Królowa wróżek

Agnieszka Rautman-Szczepańska
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Królowa wróżek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis


Mirabel przychodzi na świat w wiosce, którą rządzi zaborczy Kapłan. Mężczyzna, chcąc ochronić mieszkańców przed Nieznanym, wzniósł dookoła wioski wysoki mur i fałszuje mapy życia, które każde dziecko dostaje od wróżki podczas narodzin - na barwny i jedyny w swoim rodzaju rysunek nakleja szarą, identyczną rycinę. Mieszkańcy podporządkowują się tak ukazanemu losowi i co roku hucznie obchodzą Święto Bezpiecznego Życia.
Matka Mirabel zorientowała się w oszustwie i nie pozwoliła na sfałszowanie mapy życia swojej córki. Pomogła jej opuścić granice wioski i rozpocząć nowe, barwne życie. Wraz z Mirabel przez mury przedostał się jej przyjaciel Fado. Dziewczyna i chłopak przeżywają niebezpieczne i fascynujące przygody, dzięki którym rozwijają się i odkrywają swoją prawdziwą naturę.

Data wydania: 2021-04-12
ISBN: 978-87-26-87760-1, 9788726877601
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Saga Egmont
Kategoria: Dla dzieci
dodana przez: Ksiega

Autor

Agnieszka Rautman-Szczepańska Agnieszka Rautman-Szczepańska Jest lekarką specjalistką medycyny rodzinnej, od lat mieszka i pracuje w Szwecji. Poetka. Pisarka. Rysowniczka. Autorka nagradzanych utworów poetyckich (tomik ”Szelest astralnych jaskółek”, książka poetycka ”Święta Helisa od Neuronów”), publikowała ...

Pozostałe książki:

Święta Helisa od Neuronów Trzecie oko Drużyna Szeptunek Atlas wędrownych tęsknot
Wszystkie książki Agnieszka Rautman-Szczepańska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Królowa wróżek? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@my.ja.i.ty1
2021-09-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"Królowa wróżek" ma właśnie formę audiobooka. Opowiedziana w nim historia przenosi nasze pociechy do świata pełnego marzeń, magii i wróżek. Autorka, Agnieszka Rautman-Szczepańska, napisała przepiękną bajkę, w której troska i odpowiedzialność za innych przeplata się z odwagą i ciekawością świata.
Pani Agnieszka, snując swoją historię opowiada o tajemniczej mapie życia, którą zostaje obdarowane każde nowo narodzone dziecko. Ów tajemniczy pergamin przynosi wróżka, która opiekuje się „swoim” dzieckiem i pomaga mu odkryć tajemnicę jego zwoju. .

Kiedy mała Mirabelka przychodzi na świat również dostaje swoją mapę życia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. W maleńkiej wiosce, w której żyje nasza bohaterka, odizolowanej od świata olbrzymim murem, wszyscy mieszkańcy dostają identyczne pergaminy. Dziewczynka wyrasta na niezwykle energiczną i ciekawską osóbkę. Nie trudno się więc domyślić, że życie w wiosce szybko zaczyna ją nudzić i coraz częściej zastanawia się co jest po drugiej stronie muru. Kiedy Mirabelka odkrywa, że w wiosce żyje fałszerz map postanawia opuścić swój dom, by poznać fascynujący i nieznany dotąd świat.
Jakie przygody czekają na dziewczynkę po drugiej stronie muru, co łączy ją z wróżkami i dlaczego wysłannik wróżek fałszował mapy życia tego Wasze dzieciaki będą mogły dowiedzieć się już z audiobooka.
***
Agnieszka Rautman-Szczepańska wykorzystując znane naszym dzieciom elementy baśni, wioska położona na krańcu ...

{} | link |
@aleksandraczarnecka1989
2021-10-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Królowa Wróżek.
Agnieszka Rautman-Szczepańska @rautman_szczepanska
Saga Egmont

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Kiedy byłam małą dziewczynką uwielbiałam czytać baśnie. Tą miłością zaraziłam również moją młodszą córkę. Wspólnie przeczytałyśmy książkę. Dla mnie był to powrót do lat beztroskiego dzieciństwa, a dla niej miło spędzony czas z mamą. Nie od dziś wiadomo, że dziewczynki uwielbiają wróżki i wszystko to, co z nimi związane. Baśniowe historie mocno pobudzają wyobraźnię i dają dzieciom niesamowitą frajdę i przyjemność z czytania lub słuchania bo bajeczka dostępna jest również w formie audiobooka.

Od wieków wróżki przynosiły nowonarodzonym dzieciom mapy życia. Jednak gdzieś daleko na końcu świata istniało miejsce, gdzie każdy otrzymywał od Kapłana tą samą mapę - zwykły szary pergamin, pełen krętych dróg, które zawsze kończyły się w tym samym miejscu, przy wielkim murze. Gdy Mirabel miała przyjść na świat jej mama postanowiła wziąć los w swoje ręce i odmienić życie córki. Nie chciała, by Kapłan wręczył maleństwu , to co wszystkim innym dzieciom. Powiła dziewczynkę w domu i otrzymała mapę życia dla niemowlęcia tak różną od innych mieszkańców wioski, bez muru...prosto od wróżki.Te wydarzenia dały początek niesamowitej,pełnej przygód historii Mirabelki - pełnej życia panienki, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Przy wsparciu matki i przyjaciela przeżywa fa...

{} | link |
KA
2021-10-22Jest to piekna baśń, ktora przenosi nas do świata wróżek. Moje dzieci uwielbiaja bajki o wróżkach dlatego z wielka przyjemnością odsluchalam z nimi ta niesamowita historie o wróżce Mirabelli.Jest to piękna pouczająca baśń.

Historia opowiada o tajemniczej mapie życia, którą zostaje obdarowane każde nowo narodzone dziecko.Tajemniczy pergamin przynosi wróżka, która opiekuje się danym dzieckiem i pomaga mu odkryć tajemnicę jego zwoju. .

Kiedy mała Mirabel przychodzi na świat również dostaje swoją mapę życia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie jeden szczegół. W maleńkiej wiosce, w której żyje nasza bohaterka, odizolowanej od świata olbrzymim murem, wszyscy mieszkańcy dostają identyczne pergaminy. Dziewczynka wyrasta na niezwykle energiczną i ciekawską osóbkę. Nie trudno się więc domyślić, że życie w wiosce szybko zaczyna ją nudzić i coraz częściej zastanawia się co jest po drugiej stronie muru. Chcw odkrywać świat własnymi oczami. Kiedy Mirabelka odkrywa, że w wiosce żyje fałszerz map postanawia opuścić swój dom, by poznać fascynujący i nieznany dotąd świat.
Co czeka Mirabelke za murami? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Dlaczego zostaly sfalszowane mapy? Z jakiwgo powodu wszyscy zostali oszukani? Czy Mirabelka odkryje prawdę? Tego wszystkiego dowiecie sie czytajac lub odsłuchując ta przpiekna baśń. Po tej niesamowitej przygodzie mozna wynioskowac że trzeba wierzyc w swoja odwage w spelnieniu sowich marzeń. Nie wolno patrzeć na inn...

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Królowa wróżek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl