Księżniczka z lodu

Księżniczka z lodu
7.85
Ocena 7.85 na 10 możliwych
Na podstawie 93 ocen kanapowiczów
Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbaka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znale...
Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbaka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika...
Pełny opis
Data wydania: 2009-8-26
ISBN: 978-83-7554-105-2 ( 9788375541052 )
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 424
puchar @calamitas @calamitas pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Księżniczka z lodu
Z czym, a może, z kim kojarzy Wam się Szwecja? Mnie osobiście z „Dziećmi z Bullerbyn”, „Braćmi Lwie Serce”, ”Madiką z Czerwcowego Wzgórza” Astrid Lindgren oraz „Sagą o Ludziach Lodu” Sandemo, a przede wszystkim z niesamowitymi obchodami świąt pogańskich takich jak Wieczór Walpurgii czy święto trzyna...
"Cóż znaczy kilka godzin zniewag wobec życia, w którym już nie będzie jego księżniczki z lodu."
Pewnego dnia w środku zimy, sąsiad Alex odnajduje ją martwą w wannie. Pocięte żyły, krew na posadzce oraz żyletka tuż obok zwłok, świadczą o tym, iż kobieta popełniła samobójstwo. Są jednak osoby, które nie chcą w to wierzyć. Rodzice Alexandry oraz przyjaciółka z pracy, wierzą, iż dziewczyna nie był...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Goszka
@Goszka 2012-02-06
Słabiutko. Byłam zainteresowana tą powieścią ze względu na słowa - "najlepszy kryminał od czasów trylogii Stiega Larssona". Muszę na przyszłość pamiętać, że "najlepszy od czasów" nie znaczy "równie dobry". Powieść się nie umywa do ani jednej części Millenium, wypada cholernie blado w zestawieniu, a trudno nie porównywać skoro główną reklamę stanowi nazwisko Larsson. Bohaterowie mało wyraziści. Erika jest nudna jak flaki z olejem, Patrik to ciota, a nie policjant. W zasadzie działania policji wyglądały dość komicznie. Mellberg jest parodią komisarza, najwyraźniej po to, żeby 'pisarka biografii sławnych pisarek' mogła się wykazać. Cała historia wydaje się być mocno naciągana. Co do stylu powiem tylko tyle - poprawiałam panią Camillę w myślach non stop. Powtarzają się całe zwroty, a dialogi są wręcz beznadziejne, ubogi słownik. Czyta się jednak szybko, bo dałam radę w jeden wieczór. Z pewnością sięgnę po kolejne części, jeśli tylko nadarzy się taka okazja. Ale teraz przynajmniej wiem czego się spodziewać.
@Jenny_89
@Jenny_89 2014-08-27
Przeczytane (2014-01-01)
Dla mnie osobiście jest to sztucznie rozdmuchany bestseller, który nie ma nic wspólnego z dobrym kryminałem czy powieścią obyczajową. Autorka posługuje się bardzo prostym i schematycznym językiem. Bohaterowie nawet główni są nijacy, przedstawieni na zasadzie dobry – zły. Zagadka kryminalna średnio mnie zainteresowała, a sposób dochodzenia do wyjaśnienia morderstwa zamiast pobudzać moją ciekawość, irytował mnie. Czasami odnosiłam wrażenie, że autorka kpi sobie z czytelników (np. kiedy Erice udaje się dowiedzieć do kogo dzwoniła niedoszła ofiara, jakby policja nie mogła wcześniej sprawdzić bilingów rozmów itp.).
@Ag_VS
@Ag_VS 2011-09-27
Przeczytane (2011-09-27)
Jak dla mnie za mało kryminału, za dużo rozterek miłosnych. Chwilami się nudziłam i choć przyznam, że takiego zakończenia się nie spodziewałam, to samo śledztwo ciągnęło się w nieskończoność i gdyby nie Erica, policja nigdy by nie rozwiązała sprawy - czytanie o nieudolności policji było średnio przyjemne.
@kejti1
@kejti1 2012-09-20
Przeczytane (2012-09-20)
Zaczęłam czytać tą sagę, od wcześniejszych tomów, dlatego "Księżniczka z lodu" trochę pomogła mi w końcu poukładać w głowie kto, z kim i dlaczego. Książkę czyta się szybko i choć podobała mi się, to więcej ma w sobie powieści obyczajowej niż kryminału. Pozostało mi rozglądać się za pozostałymi tomami. ;)
@Dariaaa
@Dariaaa 2014-07-07
Przeczytane (2014-07-07)
Książka jest w porządku, przyjemna w odbiorze, szybko się ją czyta... Jednakże nie wzbudziła we mnie żadnych większych emocji. Taka ot tak sobie. Do poczytania w nudny wieczór. Mimo wszystko chętnie sięgnę po kolejne tomy. Oczywiście z nadzieją, że okażą się lepsze od "Księżniczki z lodu".
@thepositives
@thepositives 2012-05-13
Przeczytane (2012-08-02)
Porównywanie do "Millenium" Larssona to drobna przesada. Książkę czyta się dobrze, szybko, ale bez rewelacji. Nie porywa, nie skłania do głębszych refleksji, nie zapada w sercu czy pamięci, co najwyżej zainteresuje nas na kilka godzin, ale później łatwo o niej zapomnimy.
@tysssia
@tysssia 2014-06-15
Przeczytane (2014-06-15)
Książkę dobrze się czyta, ale nie powiedziałabym, że mnie wciągnęła. Wątki mniej lub bardziej ciekawe. Zakończenie mnie rozczarowało, mimo to sięgnę po kolejne tomy. A jeśli chodzi o Larssona, to jestem po pierwszym tomie i o niebo bardziej mnie pochłonął.
GO
@Gorzka 2011-03-30
Niestety słabo. Czyta się bardzo szybko i nie wiem czy ,dlatego, że tak niby wciąga, czy, że tak słabo napisana i chce się skończyć jak najszybciej. Bez porównania gorsza od sagi Larssona. Po za tym po Larssonie już nic nie jest takie samo.
@Jjolka
@Jjolka 2013-06-26
Przeczytane (2013-06-26)
Spodziewałam się kryminału, który wywoła we mnie mocniejsze emocje i od którego nie będę mogła się oderwać. "Księżniczka..." niestety mnie rozczarowała. Ale nie oznacza to, że nie spróbuję późniejszych i lepiej ocenianych, książek autorki.
@kazi1310
@kazi1310 2011-10-07
Przeczytane (2011-10-01)
Sama historia nie jest najgorsza, choć uważam, że autorka powinna się zająć pisaniem romansów a nie kryminałów. Raziła mnie nieporadność językowa, nie wiem tylko czy to wina samej autorki, wydawcy czy może tłumacza, który sie nie popisał.
Autorzy
Camilla Läckberg
Camilla Läckberg
Jean Edith "Camilla" Läckberg Eriksson (ur. 30 sierpnia 1974 w Fjällbace) – szwedzka autorka powieści kryminalnych, z wykształcenia ekonomistka. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Göteborgu. Ma ...
Inne książki:
Książka Kaznodzieja
Książka Kamieniarz
Książka Ofiara losu
Książka Syrenka