Małopolska architektura drewniana (polsko-angielska)

Joanna Daranowska-Łukaszewska
Małopolska architektura drewniana (polsko-angielska)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Album przedstawiający zabytkowe drewniane budowle, które znajdują się na obszarze województwa małopolskiego. Zamieszczone w nim fotografie ilustrują piękno architektury i sztuki zdobniczej kościołów, cerkwi, małomiasteczkowych i wiejskich zabudowań mieszkalnych, budynków gospodarczych, dworów, karczm i uzdrowisk. Większość można zobaczyć w ich pierwotnym otoczeniu, są jednak przykłady zabytkowych budowli mieszkalnych i gospodarczych przeniesionych do skansenów. Zdjęcia ukazujące urodę detalu, piękno architektury drewnianej wkomponowanej w krajobraz Małopolski oraz kunszt dawnych cieśli sprawiają, że album staje się niepowtarzalnym spotkaniem z częścią naszego historycznego i kulturowego dziedzictwa. Ilustracje opatrzono notami historycznymi, a wprowadzeniem do albumu jest esej, ukazujący zarówno zarys dziejów Małopolski, jak też historię rozwoju budownictwa drewnianego na tym terenie. Publikacja zawiera również krótką bibliografię oraz słowniczektrudniejszych terminów.
Data wydania: 2005-12-27
ISBN: 978-83-89747-28-0, 9788389747280
Wydawnictwo: BOSZ
Stron: 184

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Małopolska architektura drewniana (polsko-angielska)? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Małopolska architektura drewniana (polsko-angielska). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl