Lecz zabije rzeka białego człowieka

Patrick Besson
Książka Lecz zabije rzeka białego człowieka
Książka Lecz zabije rzeka białego człowieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W 1987 redakcja „L‘Humanité” wysłała Patricka Bessona na Kongres Pisarzy przeciw Apartheidowi w Brazzaville, stolicy Konga. Zapewne ta właśnie podróż zainspirowała go do napisania powieści Lecz zabije rzeka białego człowieka, wydanej we Francji w roku 2009. Ten niezwykły, wielowątkowy dokument-fiction, przeradzający się w rodzaj fascynującej kroniki, rozgrywa się w oparach mrocznej magii i tajemnicy, na pograniczu cywilizacji europejskiej i odwiecznych kultur Czarnego Lądu. Na pokładzie samolotu Paryż–Brazzaville Christophe, specjalista zatrudniony w wielkiej kompanii naftowej, w jednej z pasażerek rozpoznaje Blandine de Kergalec – emerytowanego oficera francuskich służb specjalnych. Pasjonu jący się szpiegostwem Christophe śledzi jej poczynania w kongijskiej stolicy. Spotkanie Blandine z wysłannikiem z Rwandy zapoczątkowuje dramatyczny splot wydarzeń. W kolejnych rozdziałach śledzimy je z perspektywy różnych postaci. Zmienność punktu widzenia wprowadza atmosferę niepewności i niepokoju. Zarysowane w książce dzieje Afryki subsaharyjskiej – od czasów kolonialnych aż po masakry w Rwandzie – pozwalają lepiej zrozumieć szpiegowsko-rozrachunkowe działania bohaterów.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7392-350-8, 9788373923508
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Stron: 410

Autor

Urodzony w 1956 roku w rodzinie o korzeniach rosyjsko-żydowsko-chorwackich swoją pierwszą powieść, Les Petits Maux d'amour Besson napisał mając 17 lat. Wiele lat współpracował z lewicową gazetą "L'Humanite", publikując jednocześnie w prawicowym "Le F...

Książki Patrick Besson

Wszystkie książki Patrick Besson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Lecz zabije rzeka białego człowieka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Lecz zabije rzeka białego człowieka”- Patrick Besson

Książka Moja bratowa Annabel
Moja bratowa Annabel Patrick Besson
{}8/10
"Władza, zaszczyty, sława są do niczego. Nie warto niczego r...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}