Korona Gór Polski

Marek Marcinowski
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Korona Gór Polski
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W czasach, gdy aktywność fizyczna przegrywa starcie z wszechobecnymi ekranami laptopówi tabletów, niniejsza książka zaprasza na wyprawę w góry! Młodzi czytelnicy będą towarzyszyć Julce, Krzysiowi i ich rodzicom w zdobywaniu kolejnych szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Lekkie, zabawne, a jednocześnie pouczające historyjki okraszone kolorowymi ilustracjami pomogą rozbudzić w dzieciach ciekawość świata i zachęcić całe rodziny do aktywnego spędzania czasu. Próba skompletowania Korony Gór Polski będzie fascynującą przygodą!Naukowcy biją na alarm! Ostrzegają, że epidemia braku aktywności fizycznej często zaczyna się w dzieciństwie, nasila w okresie dojrzewania i czasami trwa już niestety przez całe życie. Podejmowanie skutecznych działań zaradczych jest ważne w każdej grupie wiekowej, ale szczególną uwagę należy poświęcić młodemu pokoleniu, w przypadku którego najłatwiej kształtować właściwe zachowania. Książka, którą trzymasz w ręce, to zarazem zabawna i pouczająca bajka, adresowana nie tylko do dzieci. Liczę, że wypromuje taki system postaw, wartości i przekonań, który zaowocuje chęcią prowadzenia aktywnego stylu życia i zdobywania górskich szczytów.


dr Karolina Kostorz, AWF KatowiceMiłości do gór i aktywności najlepiej można nauczyć, dając przykład własnym zachowaniem. To od nas dzieci uczą się, jak spędzać wolny czas. Wykorzystajmy to dobrze i pokażmy im nasze piękne góry. Idealnie nam w tym pomoże niniejsza książka.


Marcelina Ziętek, mgr pedagogikiIlustracje: Mariusz Hołod
Data wydania: 2022-05-20
ISBN: 978-83-963357-6-0, 9788396335760
Wydawnictwo: Anatta
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 32
dodana przez: przyrodazksiazka

Autor

Marek Marcinowski Niepoprawny marzyciel. Pasjonat rynków finansowych, podróży i fotografii. Hobbistycznie trenuje fechtunek. Uwielbia łamigłówki, szachy i jazdę na rowerze. Wielki fan gier planszowych i obserwacji astronomicznych.

Pozostałe książki:

Kosmoliski Wiele do stracenia EKOLISKI. Misja ratowania Ziemi Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej. Cienie przeszłości Korona Gór Polski Piętra lasu Podwodny świat Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci Dbam o ząbki Korona gór Polski W krainie dinozaurów Kim będę, kiedy dorosnę? Magia Świąt Bożego Narodzenia Wojtuś i jego potworki. Nowe uczucia i emocje Sukces na giełdzie. Tajniki i wskazówki największych polskich ekspertów giełdowych
Wszystkie książki Marek Marcinowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pomysł na wakacje 🏞

WYBÓR REDAKCJI
10.07.2022

"Podróże Julki i Krzysia. Korona Gór Polski. Szczyty poniżej 1000 m n.p.m." to kolejna interesująca publikacja autorstwa Marka Marcinowskiego, kojarzonego z takimi pozycjami dla dzieci jak: "Ekoliski", "Kosmoliski", "Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej" czy "Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci". Lubiący książki akcji dla dorosłyc... Recenzja książki Korona Gór Polski

@paulina2701@paulina2701 × 10

"Korona Gór Polski"

14.06.2023

Książki od tego Autora, biorę absolutnie w ciemno!!! Wiem, że mnie nie zawiedzie. !! 🥰Przeciwnie, potrafi tak zainteresować lekturą, że podczas czytania frajdę mają zarówno mali jak i duzi !!! 😍😅 dlatego jest mi niezmiernie miło, że również i tę pozycję mogłam objąć patronatem medialnym!! 😍 jestem dumna z tej serii i śmiało Was zachęcam do jej poz... Recenzja książki Korona Gór Polski

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@paulina2701
2022-07-08
9 /10
Przeczytane

Muszę przyznać, że ta książka inspiruje do tego, by odejść od ekranów telefonów, laptopów czy tabletów. Ponadto pozwala poznać wybrane szczyty, a do tego pomaga rozbudzić ciekawość świata oraz zachęcić całe rodziny do aktywnego i WSPÓLNEGO spędzania czasu.

Po raz kolejny pojawiają się moje ulubione sekcje na końcu, tzn. zadania oraz specjalne miejsce, w którym można kolekcjonować pieczątki z poszczególnych wycieczek albo powklejać małe zdjęcia ;)

Przyjemnej lektury, a potem... na wycieczki w góry!

× 5 | link |
@przyrodazksiazka
2022-06-21
10 /10
Przeczytane

Przed wami kolejna niesamowita pozycja od cudownego autora bajek dla dzieci:-) Wydana w twardej oprawie i bardzo kolorowych ilustracjach. Całą przygodę opowiada nam narrator, gdzie głównymi postaciami są dzieci Julka i Krzyś. Zaraz na drugiej stronie znajdziecie mapę szczytów Gór Polski poniżej 1000 m n.p.m. Jako, że dzieci dobrze się uczą w szkole, często rodzice zabierają ich na przeróżne wycieczki. Tym razem postanowili wspólnie zdobyć Koronę Gór Polskich. Oczywiście dzieci bardzo szybko zainteresowały się niecodziennym słowem ,,korona". Na szczęście ich rodzice są na tyle inteligentni, że zaraz im wszystko wyjaśniają. Będąc już przed samą górą rodzice pouczyli ich o rozgrzewce, którą należy wykonać, by później nie doznać urazu nogi. Następnie ich wiedza poszerzyła się o słowo gołoborza.
To nie była ich jedyna wyprawa, gdyż już za tydzień wyruszyli na zdobycie Ślęży, najwyższego szczytu Przedgórza Sudeckiego. Tym razem o rozgrzewce pamiętali wszyscy. Poznali kolejne niesamowite zwierzątko i zostali pouczeni o ciszy, jaką muszą zachować będąc w lesie. Oczywiście to nie koniec przygód naszych małych bohaterów. Tydzień minął jak jeden sen i rodzina postanowiła zwiedzić kolejne fascynujące miejsce, czyli Góry Kaczewskie. Ich wycieczki bywały co tydzień, by dzieci spokojnie mogły nie przerywać nauki szkolnej. Weekendowe wypady były ich nagrodą z której wszyscy byli bardzo zadowoleni. Jeśli nie jesteście pewni gdzie się dane góry znajdują, to zajrzyjcie na przednią stro...

| link |
@ksiazkawautobusie
2024-02-25
10 /10
Przeczytane
@Bibliotekarka_Natalka
2023-06-14
10 /10
Przeczytane Patronat medialny Literatura dziecięca
@aneta.sawicka05
2022-08-04
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Korona Gór Polski. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl