Mały wielki tydzień. Książka napisana jednym palcem

Darek Milewski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mały wielki tydzień. Książka napisana jednym palcem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czego może obawiać się człowiek w sile wieku, w apogeum kariery zawodowej, kochający z wzajemnością swoją rodzinę, a nawet dwa psy, na które długo nie chciał się zgodzić?
Pewnie wielu przeciwności losu, ale najbardziej nieuleczalnej choroby, która odbierze mu radość życia, a potem samo życie.
Właśnie to przydarzyło się narratorowi tej książki. Od siedmiu lat zmaga się z ALS, śmiertelną chorobą neurodegeneracyjną o nieznanej etiologii.
Nie jest to krzepiąca kronika walki z chorobą, bo ALS to przeciwnik, z którym nie da się wygrać. Można tylko opóźnić nieuchronne.
To sfabularyzowana wizja metaforycznego tygodnia z życia chorego i jego rodziny. Niepozbawiona czarnego humoru opowieść o dziesiątkach drobnych czynności życiowych, którym zdrowi nie poświęcają cienia refleksji, a które stanowią codzienne wyzwanie dla chorego i jego otoczenia.

Data wydania: 2020-04-02
ISBN: 978-83-8169-284-7, 9788381692847
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 224
dodana przez: Justyna_K

Autor

Darek Milewski Darek Milewski
Urodzony w 1963 roku w Polsce
Darek Milewski jest magistrem od teatru lalek, niespełnionym krytykiem teatralnym, aktorem, pisarzem i filozofem. W 1986 wyemigrował do Kalifornii. Zaczynał od zmywaka, jak wielu innych magistrów. Do pracy dojeżdżał rowerem po autostradzie. Nie w...

Pozostałe książki:

Hakus Pokus
Wszystkie książki Darek Milewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mały Wielki Tydzień

{} WYBÓR REDAKCJI
27.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Z ALS jest jak z płonąca świecą, topnieją włókna nerwowe, a z ciała pozostaje jedynie stos rozlanego wosku.” Jest to książka napisana jednym palcem przez osobę chorująca na ALS. Stwardnienie zanikowe boczne to nieuleczalna postępująca choroba neurodegeneracyjna, której istotą jest porażenie neuronów ruchowych. Prowadzi do stopniowego upośledze... {} Recenzja książki Mały wielki tydzień. Książka napisana jednym palcem

@mzksiazka@mzksiazka {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@ksiazkirabe
2020-05-24
Przeczytane 2020

Trudno jest ocenić tego typu książkę, dlatego nie wystawiłam jej oceny.

To krótka i nieskomplikowana pod względem formalnym, choć trudna, niosąca duży ładunek emocjonalny historia. Ta książka to fikcyjna opowieść, ale zarazem napisana przez samo życie. Nie czytało się jej z przyjemnością, momentami wręcz irytowała, ale chwilami poruszała do głębi. Nie jest to książka dla wszystkich, jednak myślę, że wiele osób powinno ją poznać, choćby po to, żeby bez zbędnego dramatyzowania, ale też bez uładzenia, dowiedzieć się jak wygląda życie osoby, która usłyszała wyrok: stwardnienie zanikowe boczne.... Żeby współczuć, ale żeby też po prostu rozumieć...


Przeczytana w ramach Olimpiady Czytelniczej

{} | link |
@mzksiazka
2020-11-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mały wielki tydzień. Książka napisana jednym palcem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl