Lunatyczna kraina

Mia Couto
Lunatyczna kraina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

O książce: W tamtych stronach wojna uśmierciła drogę. Po ścieżkach włóczyły się tylko hieny, poryjkując w popiołach i pyle. Pejzaż skrzyżował się z nigdy dotąd niewidzianymi smutkami o barwach, które oblepiały usta. Zaczyna się jak u Becketta: martwą drogą wędrują stary mężczyzna i chłopiec, który nie pamięta, kim jest. W poszukiwaniu schronienia docierają do wraku autobusu, gdzie przy jednym z martwych ciał znajdują plik zapisanych zeszytów. Co wieczór chłopiec czyta mężczyźnie jeden z nich i odkrywa, że historia ich autora, Kindzu, w zagadkowy sposób splata się z jego własnym życiem. Dalej jest jak u Marqueza: sen przenika się z jawą, przodkowie upominają się o swoje, a wszystkim rządzą przepowiednie i czary. Dzienniki Kindzu opisują jego zmagania z duchem ojca, zdobytą i utraconą miłość, oraz miasteczko, gdzie groteska splata się z koszmarem, żywi i zjawy zaludniają ulice, i nikt nie jest tym, kim się wydaje. Nie wiadomo już, która z rzeczywistości jest bardziej realna, a która wyśniona, gdzie łączą się, a gdzie rozwidlają ścieżki kolejnych opowieści. Splatają się światy, splatają i słowa: ludzie błąkisnują się i śniwłóczą, a ocean jest pełen niedowidzeń. Język lunatykuje, lewituje, tworzy nowe formy i rejestry. Być może tylko tak można opisać świat, który się rozpadł, i który próbuje na nowo odnaleźć swój porządek. Być może tylko tak można zapisać mit. O autorze:Mia Couto urodził się w 1955 roku w mieście Beira w Mozambiku. Z wykształcenia biolog, pracuje jako wykładowca uniwersytecki, pisarz i dziennikarz. Był dyrektorem Agencji Informacyjnej Mozambiku, redaktorem naczelnym pisma "Tempo" i dziennika "Noticias de Maputo". Opublikował, między innymi, tomy opowiadań Vozes Anoitecidas (1987) i Estórias Abensonhadas (1994). Tłumaczony na wiele języków. Został uhonorowany, między innymi, Nagrodą Vergília Ferreiry za całość twórczości w roku 1999.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-927366-6-0, 9788392736660
Wydawnictwo: Karakter
Seria: Seria Literacka Karakteru
Stron: 304

Autor

Mia Couto Mia Couto
Urodzony w 1955 roku w Mozambiku (Beira)
Z wykształcenia biolog, pracuje jako wykładowca uniwersytecki, pisarz i dziennikarz. Był dyrektorem Agencji Informacyjnej Mozambiku, redaktorem naczelnym pisma „Tempo” i dziennika „Notícias de Maputo”. Opublikował, między innymi, tomy opowiadań Voze...

Pozostałe książki:

Ostatni lot flaminga Taras z uroczynem Naszyjnik z opowiadań
Wszystkie książki Mia Couto

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Lunatyczna kraina aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lunatyczna kraina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl