Za zielonymi drzwiami

Kamila Majewska
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Za zielonymi drzwiami
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Bogactwo, kariera, wielkie miasto i wygodne życie – czy może cicha prowincja, gdzie życie toczy się wolniej?
Ania, szefowa działu reklamy w dużej firmie, dowiaduje się o spadku, który pozostawił jej szef i przyjaciel, Kazimierz. Bohaterka ma wybór: przejęcie ważnego stanowiska i udziałów w firmie albo odziedziczenie tajemniczego gospodarstwa. Anna musi podjąć trudną dla siebie decyzję. Do tej pory stawiała na karierę, a sama myśl o mieszkaniu na wsi przyprawiała ją o mdłości.
Ale może warto sprawdzić, co kryje się za zielonymi drzwiami domu, który miałaby odziedziczyć?
Czy Anna odważy się postawić wszystko na jedną kartę i rozpocznie nowe życie, z dala od personalnych rozgrywek korporacji, w której czuła się tak dobrze? Czy posłucha rad mężczyzny, z którym ma romans – może raczej podejmie wyzwanie, jakie rzuca jej los i odważy się przejąć odrestaurowaną stodołę, mały domek, stajnię i dużą połać ziemi? A może za zielonymi drzwiami kryje się coś jeszcze?
Może… prawdziwa miłość?
„Za zielonymi drzwiami” Kamili Majewskiej to pełna oryginalnych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść o trudnych wyborach i życiowych rozterkach. Powieść, która pokazuje, jak bardzo los może być przewrotny.
Data wydania: 2022-01-26
ISBN: 978-83-7699-595-3, 9788376995953
Wydawnictwo: Szelest
Stron: 312
dodana przez: kazal_ka

Autor

Kamila Majewska Kamila Majewska
Urodzona w 1991 roku w Polsce
Kamila Majewska – mieszkanka Legnicy. Pisać zaczęła w podstawówce. Od niedawna szczęśliwa żona i matka ponadrocznej córeczki. Miłośniczka zwierząt, właścicielka pociesznej suczki o imieniu Coco. Przez wiele lat pomagała jako wolontariuszka w fundacj...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie zadawaj pytań

WYBÓR REDAKCJI
18.02.2022

Mam problem z tym w jaki sposób ocenić ,,Za zielonymi drzwiami'' i pewnie do końca tej recenzji nie podejmę ostatecznej decyzji co do ilości przyznanych tej książce gwiazdek, a to dlatego, że z jednej strony historię Ani czytało mi się naprawdę szybko i przyjemnie, przyznam, że wciągnęłam się w tą opowieść, że kibicowałam głównej bohaterce i że w ... Recenzja książki Za zielonymi drzwiami

Ania zza zielonych drzwi

7.04.2022

Wyobraź sobie, że dostajesz od życia najlepsze karty: Intelekt, urodę, satysfakcjonującą pracę w wymarzonym zawodzie… Ba! Świetlaną przyszłość w wymarzonym zawodzie. I że dobry dżin swoim ostatnim życzeniem spełnia twoje największe marzenie. Co prawda z aneksem małym druczkiem, nie mniej, ciepłą ręką wręcza ci klucze do własnego kawałka nieba. Drz... Recenzja książki Za zielonymi drzwiami

@Jagrys@Jagrys × 20

Miej odwagę otworzyć drzwi

1.03.2022

 "Całe nasze życie składa się z wyborów, tych trudniejszych i tych łatwiejszych." Drzwi są symbolicznym przejściem do innego świata. Oddzielają nas od tego, co na zewnątrz. Czasami stoimy przed wyborem, bojąc się otworzyć kolejne drzwi do czegoś nowego. Jednak, gdy ich nie otworzymy, nigdy nie dowiemy się, co nas czeka za ich progiem. Właśnie... Recenzja książki Za zielonymi drzwiami

@Mirka@Mirka × 5

Za zielonymi drzwiami

7.02.2022

"Za zielonymi drzwiami" jest debiutancką powieścią Kamili Majewskiej, opowiadającą historię Anny, która nie wierzy w prawdziwą miłość. Książka porwała mnie od pierwszej strony i odłożyłam ją dopiero, gdy przekręciłam ostatnią kartkę. Autorka porusza problem pracoholizmu. Na przykładzie głównej bohaterki, widzimy jak trudno jest zrezygnować z prac... Recenzja książki Za zielonymi drzwiami

@iza.81@iza.81 × 4

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2022-05-07
2 /10
Przeczytane 2022 zakupy Proza polska Nie zmogłam - odpuszczam 2022 Oddałam

Za późno przeczytałam recenzjęJagrys, książkę już miałam zamówioną, jako lekkie czytadło na wiosenny wyjazd.
Cóż, nie dałam rady, lubię lekkie czytadła, ale to mnie zmogło. Ani bohaterowie nie byli w żaden sposób interesujący, dawno nie miałam do czynienia z tak papierowymi postaciami, ani sama historia, choć może gdyby została napisana inaczej, to okazałaby się do przyjęcia. Męczyłam się z tym koszmarkiem kilka wieczorów, odkładając po przeczytaniu kilkunastu stron, bo tak mnie nudziło, że wolałam robić cokolwiek innego, niż to czytać. W końcu doszłam do wniosku, że przecież nic nie muszę, skoro mi nie pasuje, to sobie odpuszczam i odkładam to coś na półkę do oddania, choć nie wiem, kto mógłby chcieć to mieć. :P

× 8 | link |
@bookaholic.in.me
2022-02-01
8 /10

Pogoń za pieniędzmi, za rozwojem kariery, nieustanny niedostatek czasu i brak życia prywatnego. To z pewnością najczęstsze dolegliwości ludzi żyjących w XXI wieku, zwłaszcza w wielkich miastach. Nie inaczej jest z główną bohaterka tej książki, Anną, która całe swoje dotychczasowe życie poświęciła korporacji. Z sukcesami i to ogromnymi, ale jakim kosztem? Żyjąca w pędzie, od zlecenia do zlecenia, od spotkania do spotkania, nie ma jednak czasu by pochylić się nad tym w jakim miejscu życia się znalazła. Czy jest szczęśliwa? Czy to jest to, czego pragnie? Na takie refleksje nie ma u niej czasu, jej doba to jedynie praca i sen. I choć ta książka to opowieść o jej życiu w momencie, w którym niespodziewanie staje na rozdrożu dróg, to znajdziemy w niej o wiele więcej. To bardzo wartościowa powieść, która zmusza do refleksji, zatrzymania się i spojrzenia na swoje wybory i cele bardziej krytycznym okiem. Czy podobnie jak Ania, gdzieś się nie zagubiliśmy, tracąc z perspektywy to, co naprawdę się liczy?
Cudowne, czarujące wręcz opisy są ogromnym atutem tej książki. Zabierają nas zarówno do tętniącej życiem Warszawy, brudnej, szarej, pełnej gonitwy, jak i urokliwej wsi wraz z stadniną koni, która nie ma sobie równych. Choć nie jestem fanką takich miejsc z przyjemnością znalazłabym się w opisywanym przez Autorkę miejscu, bowiem za zielonymi drzwiami naprawdę dzieje się magia. Magia, która może zmienić wiele w przyszłości głównej bohaterki.
Ania nie zastanawia się n...

× 2 | link |
@Mirka
2022-03-01
8 /10
Przeczytane

Bardzo podobała mi się ta historia, prosta, klarowna, bez tworzenia na siłę dziwnych komplikacji i pokręconych zakończeń. Fabuła całkowicie wpisała się w mój gust. Lubię opowieści, z których bije optymizm, nadzieja, akcja toczy się lekko, wprawdzie przewidywalnie, ale nie jest to dla mnie coś złego. Wręcz przeciwnie. Uważam, że to bardzo udany debiut.

Recenzja:https://nakanapie.pl/recenzje/miej-odwage-otworzyc-drzwi-za-zielonymi-drzwiami

× 2 | link |
@pajjka
2022-02-04
7 /10

Wysokie stanowisko, świetne zarobki i wygodne życie w wielkim mieście czy cicha prowincja, błogi spokój i wszechogarniające piękno natury?
Tę jedną, choć najtrudniejszą decyzję, która zaważy na dalszych losach, przyjdzie niebawem podjąć głównej bohaterce powieści Kamili Majewskiej.
Wydawać by się mogło, że dla Anny - niezwykle ambitnej i zupełnie pochłoniętej pracą szefowej działu reklamy - wybór między życiem w ciągłym biegu, oferującym kolejne możliwości rozwoju kariery zawodowej, w którym doskonale się odnajduje a tym z dala od betonowej dżungli i w bezpośrednim kontakcie z naturą, będzie oczywisty.
Czy aby na pewno?
A może to, co znajduje się Za zielonymi drzwiami zawładnie sercem głównej bohaterki na tyle, aby porzucić strefę komfortu?
Jedno jest pewne, każda opcja wyklucza możliwość realizacji drugiej i po dokonaniu wyboru nie będzie już powrotu.


Lekki styl, nienaganny język, malownicze opisy i dobrze wykreowani bohaterowie, sprawiają, że fabuła jest bardzo płynna, co pozwala czytelnikowi zatracić się w historii, wręcz stać się jej bezpośrednim uczestnikiem. To jedna z tych książek, które bezsprzecznie można nazwać komfortową i od lektury, której, po prostu nie można się oderwać.

Ta powieść niesie za sobą zdecydowanie coś więcej, niż jedynie piękne epitety podkreślające walory krajobrazu i emocje towarzyszące rodzącemu się uczuciu.
...

× 1 | link |
@zetbasia27
2022-02-08
7 /10
Przeczytane


Udany debiut, ciekawa historia interesująco opisana.
Ania wyrwała się ze wsi, skończyła studia, znalazła ciekawa i dobrze płatną pracę. Nie liczy godzin poświęcanych pracy co docenia jej szef. Ambitna, przebojowa, wspina się po szczeblach kariery, jedynie na życie prywatne trochę brakuje jej czasu. Nagle umiera szef, zostawia testament, Anna może zająć jego miejsce w firmie, albo stać się właścicielka gospodarstwa na wsi. Na wsi... Przecież ze wsi uciekła, zapuściła korzenie w mieście, ale skoro ma trzy miesiące na podjęcie decyzji postanawia odwiedzić gospodarstwo.
Co będzie wolała Ania? Duże pieniądze, władzę, wielkie miasto i interesownych przyjaciół czy wieś, prostych ale szczerych ludzi, konie, przyrodę i inaczej płynący czas?
Trudna decyzja, czas ucieka...Ania w rozterce...
Ja nie miałabym wątpliwości co wybrać 🙂
Czyta się bardzo przyjemnie i szybko, miła lektura na zimowy wieczór, polecam!

× 1 | link |
@blondeside
2022-02-28
9 /10

Anna to młoda kobieta, która całkowicie poświęca się swojej pracy. Zawsze pragnęła osiągnąć sukces.

Wiadomość o niespodziewanej śmierci swojego szefa, a zarazem przyjaciela spada na Annę niczym grom z jasnego nieba. Okazuje się też, że Kazimierz pozostawił kobiecie spadek. Jednak musi ona dokonać wyboru. Stanowisko i udziały w firmie - czyli to, o czym Anna marzyła lub gospodarstwo na własność - o tym z kolei zupełnie nie miała pojecia. Od kiedy to Kazimierz był właścicielem gospodarstwa? Czemu nic nie powiedział? Co to za miejsce?

Anna postanawia pojechać pod wskazany adres, aby obejrzeć posiadłość, o której istnieniu Kazimierz nie raczył wspomnieć za życia. Czy wizyta tam coś zmieni? Jaką decyzję podejmie Anna?

Co kryje się za zielonymi drzwiami?

Powiem wprost - przed Wami bardzo dobry debiut!
Książka Kamili Majewskiej pochłonęła mnie na dobre! Wciągnęła od pierwszych stron. Od samego początku poczułam się naprawdę zainteresowana. Najbardziej jednak byłam ciekawa owego gospodarstwa. I gdy Anna odkrywała to miejsce, ogarniała mnie ekscytacja! Jakbym tam z nią była. Barwne opisy pozwoliły mi przenieść się do urokliwego zakątka. Ależ to była piękna podróż!

W tej powieści najbardziej zachwyciły mnie... konie! Dokładnie! Kamila Majewska jest miłośniczką tych zwierząt i sama chętnie spędza czas w stajni, o czym przeczytałam na skrzydełku okładki. Wszelkie czynności związane z końmi (pielęgnacja, przygotowanie zwierzęcia do jaz...

| link |
@etiudyliterackie
2022-02-28
6 /10

Czy Wy też w ostatnim czasie potrzebujecie chwili, aby oderwać się od wszystkiego i wszystkich myśli plątających się w głowie? Przypuszczam, że każdy z nas tego pragnie…
Dlatego przychodzę dzisiaj do Was z książką, która z pewnością przeniesie Was do lepszego świata. Świata pełnego zieleni, zwyczajności i miłości.

Anna otrzymuje spadek po swoim zmarłym szefie… musi jednak podjąć bardzo ważną decyzję, która zaważy na jej całym życiu. Wybór nie jest prosty, albo otrzyma udziały w firmie zajmującej się reklamą albo stanie się właścicielką gospodarstwa…
Czy będzie potrafiła spojrzeć z boku na swoje dotychczasowe życie i zmienić je diametralnie? Czy życie na wsi przyniesie jej ukojenie i spokój ducha?

Można powiedzieć, że to historia jakich wiele… ale czytałam ją z miła chęcią i uśmiechem na twarzy, bo przecież w życiu nasze scenariusze bardzo często się powtarzają. I jakby nie patrzeć borykamy się z bardzo podobnymi dylematami, bo ile już słyszeliście takich historii: ona, pracoholiczka, to właśnie kariera jest dla niej najważniejsza, ale w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że nic poza pracą nie ma.. ani miłości, ani przyjaciół, bratniej duszy. Czy zatem warto przewartościować wszystko i pomyśleć o tym co sprawia Ci tak naprawdę szczęście? Z pewnością tak…
Momentami miałam wrażenie jakbym czytała bajkę. Piękny dom na wsi, stadnina i ona pędząca przez las na czarnym koniu, a do tego wszystkiego oczywiście miłość.
To otulająca opowieść, któ...

| link |
@izuu_i_ksiazki
2022-09-14
7 /10
Przeczytane Recenzenckie


"Za Zielonymi drzwiami"

To kolejna powieść obyczajowa, która trafiła w moje ręce i bardzo się z tego powodu cieszę 🤗

Poznajemy Anie, która pracuje w reklamie i nagle dostaje spadek od swojego szefa, który jednocześnie stał się dla niej przyjacielem. Jest on dość nietypowy, bo kobieta ma dwa wyjścia, albo przejmie udziały w firmie i zastąpi tym samym Kaziemierza, albo odziedziczy po nim gospodarstwo. Na podjęcie decyzji w sprawie spadku ma 3 miesiące. Którą z opcji wybierze Anna?

Poznając główną bohaterkę zapewnik można przyjąć, że kariera i objęcie ważngo stanowiska w firmie, którą wręcz pokochała, to tylko formalność. Jednak gdy Ania trafia do posiadłości, ktora może stać się jej nowym domem, jej podejście po mału zaczyna się zmieniać. Zwłaszcza gdy poznaje Piotra- pracownika pana Kaziemierza, który staje się dla niej kimś więcej. Ich relacjia po mału z przyjacielskiej wchodzi na całkiem inny poziom, ale trzeba pamiętać, że w wielkim mieście czeka na nią Darek,który jest z nią w pewnej relacji, także i w tej płaszczyźnie życia, przyjdzie podjąć naszej bohaterce jakieś decyzje.

Bardzo lubię w książkach obyczajowych motyw spadku, czy jakiejś nagrody, która w nieoczekiwanym momencie zmienia życie głównego bohatera. Czytałam już kilka powieści tego typu i jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam, tak było i tym razem. Książka jest niezwykle klimatyczna i pełna uroku, ale historia jaką los stawia przed naszymi bohaterami, wymaga konkre...

| link |
@mamazonakobieta
2022-02-24
9 /10
Przeczytane

„Za zielonymi drzwiami” to książka, która mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

| link |
OP
2022-05-18
10 /10
@Czytamybokochamy
2022-04-25
7 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2022-03-25
7 /10
Przeczytane Recenzenckie Posiadam
@stos_ksiazek
2022-03-03
5 /10
Przeczytane
@fankath135
2022-02-24
4 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2022-02-18
6 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Za zielonymi drzwiami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl