika na samą myśl o powiększeniu rodziny oblewa się zimnym potem. Zmieniające się ciało, płacz dziecka i wieczne poczucie obowiązku wcale nie przekonują jej do zostania matką, na co tak liczy jej mąż, Paweł. Mobbingująca przełożona również nie ułatwia jej życia. W przypływie emocji Monika decyduje się otworzyć swój własny warsztat samochodowy, czym kupuje sobie trochę czasu. Wciąż próbuje wymyślić sposób, jak obrzydzić mężowi rodzicielstwo, a pojawienie się w warsztacie jej byłej miłości, Kamila, jeszcze bardziej komplikuje sprawy.
Data wydania: 2024-04-03
ISBN: 978-83-8357-312-0, 9788383573120
Wydawnictwo: Filia
Stron: 400
dodana przez: Vernau

Autor

Kamila Majewska Kamila Majewska
Urodzona w 1991 roku w Polsce
Kamila Majewska – mieszkanka Legnicy. Pisać zaczęła w podstawówce. Od niedawna szczęśliwa żona i matka ponadrocznej córeczki. Miłośniczka zwierząt, właścicielka pociesznej suczki o imieniu Coco. Przez wiele lat pomagała jako wolontariuszka w fundacj...

Pozostałe książki:

Za zielonymi drzwiami Klucz do szczęścia Tajemnice zielonych drzwi
Wszystkie książki Kamila Majewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Klucz do szczęścia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@iza_love_book
2024-04-02
10 /10
Przeczytane

🌸 RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🌸

Tytuł: "Klucz do szczęścia"
Autor: Kamila Majewska
Wydawnictwo: Filia
(współpraca reklamowa) z @wydawnictwofilia

Monika od pięciu lat jest żoną Pawła. Mężczyzna od pewnego czasu namawia ją żeby postarali się o dziecko. Lecz Monika nie chce mieć dzieci i na samą myśl o powiększeniu rodziny oblewa się zimnym potem. Na dodatek jej szefowa źle ją traktuje i nie daje jej żyć. Pewnego dnia ma już dość złego traktowania przez szefową i postanawia złożyć wypowiedzenie i otworzyć swój wymarzony warsztat samochodowy. Robi to wbrew woli męża. Paweł nie jest zadowolony z jej pomysłu.Jego zdaniem jej miejsce jest w domu i powinna zająć się urodzeniem i wychowaniem dziecka.Ale ona ona nie daje za wygraną i próbuje wymyślić sposób,jak obrzydzić mężowi rodzicielstwo. Pojawienie się Kamila,jej byłego chłopaka jeszcze bardziej komplikuje ich sprawy. Czy Monika postanowi na swoim spełniając się w męskim zawodzie.Czy ulegnie naciskom swojego apodyktycznego męża i zostanie przykładną żoną i matką?
"Klucz do szczęścia" to historia o toksycznej relacji,o walce o własne marzenia i niezależność. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki które uważam za bardzo udane. Fabuła książki jest tak wciągająca że nie sposób się od niej oderwać. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Najbardziej irytowało mnie zachowanie Pawła męża Moniki.Nie mogłam zrozumieć jak można być tak samolubnym i myśleć tylko o swoich potrzebach. Kompletnie n...

× 1 | link |
@z_ksiazka_w_plecaku

„Klucz do szczęścia” to opowieść o pięcioletnim małżeństwie. O toksycznych relacjach, o walce o swoją niezależność i marzenia.

Ona pracuje w księgarni. Jej szefowa jest wrogo do niej nastawiona i uprzykrza jej życie. Pewnego dnia Monika nie wytrzymuje i postanawia zwolnic się. Od zawsze miała nietypowe marzenie. Chciała mieć swój własny warsztat samochodowy.

On ma jedno marzenie, które miałam wrażenie, że jest obsesją. Pragnął dziecka tu i teraz. Do tego cały czas używał słów: „dobra żona powinna…” Paweł wywoływał u mnie wiele negatywnych uczuć i miałam ochotę go udusić.

Jest jeszcze trzecia osoba. Kamil, dawny chłopak Moniki. Czy postać ta zakręci trochę w życiu kobiety? Przekonacie się sami.

Książkę czytało mi się tak dobrze, że żałowałam, że ją skończyłam. Czyta się ją bardzo szybko, a Monika i Paweł to osoby, które potrafią dostarczyć wielu emocji. Monika była dla mnie osobą, która na siłę tkwiła w małżeństwie. Nigdy nie chciała dzieci, a maż na każdym kroku podcinał jej skrzydła oraz zmuszał do ciąży.

Akcja książki biegnie nieśpiesznie, ale nie jest nuda. On nie! Cały czas byłam ciekawa co wybierze Monika. Pawła i rodzinę, warsztat, czy może trzecią opcje, Kamila? Ja nie spodziewałam się takie zakończenia. A jakie było to już musicie przeczytać i dowiedzieć się sami.

| link |
@ejwa1960
2024-04-04
6 /10
Przeczytane Romans/obyczajowe/sensacja Ebook/audiobook /Legimi 2024

Cytaty z książki

O nie! Książka Klucz do szczęścia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl