Leibniz. Żyjemy w najlepszym z możliwych światów

Concha Roldán
Książka Leibniz. Żyjemy w najlepszym z możliwych światów
Książka Leibniz. Żyjemy w najlepszym z możliwych światów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niewielu filozofów zostało ośmieszonych tak dotkliwie jak Gottfired Wilhelm Leibniz (1646-1716). Satyra, którą w "Kandydzie" wymierzył w niego Wolter, zredukowała jego filozofię do optymistycznego przekonania o życiu w najlepszym z możliwych światów... Trudno o większą niesprawiedliwość, gdy mowa o tak płodnym i wszechstronnym myślicielu, którego spora część twórczości nie ujrzała jeszcze światła dziennego właśnie z powodu swego ogromu i interdyscyplinarnego charakteru. Był to filozof i polityk zaangażowany w kształtowanie własnej epoki. Jako matematyk zaprojektował maszynę liczącą oraz odkrył rachunek różniczkowy. W wyniku swego zainteresowania kulturą chińską opisał system binarny. Leibniz pragnął odnaleźć uniwersalny język, który umożliwiałby rozwiązywanie sporów oraz wzajemne porozumienie wyznawców różnych religii. W "Teodycei" posłużył się figurą Boga i ukuł motto Theoria cum praxi (teoria z praktyką) prawdziwy symbol oświecenia.  
Tytuł oryginalny: Nel migliore dei mondi possobili
Data wydania: 2019-01-09
ISBN: 978-83-282-1611-2, 9788328216112
Wydawnictwo: Hachette Polska
Cykl: Odkryj filozofię, tom 27
Kategoria: Filozofia
Stron: 124
dodana przez: Mirko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Leibniz. Żyjemy w najlepszym z możliwych światów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Leibniz. Żyjemy w najlepszym z możliwych światów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}