Ksiądz też człowiek, czyli trzy historei o pasji w pasji

Michał Bondyra
Ksiądz też człowiek, czyli trzy historei o pasji w pasji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

ks. Jakub Bartczak, o. Ezechiel Lasota OFM, ks. Michał Misiak Trzy postaci - charakterne, mocne, a przy tym wiarygodne. Zahartowane w tym, co ludzkie. Kapłani z pasją, których widać nie tylko przy ołtarzu, ale i na boisku piłkarskim, ulicy, w maratonie, skateparku. Szczerzy w tym, co robią. W swojej pracy przekonujący - również dla tych, którym z Kościołem nie zawsze jest po drodze. Poznaj trzy barwne historie: księdza Jakuba - hiphopowca; ojca Ezechiela - piłkarza; księdza Michała, który jest wulkanem pomysłów duszpasterskich.
Data wydania: 2017-08-09
ISBN: 978-83-7516-983-6, 9788375169836
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Stron: 176

Autor

Michał Bondyra Redaktor naczelny miesięcznika dla ministrantów „KnC – Króluj nam Chryste”. W Radio Emaus prowadzi audycję o relacji ojca z dziećmi „Męskim okiem” oraz magazyn sportowy „Chartowo na sportowo”.

Pozostałe książki:

Ksiądz też człowiek, czyli trzy historei o pasji w pasji Męskim okiem
Wszystkie książki Michał Bondyra

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ksiądz też człowiek, czyli trzy historei o pasji w pasji? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@milena9
2020-07-29
Przeczytane

Książka pokazuje, że ksiądz wbrew temu, co czasami myślimy jest podobnie jak my tylko człowiekiem, który też się zmaga ze swoimi upadkami a świecenia i łaska z nich wynikająca niesprawiają,że w monecie, gdy je otrzymują są nieskazitelni. Zwraca również uwagę na to, że głos powołania można usłyszeć w każdym momencie swojego życia i nawet wtedy można znajdować czas na realizację swoich pasji, a tym samym ewangelizować w niekonwencjonalny sposób zbliżając do Kościoła tych, którym jest z nim niepodrodze. Bohaterowie opowiadają o domu rodzinnym, pasji, odkryciu powołania, ale nie mają odwagę zmierzyć się również z trudnymi dla Kościoła tematami jak kwestia pieniędzy, homoseksualizmu, niezachowania celibatu, przepychu. Ciekawe jest też spojrzenie na sakrament spowiedzi od strony tego, który w nim pośredniczy, łaski z niego płynące, jak również zawrócenie uwagi na to samych bohaterów książki, że oni są tymi, którzy z mocy Chrystusa mają moc odpuszczania grzechów i udzielania rozgrzeszenia, ale sami również wyznają swoje słabości i proszą o Boże przebaczenie (Jak zobaczyłem, ile łask wypływa podczas spowiedzi , stałem się jej fanem. Niezwykle jest to, że gdy wypowiadam słowa" i ja odpuszczam tobie grzechy", Bóg uwalnia człowieka z jego słabości, na nowo podaje mu rękę by nawiązać relacje. najbardziej jednak przeżywam własną spowiedź, tę w której to ja jestem penitentem (s.40 ). Chodź mi przynajmniej trudno jest zaakceptować slang w wypowiedziach rapującego księdza. A może jestem por...

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Ksiądz też człowiek, czyli trzy historei o pasji w pasji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl