Kwiaty z cukru

Antoine Laurain
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Kwiaty z cukru
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść nie całkiem kryminalna, z Paryżem w tle, łącząca elementy różnych gatunków, błyskotliwa i dynamiczna, lekko nasączona humorem. Pierwsza w serii Colllection Nouvelle prezentującej najnowszą prozę francuską. Akcja rozgrywa się w świecie francuskich wydawców, autorów i krytyków. Do przeczytania jednym tchem.

Maszynopis książki wysłanej do wydawnictwa przez tajemniczego autora działa jak przepowiednia. Czy to jedynie zaskakujący zbieg okoliczności?
Czasem fikcja kreuje rzeczywistość…

Życie Violaine Lepage, znanej paryskiej redaktorki, dyrektorki działu prozy francuskiej w dużym wydawnictwie, po wybudzeniu ze śpiączki, w którą zapadła po wypadku lotniczym, przybiera niespodziewany obrót pod wpływem powieści "Kwiaty z cukru". Książka, wybrana spośród tysięcy propozycji nadesłanych do redakcji, niedawno ukazała się drukiem, a jej autora otacza aura tajemnicy. Nikt nie wie, kim jest Camille Désencres ani gdzie przebywa, co staje się szczególnie kłopotliwe, gdy tytuł przechodzi do ścisłego finału nagrody Goncourtów. Co więcej, zbrodnie opisane w książce naprawdę mają miejsce.
Data wydania: 2022-06-20
ISBN: 978-83-67029-46-9, 9788367029469
Wydawnictwo: Nowela
Seria: Collection Nouvelle
Stron: 200
dodana przez: jorja

Autor

Antoine Laurain Antoine Laurain
Urodzony w 1972 roku we Francji
Antoine Laurain jest powieściopisarzem, scenarzystą, dziennikarzem, reżyserem i kolekcjonerem zabytkowych kluczy. Urodzony i wychowany w Paryżu, po studiach filmowych rozpoczął karierę, reżyserując filmy krótkometrażowe i pisząc scenariusze. Jego pa...

Pozostałe książki:

Kobieta z czerwonym notatnikiem
Wszystkie książki Antoine Laurain

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

(Nie)słodkie kwiaty, chociaż z cukru...

3.07.2022

"Jeśli wierzyć sondażom, których wyniki opublikowano w ostatnich latach, dwa miliony Francuzów marzy o wydaniu książki. Większość snuje jednak fantazje o powieści, której nigdy nie napiszą." Na zastanawiająco prostej, ale jednocześnie przykuwającej uwagę czytelnika swoją innością okładce, pod tytułem: "Kwiaty z cukru", wydawca (a może sam autor) ... Recenzja książki Kwiaty z cukru

@maciejek7@maciejek7 × 25

Kwiaty rodem z baśni

8.07.2022

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem trochę zafascynowana Francją. Począwszy od ciekawej i zagmatwanej historii, poprzez filmy na literaturze kończąc. Miałam okazję przebywać w przepięknym, urokliwym Paryżu, pływać po Sekwanie, pić małą czarną w jednej z licznych kawiarenek i zajadać się świeżymi, maślanymi rogalikami kupionymi w Boulangerie. Miło wspom... Recenzja książki Kwiaty z cukru

@jorja@jorja × 22

Kwiaty z cukru, czyli pakt z diabłem...

2.07.2022

„– O ile przeczucie mnie nie myli, to chyba coś mamy.” – od tego zdania tak naprawdę historia dopiero się zaczyna… Ekscytująca, chwilami dowcipna, momentami poważna, czasami z dreszczykiem „powieść nie całkiem kryminalna”. Nieoczywista, nieszablonowa, niesztampowa. Zachwycająca. Na biurko wymagającej redaktorki paryskiego wydawnictwa, Viol... Recenzja książki Kwiaty z cukru

@landrynkowa@landrynkowa × 13

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-07-03
8 /10
Przeczytane konkurs literatura piękna Posiadam

Na zastanawiająco prostej, ale jednocześnie przykuwającej uwagę czytelnika swoją innością okładce, pod tytułem: "Kwiaty z cukru", wydawca (a może sam autor) umieścił dopisek, że jest to "powieść nie całkiem kryminalna". Właśnie to jest od razu intrygujące, bo to znaczy, że jednak coś z kryminału powinno tu być. W tej książce znajdziemy różne elementy z kilku gatunków literackich, które autor sprawnie połączył w spójną całość.

× 11 | link |
@daka_portal
2022-07-19
9 /10
Przeczytane

Miłe i nieczęste, gdy reklama zgadza się z rzeczywistością. Świetna historia z niesztampową atmosferą. Opowiedziana krótkimi obrazami, trafiająca w sedno oraz w środek serca poszczególnymi zdaniami i scenami. Historia z tajemnicą w tle, ale faktycznie nie jest to po prostu kryminał.

Po pierwsze zaskoczenie. Stylem- lekkim, błyskotliwym i świetnym.

Po drugie – radość z odkrycia nowego autora. Tutaj też zaskoczenie, bo Antoine Laurain — nieznany mi wcześniej autor, wydał u nas książkę, na którą dotąd nie trafiłam. Czyli dochodzi słodkie oczekiwanie na nowe, fajne doznania. 😊

Po trzecie- radość z czytania. Dawno nie czułam takiej ekscytacji. Piękna sprawa! I naprawdę duża przyjemność.

Książka zachwyca przede wszystkim swoim nastrojem, konstrukcją zdań i obrazów. Samą opowieścią.

Bardzo lubię takie nieoczywiste historie, napisane lekko, niby od niechcenia, ale czuć kunszt i swobodę w bawieniu się konwencją.

Główna bohaterka co chwila wzbudza w nas coraz inne uczucia, śmieszy, niepokoi, zaciekawia. Autor umiejętnie odkrywa karty i nie wiemy, czego możemy spodziewać się po przełożeniu strony.

Ponadto bardzo lubię, gdy temat opowieści obraca się wokół pisania, pisarzy, funkcjonowania środowiska związanego z wydawaniem książek. Tutaj tak właśnie jest. Główna (i tajemnicza) bohaterka Violaine Lepage jest dyrektorką działu prozy francuskiej w ...

× 5 | Komentarze (1) | link |
ME
2022-08-17
8 /10
Przeczytane

Elegancka choć skromna okładka. Papier .. inny, grubszy niż zazwyczaj w czytanych przeze mnie książkach...
Seria Collection Nouvelle.

Violaine Lepage to dyrektorka działu prozy francuskiej w wydawnictwie. Przeżyła katastrofę lotniczą i wydaje jej się, że "coś" stało się z jej pamięcią. Chodzi na terapię. Ma interesujących współpracowników. Do jej wydawnictwa trafił maszynopis autorstwa Camille Desencres. Osoby tajemniczej, nieuchwytnej, praktycznie anonimowej, nie znanej nikomu i nie ujawniającej się.
Książka odniosła ogromny sukces. Było tylko jedno ale...
W wydawnictwie pojawiła się policja.
Opisy zbrodni z książki pasują do faktycznie zaistniałych oraz potencjalnie możliwych.

Dokąd poprowadzi śledztwo? Co mają z nim wspólnego kwiaty z cukru z Bourqueville?

Opowieść.
Oryginalna. Nietypowa. Inna. Niepowtarzalna. Specyficzna. Dziwna. Interesująca. Ciekawa. Nietuzinkowa.

Świetnie napisana. Szybkoczytająca się.
Zdradzająca pracę wydawnictwa "od podszewki" co jest oczywiście na swój sposób interesującym doświadczeniem dla zwykłego czytelnika.

| link |
@landrynkowa
2022-07-02
8 /10
Przeczytane
@jorja
2022-07-08
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jeśli wierzyć sondażom, których wyniki opublikowano w ostatnich latach, dwa miliony Francuzów marzy o wydaniu książki. Większość snuje jednak fantazje o powieści, której nigdy nie napiszą.”
× 1
#
“Widma nienapisanych książek spowijają literaturę niczym warstwa ozonu Ziemię.”
× 1
#
“Rocznie ze wszystkich domów wydawniczych wysyła się pięć tysięcy odmownych odpowiedzi. ”
× 1
#
“Młodzi pisarze i pisarki, tuz po debiucie, trafiają niespodziewanie w centrum zainteresowania. Co dalej? Podążą za ugryzieniem wampira czy popadną w otchłań zapomnienia i pójdą w ślady dwóch t...”
× 1
#
“Violaine, nie chcę Pani skrzywdzić. Książka żyje własnym życiem. Ci, którzy muszą zginąć, zginą. Wszystkie rachunki zostaną wyrównane.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl