Lucyfer. Moja historia

Victoria Gische
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Książka Lucyfer. Moja historia
Książka Lucyfer. Moja historia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Od Autorki ze wstępu: Do napisania książki "Lucyfer. Moja historia" skłoniła mnie zasłyszana legenda o Lucyferze, która mówi, że na początku istnienia świata zakochał się on w pewnej kobiecie. Niestety za swoje uczucia został strącony do ciemnej otchłani. Bracia Lucyfera widząc jego tęsknotę oraz cierpienie, postanowili wstawić się w jego imieniu u swego Ojca, Pana Boga. Prosili go, aby pozwolił Lucyferowi związać się z kobietą, którą obdarzył tak wielkim uczuciem. Minęło sporo czasu za nim aniołom udało się przekonać Stwórcę. Niestety jego decyzja nie była taka, jakiej można się było spodziewać. Oto bowiem Bóg postanowił, że Lucyfer owszem będzie mógł wyjść ze swojej samotni, ale tylko raz na sto lat. Kiedy więc wreszcie anioł wyszedł na wolność kobieta, którą kochał już dawno nie żyła. Legenda głosi także, że Lucyfer co sto lat przez j...
Data wydania: 2012-09-28
ISBN: 978-83-63548-15-5, 9788363548155
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 456

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Każdemu z nas od zawsze wpajano do głowy pewien wizerunek diabła. Znamy go pod wieloma imionami m.in Lucyfer, Szatan, Belzebub. Kiedy myślimy o diable, wyobrażamy sobie bestię z rogami na głowie i racicami zamiast stóp. Jest dla nas Panem piekła, do którego trafiają nieszczęśnicy, którzy za swego ży... czytaj dalej »

@Amarisa @Amarisa

Prawdziwa historia Lucyfera

"Wiele razy miał ochotę udowodnić, że największymi szatanami byli księża. Gdyby piekło rzeczywiście istniało, byłoby wybrukowane ich głowami. Tłuści, chciwi, nie wierzący, rozpustni, nieprzestrzegający żadnego z przykazań i siedmiu grzechów głównych." Z czym kojarzy się wam postać Lycyfera? Pewni... czytaj dalej »

Każdy potrafi kochać

Do napisania książki "Lucyfer. Moja historia" Victorię Gische skłoniła zasłyszana legenda o Lucyferze, według której na początku istnienia świata zakochał się on w pewnej kobiecie. Niestety za swoje uczucia został ukarany. Autorka napisała powieść, która jest jakby jej punktem widzenia tej całej leg... czytaj dalej »

✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje | Zobacz wszystkie

Moja opinia o książce

Opinie
@Zorg
@Zorg 2013-03-18
Należy zacząć od tego iż brak w Biblii wzmianki by upadły anioł nazywał się Lucyfer. Po łacinie znaczy to "niosący światło" i oznacza Gwiazdę Zaranną (co według Apokalipsy 22,16 jest symbolicznym imieniem ...Chrystusa). Poza tym gdyby było w Biblii, imię to musiało by być po hebrajsku jak Belzebub ("władca much"), Szatan ("wróg") czy Belial ("bezużyteczny").
serce | link |
@Amarisa
@Amarisa 2012-12-13
Przeczytane (2012-12-13)
Gdyby nie mnogość błędów stylistycznych, językowych, na które natykamy się podczas lektury, to byłaby bardzo dobra powieść. Wciąga od samego początku. Pokazuje nam zupełnie inny obraz Lucyfera - takiego, jakiego nie znacie.
serce | link |
@ederlezi
@ederlezi 2013-06-11
Przeczytane (2013-06-11)
@awiola
@awiola 2013-02-11
Przeczytane (2013-02-11)
AN
@Leanika 2013-01-18

Co czytać po książce “Lucyfer. Moja historia”- Victoria Gische

Książka Czarla. Poszukiwacze
Czarla. Poszukiwacze Tony DiTerlizzi
9.5/10
Eva Dziewięć nigdy nie widziała innego człowieka. Ani słońca...
Książka Dwa groby
Dwa groby Lincoln Child, Douglas Preston
10/10
Agent Pendergast podąża śladem Przymierza, tajnej organizacj...
Książka Czarny brylant
Czarny brylant Candace Camp
8.5/10
Piękna Kyria Moreland pewnego dnia otrzymuje rzeźbioną szkat...
Książka Złoto głupców
Złoto głupców Philippa Gregory
8/10
W trzecim tomie bestsellerowej serii o tajemniczym Zakonie C...
Książka Do światła
Do światła Andriej Diakow
9.6/10
Do światła Andrieja Djakowa to w Rosji największy sukces w r...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się