Małe pająki

Łukasz Barys
Małe pająki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

(Nie)zwykłe życie. Miłość, literatura i poszukiwanie własnej drogi.

Kolejna powieść laureata Paszportu „Polityki”.

Olę i Tobiasza, choć wywodzą się z różnych środowisk, łączy całkiem sporo. Poznają się w liceum, pochodzą z prowincji. Są u progu dorosłości, a główne wyzwanie, z jakim się mierzą, to próba tkania życia na własnych warunkach.

Ola mieszka we wsi pod Pabianicami. Studiuje zaocznie zarządzanie, na co dzień pracując jako recepcjonistka w szpitalu. Tobiasz jest przekonany, że jego powołaniem jest pisanie. I mimo że studiuje prawo, jego życie w Krakowie kręci się przede wszystkim wokół literatury.

Ich rzeczywistość składa się z domysłów i wyobrażeń, ale też nadziei, że gdzieś za rogiem czeka na nich wielka – a przynajmniej nierozczarowująca – przyszłość.

Czy ich pierwsze dorosłe wybory naprawdę należą do nich? I czy ocean możliwości, który się przed nimi roztacza, rzeczywiście jest na wyciągnięcie ręki? Poważne relacje Oli i Tobiasza budowane są na przemilczeniach, rywalizacji, ale i tęsknocie – w końcu niełatwo jest stworzyć prawdziwy związek, gdy nie wiemy, kim naprawdę jesteśmy.

A jeśli myślicie, że wiecie już, jak potoczy się fabuła „Małych pająków” – nic bardziej błędnego. Łukasz Barys nie raz nas zaskoczy.

Wydanie 1 - Wyd. Literackie
Data wydania: 2024-05-22
ISBN: 978-83-08-08410-6, 9788308084106
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Stron: 384
dodana przez: Vernau

Autor

Łukasz Barys Łukasz Barys
Urodzony 3 lutego 1997 roku w Polsce (Pabianice)
Jest absolwentem filologii polskiej i prawa na Uniwersytecie Łódzkim. Autor książki poetyckiej Wysokie słońce (Łódź/Kraków 2020), za którą otrzymał nagrodę na festiwalu „Złoty Środek Poezji”. Laureat m.in. Międzynarodowego Konkursu im. Siegfreda Len...

Pozostałe książki:

Kości, które nosisz w kieszeni Jeśli przecięto cię na pół Małe pająki Wysokie słońce
Wszystkie książki Łukasz Barys

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Małe pająki? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Małe pająki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl