Księżniczka Sissi

Stefanie Zweig
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Księżniczka Sissi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Poznaj świat ludzi widziany oczami kota ! Zabawna i zaskakująca powieść o najsprytniejszej kotce świata i o? dziwnym gatunku zwanym Homo Sapiens. Sissi to wyrafinowana, sprytna, mądra i zarazem przewrotna Syjamka. Pewnego dnia opuszcza dotychczasowych opiekunów z zamiarem znalezienia nowego domu. Znajduje odpowiednią osobę ? Julię - panią doktor psychologii. Obecność Sissi wprowadza w dotychczasowe ustabilizowane życiem Julii i jej pacjentów mnóstwo zamętu, gdyż Sissi już od pierwszych chwil, biorąc się ostro do roboty, stawia pod znakiem zapytania dotychczasowe metody terapii stosowne przez panią doktor. Powieść przedstawia nam świat widziany oczami kota. Z kociej perspektywy czterech łap, świat ludzki jest śmieszny i zaskakujący. I ten dziwny świat Sissi postanawia naprawić?
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89896-58-2, 9788389896582
Wydawnictwo: Galaktyka
Stron: 339

Autor

Stefanie Zweig Stefanie Zweig
Urodzona 19 sierpnia 1932 roku w Polsce (Głubczyce)
Niemiecka pisarka pochodzenia żydowskiego. W 1938 roku jej rodzice w obawie przed nazistowskimi represjami wobec Żydów opuścili wraz z nią Wrocław i wyemigrowali do Kenii. Dzieciństwo Stefanie spędziła na afrykańskiej farmie. Uczęszczała do angiels...

Pozostałe książki:

Nigdzie w Afryce Dom przy Alei Rothschildów Powrót na aleję Rothschildów Nowy początek przy alei Rothschildów Dzieci z alei Rothschildów
Wszystkie książki Stefanie Zweig

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Księżniczka Sissi? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-21
7 /10

Jesteś pewien, że świat jest taki, jak ci się wydaje?

Stefanie Zweig - autorka "Nigdzie w Afryce" (ekranizacja zdobyła Oscara w 2003) - nie przekonała mnie swoimi zachwytami nad Czarnym Lądem, a jej tęsknota za Niemcami, odziedziczona po ojcu, wydała mi się psychologicznie nużąca i niezbyt zrozumiała. Dlatego bez zbytniego zapału sięgnąłem po "Księżniczkę Sissi" tejże autorki. Gdyby nie koty na okładce, kto wie, czy w ogóle zwróciłbym na nią uwagę - koty to moja pasja.

Kiedy przeczytałem kilka zdań, bez oporów pomaszerowałem do kasy zapłacić za książkę. Lektura zajęła mi kilkanaście godzin, a już w połowie zdałem sobie sprawę, że na jednym czytaniu się nie skończy. Gdybym miał do dyspozycji jedno zdanie, to brzmiałoby ono tak: "Księżniczka Sissi" to cudownie prosta opowieść o nieprawdopodobnie skomplikowanym świecie ludzi; skomplikowanym często zupełnie niepotrzebnie i na własne życzenie.

Księżniczka Sissi, syjamska kotka, obserwuje świat i życie ludzi ze swojej perspektywy. Niektóre jej uwagi, komentarze czy przemyślenia wydają się zupełnie zwariowane i po prostu śmieszne. Często są to jedynie pozory.

Tak wiele elementów naszego życia czy zachowania wydaje się nam oczywiste i nienaruszalne, ale... Dopiero spojrzenie z zupełnie innego punktu widzenia pozwala nam zastanowić się i zadać samemu sobie pytania: czy ja tak naprawdę chcę żyć, czy tak ma być, czy o to mi w życiu chodziło? Wraz ze swoją kobietą, psycholog Julią, Księżniczka Sis...

× 2 | link |
@Vemona
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Pożyczone od kogoś / wypożyczone Prehistoria Proza obca

Cytaty z książki

O nie! Książka Księżniczka Sissi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl