Krew i Ziemia. O ukraińskiej rewolucji

Wojciech Mucha
Krew i Ziemia. O ukraińskiej rewolucji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Opisana tu wojna nie toczy się jedynie na Wschodzie. Trwa wewnątrz samych Ukraińców. Krew i ziemia to opowieść właśnie o nich, a także o: - gwałtownym poszukiwaniu tożsamości narodowej w kraju zrzucającym z siebie jarzmo postkomunizmu i sowiecką przeszłość, - czerwieni i czerni - barwach sztandarów Ukraińskiej Powstańczej Armii, które od początku rewolucji na Ukrainie budzą lęk i obawy Polaków, - krwi przelanej za wolność, godność i ziemię, której przyszło bronić przed inwazją ze wschodu, - ludziach Majdanu. Krew i ziemia to historie z Ukrainy od Zakarpacia do Donbasu. Przedstawiamy Ukrainę jakiej nie znajdziecie w mediach.
Data wydania: 2017-09-19
ISBN: 978-83-64095-58-0, 9788364095580
Wydawnictwo: Fronda

Autor

Wojciech Mucha Wojciech Mucha
Urodzony w 1983 roku w Polsce (Kraków)
Z wykształcenia kulturoznawca. Dziennikarz, reporter, publicysta. Popularyzator twórczości Józefa Mackiewicza. W latach 2011-2014 dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie”. Na stałe związany ze środowiskiem „Gazety Polskiej”, członek redakcji kwartal...

Pozostałe książki:

Miasto noży
Wszystkie książki Wojciech Mucha

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Krew i Ziemia. O ukraińskiej rewolucji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Krew i Ziemia. O ukraińskiej rewolucji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl