Kto zabił Jezusa?

Paweł Lisicki
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Książka Kto zabił Jezusa?
Książka Kto zabił Jezusa?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

to zabił Jezusa? to fascynująca biografia intelektualna centralnej postaci naszej cywilizacji – Jezusa Chrystusa. Biografia obejmująca dwa tysiące lat badań, sporów, starań o dotarcie do prawdy i zrozumienie oraz jej zamącania i naginania do bieżących potrzeb. Autor prowadzi nas przez gąszcz faktów i interpretacji z wielką erudycją i biegłością, dzięki czemu poznawanie wraz z nim losów wiary chrześcijańskiej staje się nie trudem, ale niezwykłą, porywającą przygodą. Źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/998/kto-zabi%C5%82-jezusa
ISBN: 978-83-7595-509-5, 9788375955095
Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Temat wiecznie żywy"

„Jeśli pojawi się wśród was prorok lub tłumacz snów, zapowie wam jakiś znak lub cud i rzeczywiście ten znak lub cud się stanie zgodnie z zapowiedzią, a potem wam powie: <>, to nie wolno wam posłuchać tego proroka lub tłumacza snów! (…)A ów prorok lub tłumacz snów ma być zabity” (Pwt 13, 2-6) Co por... czytaj dalej »

Rekolekcje z książką

Nie samą beletrystyką człowiek żyje, ale wszelką literaturą faktu i szeroko pojętą publicystyką. W okresie wielkanocnym, zdominowanym niestety przez czekoladowe zające, choć mniej komercyjnym od bożonarodzeniowego, odpowiednią wydaje się tematyka religijna czy teologiczna. Do sięgnięcia po tę książ... czytaj dalej »

Jaka jest prawda?

"Mało kto zdaje sobie sprawę, że spór o to, kim byli sprawcy śmierci Jezusa z Nazaretu, wciąż trwa, a nawet, można powiedzieć, nigdy nie był tak żywy jak obecnie." Jezus Chrystus to postać świata chrześcijańskiego, która nieodmiennie od dwóch tysięcy lat intryguje badaczy, teologów oraz wyzna... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
DA
2013-04-02
Przeczytane

Czy zjawisko tzw. wojny chrześcijańsko - żydowskiej jest skutkiem żydowskiej odpowiedzialności za śmierć Jezusa Chrystusa? Czy holocaust był odwetem chrześcijan na Żydach za śmierć Jezusa? Czy wyrok na Jezusa wydano zgodnie z prawem, czy był to tylko bezprawny spisek grupki Jego przeciwników? Jaka była rola Sanhedrynu oraz odpowiedzialność Piłata? Odpowiedzi na te stawiane w czasach dzisiejszych trudne pytania, stara się znaleźć Paweł Lisicki w książce – „Kto zabił Jezusa? Prawda i interpretacje”. Autor porusza tematy poprawności politycznej, antysemityzmu oraz religijnych i kulturowych uprzedzeń. Zależy mu na tym, by pomijając wszelkie stereotypy dojść do historycznych faktów, a nie hipotez. Pisze, że „ofiarą sporu nie powinna być prawda historyczna”. Reprezentuje stanowisko, że historii nie powinno zależeć na obciążaniu kogokolwiek, ale na ustaleniu faktów jakiekolwiek by one były. We wstępie znany biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski pisze: „Domagając się poważnego traktowania chrześcijaństwa (autor) trafnie postuluje również takie traktowanie i objaśnianie Ewangelii. Nie poprzestaje na postulatach, lecz, podejmując rzucane nam (chrześcijanom) wyzwania, czyni znaczący krok w kierunku ukazania prawdziwej genezy, charakteru i treści czterech Ewangelii kanonicznych, zasadnie eksponując szczególne miejsce i znaczenie opisów męki i śmierci Jezusa Chrystusa” (Wstęp str.7) Zastanawiając się nad pytaniem zawartym w tytule przychodzi mi do głowy pewna refleksja. Może nie jest on...

{} | link |
@Krasnoludek
2013-04-02
Przeczytane W kręgu religii DodaneDoPortalu

Książkę jak najbardziej polecam, nie tylko chrześcijanom czy badaczom historii, ale ludziom którzy co nie co o świecie chcą się dowiedzieć. "Kto zabił Jezusa?" to nie tylko próba odpowiedzi na zadane pytanie, ale także doskonała lekcja o starożytnych zachowaniach, manierach i zwyczajach przekazana w przystępny i interesujacy sposób.

{} | link |
MO
2013-05-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Komsomolskaja
2013-04-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@awiola
2013-04-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@coolmamma
2013-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Recenzenckie

Cytaty z książki

O nie! Książka Kto zabił Jezusa?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}