Perspektywa edukacji z komputerem

Bronisław Franciszek Siemieniecki
Perspektywa edukacji z komputerem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Powszechność stosowania narzędzi informatyki w życiu społecznym ma swoje określone konsekwencje dla edukacji. Komputer nie jest tu jeszcze środkiem dydaktycznym jak by się mogło wydawać, lecz potężnym narzędziem wsparcia intelektualnego człowieka. Fakt ten powoduje, że wprowadzenie komputera do edukacji ma wielorakie dla niej konsekwencje. Wielość i różnorodność występujących tu problemów prezentowana jest w rozdziale I niniejszej książki. Rozdział III opracowany jest przez dwóch autorów Jerzego Dałka i Krzysztofa Święcickiego dotyczy problemów informatyzacji polskiej edukacji. Rozdział IV poświęcony jest problemom nauczania na odległość. W dobie masowego generowania komputerowych programów edukacyjnych obserwujemy coraz wyraźniej potrzebę nabywania umiejętności rozróżniania programów pod kątem ich wartości dla procesu kształcenia. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Aleksandra Skarbińska, która w rozdziale V dokonuje analizy dotychczas funkcjonujących systemów oceny oprogramowania. Rozdział VI omawia problemy związane z napędami CD-ROM, kartami dźwiękowymi oraz programami prezentacyjnymi.
Data wydania: 1999
ISBN: 978-83-7174-212-5, 9788371742125
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Autor

Bronisław Franciszek Siemieniecki Bronisław Franciszek Siemieniecki
Urodzony 10 września 1950 roku w Polsce (Toruń)
Bronisław Franciszek Siemieniecki – polski profesor specjalizujący się w zastosowaniu komputerów w szeroko rozumianej humanistyce oraz pedagogice medialnej a szczególnie teorii konstruktywistyczno – kognitywistycznej edukacji medialnej (jest jednym ...

Pozostałe książki:

Internet w szkole Pedagogika kognitywistyczna Knowledge, Ict and Education - A Variety of Perspectives Crossing Borders: An Exploration of Educational Technology in the U.S. and Poland Teorie kształcenia w świecie cyfrowym
Wszystkie książki Bronisław Franciszek Siemieniecki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Perspektywa edukacji z komputerem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Perspektywa edukacji z komputerem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl