Krewetki, raki i kraby w akwarium słodkowodnym

Joanna Zarzyńska, Paweł Zarzyński
Krewetki, raki i kraby w akwarium słodkowodnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Począwszy od połowy XIX w., kiedy to narodziła się nowoczesna akwarystyka, przez ponad sto lat akwarium było postrzegane głównie jako dom dla roślin, ryb i – ewentualnie – ślimaków. Sytuacja ta zaczęła się zmieniać dopiero w latach 80. ubiegłego stulecia, kiedy to do akwariów trafiły pierwsze krewetki słodkowodne, w tym upowszechniane m.in. przez Takashiego Amano krewetki japońskie. Zwierzęta te do tego stopnia podbiły serca akwarystów, że wielu z nich poświęciło się ich hodowli. Zaczęła się prawdziwa moda na skorupiaki, której uległy rzesze akwarystów.
Za tym żywiołowym rozwojem rynku nie nadąża literatura specjalistyczna. Wprawdzie w prasie akwarystycznej dość regularnie pojawiają się artykuły na temat skorupiaków, brak jest jednak szerszej publikacji na ich temat (dotyczy to zwłaszcza raków i krabów). Chcąc przynajmniej częściowo zapełnić „skorupiakową” lukę wydawniczą prezentujemy niniejszą książkę. Na jej stronach zostały przedstawione informacje na temat hodowli w akwariach różnych rodzajów krewetek słodkowodnych, raków i krabów wraz z elementami biologii, anatomii i systematyki tych zwierząt.
Autorzy pokładają nadzieję, że jej lektura zachęci kolejne osoby do zainteresowania się tymi fascynującymi bezkręgowcami i przyczyni się do powiększenia i tak już licznego krajowego grona „crustafriksów”.
ISBN: 978-83-85038-33-7, 9788385038337
Wydawnictwo: HOŻA Oficyna Wydawnicza, Warszawa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Krewetki, raki i kraby w akwarium słodkowodnym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Krewetki, raki i kraby w akwarium słodkowodnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl