Księga imion i świętych, Tom 6, W - Z

Franciszek Sowa, Henryk Fros
Księga imion i świętych, Tom 6, W - Z
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jest to ostatni tom monumentalnego i unikatowego dzieła w Polsce, będącego swoistą encyklopedią imion i świętych, którzy je nosili. Każde hasło analizowane jest pod względem hagiograficznym (Henryk FROS SJ) i onomastycznym (Franciszek SOWA). To już szósty tom przewodnika onomastyczno-hagiograficznego, który obejmuje niemal całość imiennictwa chrześcijańskiego oraz przybliża większość Świętych czczonych w Kościołach chrześcijańskich. Podobnie jak w tomach poprzednich, hasła wyposażone zostały w noty bibliograficzne, które odsyłają do źródeł hagiograficznych i najpoważniejszych publikacji na temat życia i kultu poszczególnych Świętych oraz ich ikonografii, a także rozlicznych związków z kulturą. Pozycja szczególnie polecana amatorom rozmaitych dyscyplin historycznych, bibliotekarzom, duszpasterzom, katechetom oraz rzeszom czytelników, którzy interesują się swoimi imionami i patronami.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7318-736-8, 9788373187368
Wydawnictwo: WAM

Autor

Franciszek Sowa
Urodzony w 1946 roku w Polsce
Franciszek Sowa – polski językoznawca, doktor nauk filologicznych zajmujący się dialektologią słowiańską, onomastyką polską i hagiografią. Starszy wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, wcześniej zaś w Instytucie ...

Pozostałe książki:

Księga imion i świętych. T. 1, A-C Księga imion i świętych. T. 2, D-G
Wszystkie książki Franciszek Sowa

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Księga imion i świętych, Tom 6, W - Z? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga imion i świętych, Tom 6, W - Z. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl