Komputer w edukacji : podstawowe problemy technologii informacyjnej

Bronisław Siemieniecki
Komputer w edukacji : podstawowe problemy technologii informacyjnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Komputer w edukacji. Podstawowe problemy technologii informacyjnej jest pierwszym w Polsce opracowaniem poświęconym ukazaniu podstawowych problemów występujących we współczesnej edukacji funkcjonującej w warunkach powszechnego występowania komputerów. Zaprezentowano w niej koncepcję nowoczesnej szkoły wspieranej technologią informacyjną. Książka ukazuje proces komputerowego wspomagania kształcenia z pozycji teorii wiadomości. Przedmiotem rozważań zawartych w książce jest rola i miejsce technologii informacyjnej w nabywaniu umiejętności informacyjnych oraz w stymulowaniu uczącego się do myślenia a szczególnie myślenia twórczego. Szeroko omówione zostały problemy humanizmu w warunkach szkoły wspieranej technologią informacyjną. Książka przeznaczona jest dla nauczycieli oraz studentów pragnących poznać zjawiska występujące w szkole ery informacyjnej. Przydatna jest także do kształcenia nauczycieli korzystających z metod komputerowych.
ISBN: 978-83-7322-425-4, 9788373224254
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Autor

Bronisław Franciszek Siemieniecki Bronisław Franciszek Siemieniecki
Urodzony 10 września 1950 roku w Polsce (Toruń)
Bronisław Franciszek Siemieniecki – polski profesor specjalizujący się w zastosowaniu komputerów w szeroko rozumianej humanistyce oraz pedagogice medialnej a szczególnie teorii konstruktywistyczno – kognitywistycznej edukacji medialnej (jest jednym ...

Pozostałe książki:

Internet w szkole Pedagogika kognitywistyczna Knowledge, Ict and Education - A Variety of Perspectives Crossing Borders: An Exploration of Educational Technology in the U.S. and Poland Teorie kształcenia w świecie cyfrowym
Wszystkie książki Bronisław Franciszek Siemieniecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Komputer w edukacji : podstawowe problemy technologii informacyjnej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Komputer w edukacji : podstawowe problemy technologii informacyjnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl