Formuła Elli

Agnieszka Rautman-Szczepańska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Formuła Elli
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ella wydaje się zwykłą nastolatką, a jednak, gdzie się pojawi, dzieją się dziwne rzeczy. W dzisiejszych czasach posądzenie kogoś o czary brzmi raczej niedorzecznie, ale… czy dziewczyna na pewno pochodzi z tego świata? Aby odkryć swoją tożsamość, dostrzec w sobie moc i nauczyć się żyć ze swoją odmiennością, Ella przemierzy krainy równoległe, pozna elfy i smoki, i przeżyje niezwykłe przygody, dzięki którym wreszcie zrozumie, że inny to znaczy wartościowy.
Świetnie napisana powieść fantasy o akceptacji samego siebie.

Książka nagrodzona w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" we współpracy z wydawnictwami Papilon, Literatura i HarperKids, pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, przy finansowym wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji „AMF Nasza Droga".
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 346 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.

Data wydania: 2024-05-15
ISBN: 978-83-276-8709-8, 9788327687098
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Serie: Cała Polska Czyta Dzieciom, Czytam, bo lubię
Nagrody: Konkurs literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży (Zwycięzca)
Stron: 192
dodana przez: sofia.buszura

Autor

Agnieszka Rautman-Szczepańska Agnieszka Rautman-Szczepańska Jest lekarką specjalistką medycyny rodzinnej, od lat mieszka i pracuje w Szwecji. Poetka. Pisarka. Rysowniczka. Autorka nagradzanych utworów poetyckich (tomik ”Szelest astralnych jaskółek”, książka poetycka ”Święta Helisa od Neuronów”), publikowała ...

Pozostałe książki:

Drużyna Szeptunek Królowa wróżek Uniwersytet Pani Bajki Formuła Elli Niezwykła podróż Aurory Trzecie oko Wyprawa po magiczny lek Rany boskie Atlas wędrownych tęsknot Księga zaklęć Wypożyczalnia słów Święta Helisa od Neuronów
Wszystkie książki Agnieszka Rautman-Szczepańska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Formuła Ellie

15.05.2024

„Formuła Ellie” Agnieszka Rautman Szczepańska, to wspaniała literatura dziecięca, która nie tylko może pomóc zachęcić najmłodszych do sięgania po książki, ale również porusza niezwykle ważny w dzisiejszych czasach temat samoakceptacji. Jest to kolejny już tom książek z serii „Czytam, bo lubię”, który kradnie serca młodych czytelników, ale zachwyca... Recenzja książki Formuła Elli

@Gosia@Gosia × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Gosia
2024-05-15
10 /10

"Formuła Ellie" Agnieszka Rautman Szczepańska, to wspaniała literatura dziecięca, która nie tylko może pomóc zachęcić najmłodszych do sięgania po książki, ale również porusza niezwykle ważny w dzisiejszych czasach temat samoakceptacji.
Ella to młoda dziewczynka, którą wychowuje ojciec. W życiu dziewczynki zabrakło mamy, jednak gdy przychodzi odpowiedni wiek, pojawia się tajemnicza postać Nano, wraz z którym Ella wyrusza w magiczną podróż odkrywania samej siebie! Wokół Elli od zawsze działy się dziwne historie, których nikt nie potrafił wyjaśnić, niemniej jednak w dzisiejszych czasach, nikt nie powie głośno o czarach! Nano zabiera dziewczynkę, zgodnie z obitnicą daną jej matce, do Biblioteki Elfów, gdyż uważa, że jest ona już na tą życiową wyprawę gotowa! To właśnie podczas tej podóży Ella odkrywa swoją przeszłośc, pochodzenie i przodków, a wszystko, czego się dowiaduje jets dla niej nie lada zaskoczeniem! Ma możliwość spotkania chociażby swojej babci, ale również i poznania ELfów. ALe to podróż, którą zaplanowała dla dziewczynki mama, po której odziedziczyła wszystko ma się zmienić!
Autorka wspaniale przedstawiła historię dziewczynki. MI niezwykle przypadła ona do gustu i myślę, żę może być idealną lekturą dla młodych czytelniczek, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. Dla mnie to książeczka, która może okazać się tą, która przekonała młode damy do sięgania po książki do czytania!
Niestety szykalowanie i prześladowanie w dzisiejszych, okrutny...

× 2 | link |
@patrycja.lukaszyk
2024-06-05
6 /10

"Formuła Elli" to historia tytułowej nastolatki, wokół której nieustannie dzieją się dziwne rzeczy. W świecie, który bardzo dąży do "normalności" jej magiczna odmienność może stanowić szczególne zagrożenie...

Ta książka to tak naprawdę dwie opowieści w jednym. Z jednej strony to baśniowa podróż do innych wymiarów pełnych magii i mistycznych stworów, z drugiej natomiast - to metaforyczna droga, która przechodzi wielu z nas, droga do akceptacji i tolerancji.

Autorka w swym mądrym przekazie mocno podkreśla, jak inność to nie coś, czego powinno się obawiać (choć często tak jest), a coś, co czyni wyjątkowym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Piękne przesłanie szczególnie dla nastoletnich czytelników, tak często borykających się z trudami samoakceptacji. Ta historia oswaja inność i pokazuje, że bycie sobą to największa wartość.

Fabularnie jest to całkiem przyjemna, krótka opowiastka fantasy, która wzbudza sympatię i zaciekawienie kreacją światów i ich mieszkańców. Zaintrygowały mnie zwłaszcza panujące zasady w "naszym" wymiarze oraz poziom przenikania się go z innymi.

Zabrakło mi natomiast poszerzenia właśnie tej warstwy czysto związanej z opowieścią i okolicznościami zdarzeń. Zarys bowiem zaostrza apetyt na więcej, ale pozostawia z wieloma pytaniami bez odpowiedzi. Chciałabym wiedzieć więcej o historii bohaterów, lepiej ich poznać, a także odkryć okoliczności sytuacji, w jakiej się od początku znaleźli (chociażby stworzenia tak radykalnej w...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku

Czytam, bo lubię” to seria skierowana do dzieci od 9 do 12 lat. Osobiście jestem zachwycona obiema książkami. Są mądre, zabawne i pouczające. Napisane są dużą czcionką i łatwym językiem. Przeznaczone dla dzieci, które wkraczają w nowy etap swojego życia. Powoli przestają być dziećmi, a stają się nastolatkami. Szukają akceptacji i przyjaźni.

Formuła Ellie” to ciepła i pełna magii opowieść dziewczynce, która chciała żyć normalnie. Niczym nie wyróżniać się z tłumu. Jednak miała pewne moce, nad którymi nie panowała. A do tego miała uszy o specyficznym kształcie. Natomiast jej wargacz czasami lśnił. Czuła, że nie należy do tego świata. Jej matka była Elfem. Ellie przenosi się do jej świata, w którym w końcu czuje się swobodnie. Chce poznać swoje korzenie. W nowym świecie poznaje smoki, nimfy, rusałki, wróżki, liliputy i elfy.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Formuła Elli. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl