Królestwo nadziei

Dorota Pasek
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Królestwo nadziei
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Chaos poplącze utarte ścieżki i zawiedzie Sinkę w miejsce między dwoma światami.
Khaben zapomni o ostrożności i przyjdzie mu za to zapłacić wygórowaną cenę.
Agneis, odcięte od świata szczelnym kordonem kharskich wartowni, musi się zmierzyć z wojenną rzeczywistością. Zdrada zamienia spokojną posiadłość w arenę walk na śmierć i życie. Khabenowi i wiernej mu gwardii decydują się pomóc Sinka i Przewodniczki. Kharska krew poleje się na posadzki draińskiego domu, a dym z pogrzebowych stosów zasnuje niebo po horyzont. Kiedy ucichnie wojenna wrzawa, Przewodniczki kolejny raz postawią najeźdźcom pytanie, kim są i czego szukają.
Do posiadłości zawita największy wróg Khabena – Garloth – i zażąda iberyjskich latyfundiów. Khaben, przyparty do muru, wbrew sobie i swoim zasadom, zgodzi się je spełnić. Jednak nie weźmie pod uwagę Przewodniczek i ich miłości do ziemi przodków. Wkrótce przyjdzie mu się boleśnie przekonać, że walka z nimi może go wiele kosztować…
Królestwo nadziei to drugi tom cyklu Królowe Kharu. Tom pierwszy pt. Alabastrowe panny ukazał się w 2019 roku.

Dorota Pasek jest także autorką powieści Czas gniazdowania (2018) i Dziewczyna od trawnika (2019).

Data wydania: 2021-01-22
ISBN: 978-83-8202-119-6, 9788382021196
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Cykl: Królowe Kharu, tom 2
Kategoria: Fantasy
Stron: 456
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Królestwo Nadziei

WYBÓR REDAKCJI
16.03.2021

„Królestwo Nadziei” to dosyć specyficzna książka. Choć nie porwała mojego serca, to zainteresowała umysł. Czytałem książkę powoli, uważnie, delektując się każdym kolejnym słowem, stroną, rozdziałem. Początkowo miałem pewne trudności ze zrozumieniem o co konkretnie chodzi – no cóż, jak zwykle, nie czytałem pierwszej części (właśnie jestem w trakcie... Recenzja książki Królestwo nadziei

Cudo!

6.03.2021

W kwietniu zeszłego roku błagałam Dorotę Pasek o kolejny tom Królowych Kharu. Tak bardzo czekałam, aż dostanę w swoje ręce drugi tom tego cyklu. Pierwszy tom tak bardzo mnie zachwycił, że nie mogłam się doczekać kolejnego. “Alabastrowe panny” były bardzo ciekawym wprowadzeniem do historii Kharów i Drainek, lecz “Królestwo nadziei” dało nam wspania... Recenzja książki Królestwo nadziei

Moja opinia o książce

Opinie

@tusz_na_papierze
2021-03-17
10 /10

"Królestwo Nadziei" to 2 tom serii Królestwo Kharu od Doroty Pasek.

Dalej uważam, że Dorotka powinna dostać nagrodę za niespotykane zdolności plastycznego opisywania światów. Ta kobieta nie opisuje losów Sinki i Khabena, ona je maluje w naszych umysłach.

"Królestwo Nadziei" nie stoi akcją. Nie pędzi tak jak "Alabastrowe Panny". Mimo wszystko opisane zdarzenia są tak pięknie przestawione, tak emocjonalnie natchnione, że część ta jest równie genialna jak 1. Do głosu dochodzą uczucia, potrzeby bohaterów. Jednocześnie napotykają one mur w postaci rozkazów, nalegań Wysokich Rodów.

Powinność walczy z sercem.
Pragnienia z realiami kharkiego świata.

" Królestwo Nadziei " to zmysłowa uczta. To kwintesencja ludzkich emocji, rozterek, walki o poprawność każdego kroku oprawiona piękną, magiczną atmosferą.

Świat Sinki wisi na włosku, Rada Przewodniczek jest podzielona. Wysokie rody Kharów naciskają na Khabena, ten zaś wciąż szuka klucza do rozwiązania ich problemów i swoich własnych.

Ta książka to najpiękniejszy fantastyczny romans.
Zamiast ogromu akcji (spokojnie, dzieje się tam mimo wszystko dużo!) mamy całe morze emocji, porywów serca, niespodziewanych pomysłów i decyzji, które mogą zniszczyć jeden i drugi świat.

Jeśli szukacie fantastyki, która jest tak odmienną od powszechnie znanej, której bohaterowie są wykreowani w genialny sposób, która rozkochuje czytelnika z każdą stroną to właśnie seria o Since i Kharz...

| link |
@yantri
2021-04-25
6 /10
Przeczytane
@melkart002
2021-03-16
9 /10
@Nastka_diy_book
2021-03-04
9 /10
Przeczytane
@witwona
2021-01-31
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Królestwo nadziei. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Alabastrowe panny
Alabastrowe panny
Dorota Pasek
7.1/10
Dwa odrębne światy, które ze sobą żyć nie umieją, a bez siebie żyć nie mogą. Wielkie starcie dwóch ...
Biała Skała
Biała Skała
Dorota Pasek
7.3/10
Dwa państwa, które czterysta lat wcześniej rozdzieliła nienawiść. Niezwykłe zdolności, które napaw...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl